Close

Lista produktów producenta: ATOMIC

Atomic


Atomic to jeden z największych i najbardziej uznanych producentów nart. Austriacka marka od samego początku mocno związana z narciarstwem wyczynowym, dziś dominuje w zawodach Pucharu Świata dzięki takim zawodnikom jak Marcel Hirscher, czy Mikaela Shiffrin.

Zapraszamy do naszego sklepu Atomic-a


Sukces rynkowy powstawał zawsze w pierwszej kolejności na stoku. Kształt i charakterystyka dzisiejszych modeli nart Atomic, które podbijają rynek to efekt szerokiej współpracy profesjonalnych zawodników, testerów z inżynierami fabryki. Wysokie modele takie jak np. linia Redster wykorzystują technologię stosowaną podczas zawodów, natomiast konstrukcja modeli rekreacyjnych inspirowana jest rozwiązaniami sprawdzonymi w sporcie.


AtomicAtomic to jeden z największych i najbardziej uznanych producentów nart. Austriacka marka od samego początku mocno związana z narciarstwem wyczynowym, dziś dominuje w zawodach Pucharu Świata dzięki takim zawodnikom jak Marcel Hirscher, czy Mikaela Shiffrin.


Sukces rynkowy powstawał zawsze w pierwszej kolejności na stoku. Kształt i charakterystyka dzisiejszych modeli nart Atomic, które podbijają rynek to efekt szerokiej współpracy profesjonalnych zawodników, testerów z inżynierami fabryki. Wysokie modele takie jak np. linia Redster wykorzystują technologię stosowaną podczas zawodów, natomiast konstrukcja modeli rekreacyjnych inspirowana jest rozwiązaniami sprawdzonymi w sporcie.

Chcesz poznać historię marki Atomic?


Z czego znany jest Atomic?


W Polsce, ale i nie tylko, Atomic kojarzy się przede wszystkim z modelami sportowymi, jedną z dominujących nart na naszym rynku od zawsze były modele slalomowe, dawniej Atomic SL o symbolach 9,11 lub 12, które potem zastąpiła seria Redster. Charakterystyczną, flagową technologią, która rozróżniała najwyższe modele na stoku był tzw. Doubledeck, który w sezonie 17/18 zastąpiony został technologią SERVOTEC.


Kolejnym modelem, który pozwolił dominować w branży narciarskiej jest Atomic Cloud. W naszej opinii jest to jedna z najlepiej dopasowanych serii nart do potrzeb Pań. Szeroka gama modeli, konkretnie zróżnicowanych pod kątem umiejętności łącząca bardzo estetyczny minimalistyczny design.


Buty narciarskie Atomic, system Memory Fit


Od kilku ostatnich lat Atomic zaczął się koncentrować na nowych modelach butów narciarskich. Szczególnie udaną serią jest linia Hawx, która kilka lat temu zadebiutowała w grupie butów All Around i w krótkim czasie zdobyła wielką popularność. Atomic we współpracy z firmą Salomon wprowadził technologię indywidualnego, termicznego dopasowania kształtu skorup butów do stopy narciarza. W ten sposób buty Hawx (także Redster) zyskały technologiczną przewagę dzięki personalizacji. Obecnie Linia Hawx, to ultralekkie, ultrawąskie modele HAWX ULTRA, klasyczne modele HAWX PRIME, a także linia HAWX XTD, czyli połączenie wysokiej klasy buta sportowego z modelem skitourowym.


Z czego nie był, a już zaczyna być znany Atomic?


Narty All Mountain


W naszej opinii firmie Atomic zawsze czegoś brakowało w półce nart All Mountain, czyli modelach przeznaczonych do jazdy na i poza trasami. Średniej szerokości narty (z kilkoma wyjątkami) w swoim czasie ustępowały rynkowym liderom np. Salomonowi. Sytuacja zmieniła się diametralnie po wprowadzeniu serii Vantage oraz Vantage -X, czyli modeli odpowiednio All Mountain o przeważającym zastosowaniu poza trasowym i trasowym. Wyższe modele tej kategorii zapewniają świetne oparcie na krawędzi na przygotowanym stoku oraz niezwykłą skuteczność w gorszych warunku oraz głębszym puchu.


Ski Touring


W ostatnich czasach Austriacki producent zajął bardzo poważnie skitouringiem tworząc całą serię nart, butów, kijów i akcesoriów – Backland przeznaczoną dla fanów turystyki górskiej. To szeroka kategoria, która łączy skitouring, sportowy skialpinizm oraz freeride. O ile w świecie freeride’owym marka ugruntowała sobie pozycję już dawno temu, to w skitouringu Atomic stał się w ostatnich latach najbardziej innowacyjnym producentem.


Stało się tak za sprawą trzech modeli – superlekkiego sztywnego buta Backland Carbon, niezwykle wydajnych nart Ultimate oraz zapewniających świetną kontrolę modeli Backland. W sezonie 17/18 firma wprowadza na rynek najwyższej półki wiązania Backland Tour z innowacyjnym skistopem.


Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 986 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 986 elementów
Close