Close
Atomic BACKLAND UL 65 + HYBRID SKIN 65 2018 Zobacz większe

atomic logo

Atomic BACKLAND UL 65 + HYBRID SKIN 65 2018

Nowy

Rozmiar niedostępny

3 099 zł

-0%

zamiast 3 148 zł


Zawartość

Cechy produktu

Szerokość Pod Butem (mm/cm) 65/162
Płeć UNISEX
Sezon 2018
Promień (m/cm) 23.1/162
Rodzaj TOURING
Foki w Zestawie HYBRID SKIN

Opis produktu

Prawdziwe alpinistyczne maszyny – narty używane przez zawodników startujących w Pucharze Świata w narciarstwie wysokogórskim.

 

Atomic Backland UL 65 to narty o mistrzowskich osiągach – zaprojektowane w taki sposób, by dawać przewagę na podejściach i najwyższą stabilność na zjazdach. W ich konstrukcji wyróżniają się wąskie dzioby – AT Tip 2.0 – które fantastycznie tną rozjeżdżony śnieg i szreń. Ich wycięta forma umożliwia błyskawiczne założenie fok podczas zawodów. Wewnątrz nart umieszczono Fiber Grid – warstwę o konstrukcji siateczki, która podnosi ich wytrzymałość. Rdzeń Ultra Light Woodcore zapewnia modelowi Backland UL 65 imponująco niską wagę 680 gramów – to jedne z najlżejszych nart skitouringowych w swojej klasie. Model wyposażono też w niezwykle lekkie wkładki z włókna węglowego (Carbon Powered), które dodają stabilności i zapewniają lepszy przekaz sił z nart na podłoże, tak ważny podczas zjazdu.

 

  • Carbon Powered
  • Fiber Grid
  • Ultra Light Woodcore
  • AT Tip 2.0
  • Full Cap

 

AMT ROCKER 15/85/0

KONSTRUKCJA NART

budowa narty

ALL MOUNTAIN ROCKER 15/85/0

ROCKER 15/85/0

To geometria boczna narty, która stworzona jest w oparciu o założenia grupy All Mountain, czyli możliwie maksymalną wydajność na trasach łączoną z bardzo dobrą charakterystyką narty w jeździe w puchu i na miekkim podłożu. Dłuższe wygięcie dziobu i pięty nart (Rocker) daje maksymalną wszechstronność.

ULTRA LIGHT WOODCORE

woodcore.jpg

To ultra lekkie połączenie topoli i drzewa karobowego. Stosowany w modelach skitouringowych.

DZIOBY NART AT TIP 2.0

active camber.jpg

AT TIP to specjalna geometria dziobów nart tourowych, która pomaga rozpoczynać skręty podczas jazdy po przewianych, oblodzonych odcinkach dzięki ich smukłemu kształtowi. Specjalne nacięcia pozwalają na błyskawiczny montaż fok podczas zawodów.

CARBON POWERED

active camber.jpg

CARBON POWERED - to technologia stosowania specjalnych warstw dosztywniających, wykonanych z włókna weglowego. Pozwala ona uzyskać pożądaną sztywność przy dużej redukcji wagi w porównaniu do warstw aluminium i tytanu.

FULL CAP

active camber.jpg

Konstrukcja Full Cap to struktura wewnętrzna narty, gdzie laminat oraz szata graficzna pokrywa powierzchnię wierzchnią narty oraz nachodzi na ścianki boczne. Tego typu konstrukcja jest bardziej zwarta, przez co zachowanie narty jest bardziej radykalne, takie rozwiązanie sprawdzi się na lodzie, i sztywnym podłożu.

FIBER GRID

active camber.jpg

FIBER GRID to specjalna powłoka, która znacząco zwiększa trwałość całej konstrukcji. Stosowana jest przede wszystkim w grupie ultra lekkich nart ULTIMATE

WE ARE SKIING

we are skiing man

Close