Kije Atomic

Sprzęt narciarski nie kończy się na parze nart czy obuwiu. Aby móc zachować prawidłową postawę w czasie jazdy, należy zaopatrzyć się w odpowiednie kije narciarskie - Atomic to marka proponująca najlepszej klasy, profesjonalny sprzęt, dedykowany zarówno na potrzeby zawodników, jak i narciarzy hobbystycznych. Kije narciarskie od marki Atomic dostępne są w wariantach dla mężczyzn, kobiet oraz dla juniorów. Niezależnie od wybranego wariantu, sprzęt oferuje oferują doskonałe połączenie lekkości i wytrzymałości. Kije Atomic są odpowiednie zarówno na stok, do jazdy typu all-mountain, jak również do freeskiingu.

W ofercie Ski Race Center dostępne są kijki narciarskie Atomic, dostępne w różnorodnych wariantach kolorystycznych i formach. Dzięki odpowiedniej konstrukcji oraz zachowaniu niskiej wagi, poszczególne modele sprawdzają się przy poszczególnych kategoriach jazdy narciarskiej, począwszy od modeli typu race, przez szeroką półkę all mountain, a skończywszy na regulowanych kijach dedykowanych do skituringu. Każdy kolejny sezon oznacza nowości od marki Atomic - nie przegap najnowszych kolekcji. Być może nadszedł czas na wymianę starych kijków na nowe? Jeśli poszukujesz sprzętu, dzięki któremu udoskonalisz swoją technikę oraz polepszysz osiągi na stoku, sprawdź dostępną w Ski Race Center ofertę kijków narciarskich od Atomic.

Kije narciarskie Atomic do nart sportowych linii Redster

Każda marka ma w swoim asortymencie produkty, które decydują o jej rozpoznawalności. Tak jest właśnie w przypadku linii produktów REDSTER. Najbardziej bestsellerowa, sportowa seria REDSTER dostępna jest w kilku wariantach - dostępne są zarówno proste kije, jak również i modele zakrzywione, przeznaczone do trenowania slalomu, ale nie tylko.

Od niedawna w linii Redster, poza kultową już czerwienią, pojawiła się także zielona grafika, która nawiązuje do popularnych w ostatnim czasie linii cross turn, a którą reprezentują narty REDSTER X9 oraz X7. Pochodzące z tej serii kije narciarskie Atomic odznacza różna konstrukcja - tworzone są z aluminium (Aluminum Pole Technology) oraz z włókna węglowego (Carbon Pole Technology). Użytkownik może wybierać między przystępną ceną i wszechstronnością, a niesamowitą lekkością połączoną z trwałością, dzięki czemu możliwe jest uzyskiwanie coraz lepszych osiągów na każdej z wybranych tras.

Inne chętnie wybierane przez użytkowników kijki narciarskie Atomic typu all-mountain to przede wszystkim seria AMT (która występuje w wersji uniseks) oraz linia CLOUD przeznaczona dla pań. Występuje w kolorystyce dobranej pod damski odpowiednik nart tej marki. Poza tym godna wspomnienia jest także seria kijów BACKLAND, dedykowana przede wszystkim narciarzom skiturowym.

W zakres produktów Atomic wchodzą kije uzupełnione o najnowsze rozwiązania, opracowane specjalnie na potrzeby marki Atomic, m.in.:

  • Ergonomic M-Fit (specjalnie wyprofilowane uchwyty, dla zwiększonego komfortu oraz pełni bezpieczeństwa);
  • Ergonomic Redster Grip (nowatorskie, ergonomicznie ukształtowane 2-komponentowe uchwyty, które zapewnić mają pewny chwyt oraz możliwość dopasowania kijków do wielkości dłoni, przy pomocy regulowanych pasków);
  • SQS - Safety Quick Release System (system bezpieczeństwa, który gwarantuje możliwość błyskawicznego wypięcia kijków w sytuacji awaryjnej, zaraz po napięciu pasków - funkcja zapobiega poważniejszym kontuzjom);
  • Race Basket;
  • Steel Tip (wysokogatunkowy, stalowy grot).

Dobrze dopasowane kijki Atomic to nie tylko możliwość utrzymania prawidłowej postawy w czasie jazdy. Takie akcesoria decydują także o zachowaniu precyzji przy wykonywaniu manewrów oraz szybkich zwrotów. Kije są także esencjonalnym wyposażeniem przy poruszaniu się na odcinkach o mniejszym spadku. Nie każdy początkujący potrzebuje poszerzać swoją kolekcję osprzętowania o nowe kije, ale pewnym jest, że każdy zawodnik ceniący sobie osiągnie coraz to lepszych wyników musi zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, zgodny z jego potrzebami.

