Close

Narciarstwo Jest 93 produktów.

Podkategorie

 • Akcesoria
 • Narty

  Szukasz nart dla siebie?

  W naszym stacjonarnym sklepie narciarskim Ski Race Center znajdziesz największy w Warszawie wybór dwóch czołowych marek - nart Salomon oraz nart Atomic. Są to przede wszystkim znane serie męskich nart Atomic Redster, Salomon X-Race oraz Salomon X-Max i jego damski odpowienik, czyli W-Max. Dla kobiet proponujemy również szeroki wybór modeli Atomic Cloud, posiadamy także sporo męskich i damskich modeli nart all mountain, m.in. cieszącą się doskonałymi opiniami linię Atomic Vantage X oraz nowość na rynku, czyli serię Salomon XDR. 

  Jak szukać odpowiednich nart na stronie Ski Race Center:

  Po lewej stronie znajdują się filtry, dzięki którym znajdziesz odpowiedni model sortując wg producentów, ceny, przeznaczenia. Ofertę naszego narciarskiego sklepu internetowego podzieliliśmy na następujące podkategorie:

  NARTY UNISEX - narty przeznaczone dla mężczyzn oraz wysokie modele dedykowane dla zaawansowanych narciarzy i narciarek.
  NARTY DAMSKIE - kategoria nart zaprojektowanych z myślą o kobietach. Łączy elegancki design, przyjemność z jazdy oraz sportową charakterystykę.
  NARTY JUNIOR - lekkie, zwrotne modele przeznaczone dla młodszych narciarzy. Świetne do nauki i doskonalenia jazdy.
  NARTY ZAWODNICZE - to kategoria dla profesjonalistów, a także tych którzy oczekują jeszcze większej precyzji i prędkości. Modele FIS, Masters, a także PREMIUM.

  Nie wiesz jak dobrać odpowiednio sprzęt? Potrzebujesz fachowego doradztwa? Zadzwoń do nas (22) 723 00 30.

  W odpowiednim doborze pomogą Ci poniższe poradniki:

  Dobieramy narty - jak rozmawiać ze sprzedawcą?

 • Buty

  Buty narciarskie Salomon, Atomic

  Buty narciarskie są według nas najważniejszym elementem wyposażenia narciarza. Są elementem pośredniczącym między narciarzem, a nartami i jedyną drogą oddziaływania na nie. Za ich pośrednictwem przenoszona jest wszelka praca, jaką narciarz wykonuje podczas zjazdu. Z praktycznego punktu widzenia buty wpięte do wiązań tworzą z nartami jedną całość. Ważne jest też, aby buty narciarskie były idealnie dopasowane do stopy narciarza, aby zapewnić komfort i precyzję sterowania nartami. Zasada funkcjonowania tego systemu jest prosta, noga oddziałuje na but, but na nartę, ta z kolei na śnieg.  W literaturze fachowej buty narciarskie porównuje się często do dźwigni, uchwytu, czy kierownicy, za pomocą której sterujemy nartami, chcąc np. pochylić nartę na krawędź lub rozłożyć siłę nacisku na przód czy tył. 

  Buty narciarskie termoformowalne? Atomic Memory FIT & Salomon Custom Shell

  Ze względów na różną budowę ciała, odmienne parametry antropometryczne, biomechaniczne i indywidualne style jazdy prezentowane przez narciarzy niemożliwe jest skonstruowanie uniwersalnej idealnej dla wszystkich pary butów. Możliwe jest jednak wykonywanie szeregu modyfikacji, w celu przygotowania ich pod konkretnego narciarza. Dodatkowo różne parametry butów poszczególnych producentów pozwalają na dobranie najwłaściwszego dla siebie modelu.

  Oferowane w naszym sklepie buty narciarskie Salomon oraz Atomic są wyposażone w technologie umożliwiające pełne dopasowanie poprzez formowanie skorupy i wkładek. Tylko dobrze spersonalizowane buty narciarskie zapewnią kontrolę podczas zjazdu zapweniając przy tym wysoki poziom komfortu. Więcej informacji dot. dopasowania skorup można znaleźć w oddzielnym artykule. Personalizacja butów narciarskich.

