Close
Atomic BACKLAND FR 102 Green/Brown 2018 Zobacz większe

atomic logo

Atomic BACKLAND FR 102 Green/Brown 2018

Nowy

Rozmiar niedostępny

1 899 zł

-0%


Cechy produktu

Szerokość Pod Butem (mm/cm) 102/WSZYSTKIE DŁUGOŚCI
Płeć UNISEX
Rodzaj FREERIDE
Promień (m/cm) 16/164, 18/172, 19/180, 22/188
Sezon 2018

Opis produktu

Przyjazny model z linii Backland FR – świetny do jazdy w puchu, skuteczny na twardej trasie.

 

Jeśli poszukujesz nart gotowych do eksploracji wszelkich górskich rejonów w poszukiwaniu dziewiczego puchu, Atomic Backland FR 102 to Twój najlepszy wybór. To najwęższe narty z gamy Backland FR – ich talia mierzy 102 mm. W połączeniu z profilem Powder Rocker – większym na dziobach, mniejszym na piętkach – zapewnia fantastyczną „pływalność” i łatwość skręcania w głębokim śniegu. Ścianki boczne o konstrukcji Step Down 2.0, technologia Carbon Backbone oraz rdzeń Light Woodcore gwarantują z kolei płynność i stabilność jazdy oraz wytrzymałość. Wyraźny camber w środkowej części nart przekłada się na optymalne trzymanie krawędzi na twardym śniegu i zapewnia wszechstronność konieczną do efektywnej jazdy w zmiennych lub twardych warunkach śniegowych. A jeśli do takiego technologicznego zestawu dodamy wiązania z linii Tracker i foki MultiFit Rocker, otrzymamy rewelacyjny zestaw z kategorii freeride-touring – w sam raz na wyprawy w poszukiwaniu puchu.

 

  • Step Down Sidewall
  • Light Woodcore
  • Carbon Backbone

 

POWDER ROCKER 20/70/10

KONSTRUKCJA NART

budowa narty

POWDER ROCKER 20/70/10

ROCKER 20/70/10

Powder Rocker to geometria nart bardzo o wydłużonym wygięciu części dziobowej i piętowej. Takie rozwiązanie sprawia, że narty łatwo rozpoczynają skręt nawet najbardziej miękkim podłożu takim jak np. puch. Przewaga Rockera nad tzw. Cumberem sprawia że charakterystyka nart z Powder Rockerem dedykowana jest do jazdy poza trasami.

STEP DOWN SIDEWALL

stepdownsidewall.jpg

Step down Sidewall to wydajna konstrukcja ścianek bocznych, o różnej wysokości w kolejnych odcinkach narty. Takie rozwiązanie połączone z rdzeniem Power Woodcore zwiększa amortyzację i zapewnia progresywną sztywność proporcjonalną do każdego odcinka narty.

LIGHT WOODCORE

woodcore.jpg

To lekki rdzeń wykonany z topoli, stosowany z powodzeniem w modelach poza trasowych, tourowych oraz w grupie all mountain. Charakterystyka topoli determinuje efektywne zachowanie się narty w miękkim śniegu dając wyjątkową lekkość zachowując przy tym duża wytrzymałość.

CARBON BACKBONE

CARBON BACKBONE

Zastosowana warstwa z włókna węglowego stabilizuje nartę na całej długości. Zapewnia świetne oparcie na krawędzi, dużą reaktywność i sztywność poprzeczną przy relatywnie niskiej wadze. Carbon Backbone, czyli poprowadzony  środkiem narty tzw. kręgosłup z włókna węglowego pozwala równie rozłożyć sztywność narty, czyniąc ją jeszcze bardziej dynamiczną. Zastosowanie takiego "kręgosłupa" pozwoliło znacznie zredukować wagę pozostałych elementów zachowując pożądaną charakterystykę nart.

WE ARE SKIING

we are skiing man

Close