  Jaki rozmiar buta narciarskiego wybrać?

  W erze krótszych niż przed laty, bardziej taliowanych i bardziej skrętnych nart, które umożliwiają wykonywanie ciętych skrętów na krawędzi, jazda na nartach wymaga bardzo precyzyjnego rozłożenia sił między dziobem a tyłem narty. Specjaliści od butów zwykle dobierają  idealnie dopasowane rozmiarowo skorupy, które następnie rozciąga się termicznie. W sporcie wyczynowym powszechne jest stosowanie butów mniejszych, które następnie się rozciąga i frezuje, tak, aby osiągnąć jeszcze lepsze dopasowanie. Ważne, aby buty narciarskie były dopasowane pod okiem doświadczonego specjalisty. Często zdarza się, że wybieramy zbyt miękkie lub sztywne skorupy, a jeszcze częściej można spotkać narciarzy, którzy jeżdżą w zbyt dużych butach, co znacząco zmniejsz kontrolę i precyzję.

  FLEX buta, czyli sztywność

  Właściwością butów narciarskich mającą bardzo duży wpływ na charakterystykę butów podczas jazdy jest ich sztywność. Określa się dwa rodzaje twardości, boczna i wzdłużna, pierwsza zwykle powinna przyjmować jak najwyższe wartości, natomiast sztywność mierzona w linii przednio-tylnej powinna być dobierana w zależności od masy, budowy ciała narciarza, a w sporcie od konkurencji do których but jest przeznaczony, a przede wszystkim jego własnych preferencji. Twardy but jest bardziej wrażliwy na działanie narciarza, wymaga większej precyzji i dokładności, nie pochłania wibracji i nie absorbuje nierówności tak jak bardziej miękkie modele, daje jednak większą kontrolę i przekłada precyzyjnie pracę narciarza na narty. Wyżsi zawodnicy, szczególnie ci, którzy mają rozbudowane górne partie mięśni,
  będą z reguły potrzebować twardszych butów. W sporcie wyczynowym sztywniejsze buty narciarskie  będą też częściej stosowane przez zawodników podczas slalomu niż podczas zjazdu, szczególnie na twardych oblodzonych trasach. Do konkurencji szybkich zawodnicy wybierają raczej bardziej miękkie modele.

  Zapraszamy do zapoznania się ofertą butów narciarskich w naszym sklepie internetowym, a klientów z Warszawy i okolic zapraszamy do naszego sklepu narciarskiego w Pruszkowie przy Al. Jerozolimskich 424a. Dobór butów na miejscu, a także personalizowanie wkładek i skorup zagwarantuje precyzję i komfort podczas całego wyjazdu narciarskiego.

 • Kaski
 • Kije

  Jak dobrać kije narciarskie?

  Jak i dlaczego wbijamy kije narciarskie?


  Kije narciarskie

  to temat bardzo ciekawy, ponieważ większość narciarzy ich używa, a mało kto jest w stanie wytłumaczyć  do czego służą i jaka jest zasada ich działania. Rozpisywaliśmy się swojego czasu na ten temat na naszym blogu, zapraszamy do lektury. Zdecydowanie podzielamy pogląd, że kije są b. istotnym elementem, bez którego nie da się efektywnie jeździć na nartach. W sporcie wyczynowym nie ma mowy o ściganiu się bez kijów, zawodnicy podczas treningów w ramach ćwiczeń zadaniowych w konkretnym celu odstawiają kije. Jednak wystarczy zmierzyć ich czasy przejazdów, a wówczas okazuje się, że zjeżdżają mniej dynamicznie i wyraźnie wolniej. Różnica jest szczególnie widoczna na stromych odcinkach.
 • Gogle
 • Ochraniacze
 • Wiązania
na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 93 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 93 elementów
Close