Dobierając dla siebie kije warto kierować się wzrostem, a także rodzajem wybieranych najczęściej tras oraz stylem jazdy. Dla zaawansowanych zawodników oraz osób ceniących sobie dynamiczne poruszanie się na stoku, sprawdzą się krótsze kije - dla osób początkujących, dla zachowania prawidłowej postawy, nadają się kije optymalnie dopasowane do wzrostu. Kije narciarskie Atomic można dobierać w oparciu o szeroki wybór dostępnych długości poszczególnych modeli. Pomiar kijka powinien przebiegać w kilku prostych krokach. Po pierwsze kij chwyta się tuż pod talerzykiem (tak, aby rękojeść była skierowana w dół). Ramię musi być zgięte pod kątem prostym i przylegać do boku. Jeśli kijek swobodnie opiera się o podłoże, jego długość została dobrze dobrana.

Masz problem z dokonaniem wyboru? Skontaktuj się z naszymi konsultantami lub odwiedź nasz salon stacjonarny. Udzielimy wszystkich niezbędnych porad oraz odpowiemy na pytania. Zadbamy o to, aby Twoja inwestycja w sprzęt okazała się jak najlepsza.

Narciarskie kije Atomic - sprzęt z wysokiej półki

Najlepsze kije Atomic odznacza przywiązanie do detalu, a przy tym mocny nacisk na umożliwienie dostępu do dobrego sprzętu jak najszerszej rzeszy osób zainteresowanych narciarstwem, w wielu jego odsłonach. Kije narciarskie Atomic dostępne są na rynku zarówno w wersji aluminiowej jak i carbon (włókno węglowe). Kije karbonowe są odpowiednio droższe (zwykle przynajmniej o 100 zł w górę). Wyższe modele są często wyposażone w bezpiecznik SQS, który w razie upadku sprawia, że pasek przy rękawiczce odpina się od reszty, zapobiegając przy tym kontuzji ręki. Do najpopularniejszych modeli kijów atomic należą modele CLOUD, REDSTER oraz Atomic AMT. Producent w swojej ofercie posiada także modele przeznaczone dla juniorów, które zaczynają się od długości 70 cm, a kończą na 105-110 cm. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy może znaleźć dla siebie model, który w pełni będzie odpowiadał jego potrzebom oraz wymogom na stoku.

Produkty Atomic to także znakomity design. Bestsellerowe kije odznaczają się sportową oprawą graficzną i znakomitym wykończeniem w żywych kolorach. Dzięki temu nie tylko zachowujesz pełnię mobilności na stoku, ale także możesz dobrać sprzęt, który pozwoli Ci dobrze wyglądać na stoku. Dynamiczna jazda wymaga zaopatrzenia się w wytrzymałe osprzętowanie - kijki Atomic tworzone są z myślą o profesjonalnym standardzie, zachowując przy tych atrakcyjny pułap cenowy, dostępny dla większości użytkowników. Akcesoria takie jak kije mogą z powodzeniem być wykorzystywane do jazdy przez wiele kolejnych sezonów, bez konieczności ciągłej wymiany ich na elementy nowszej generacji. Marka Atomic proponuje najlepsze kije dedykowane do:

  • jazdy po przygotowanej trasie (REDSTER RS, GS, X),
  • jazdy all mountain (AMT),
  • jazdy freeski (BACKLAND, BCT, PARK),

z czego poszczególne produkty mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje, jak mechanizm zabezpieczający SQS czy dostępne w wersji z trzonkiem wykonanym z aluminium lub karbonu.

Kijki narciarskie Atomic - seria na każdą trasę

Kijki narciarskie Atomic BACKLAND to wszechstronne uzupełnienie wyposażenia - teleskopowe kije z wbudowanym śrubokrętem, których projekt opracowany został w ścisłej współpracy z legendą freeskiingu, Chrisem Benchetlerem. Tego typu kije, przystosowane do wymogów trudnych tras typu freeski, posiadają regulację w zakresie od 110 do 135 cm. Przy tym korzystanie ze sprzętu jest za każdym razem bardzo bezpieczne, dzięki wykorzystaniu specjalnej blokady Power Block. Tego rodzaju wyposażenie musi gwarantować niewielką wagę, aby dodatkowo nie obciążać narciarza. Koncentracja to klucz - dlatego też kije przystosowane są konstrukcyjnie do wykonywania drobnych napraw w terenie. Karbidowe końcówki skutecznie chronią przed uderzeniami (kamienie lub wystające korzenie).

Z kolei kolekcja PARK powstała w oparciu o potrzeby narciarzy preferujących jazdę freestyle. Ich głównymi cechami jest lekkość, wytrzymałość oraz przystosowanie do wykonywania różnorodnych manewrów. Kije Atomic PARK sprawdzają się do jazdy w parku oraz na rampie, ale sprawdzają się również na głębokim puchu - wszystko co najlpesze dla zachowania możliwośći swobodnej jazdy w każdych warunkach.

Atomic BCT to kije przystosowane do jazdy po wysokim, nieubitym puchu, co ułatwia niewielka waga, lekkie (ale wytrzymałe) aluminium oraz system SQS gwarantujący bezpieczeństwo w każdych warunkach. Podobnie w przypadku akcesoriów dedykowanych do jazdy all mountain - kijki Atomic AMT oferują niewielką wagę, ale przy tym także odpowiednio dużą sztywność, kluczową przy tego typu trasach. Marka bezustannie stawia na oferowanie rozwiązań mających zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Stąd też możliwość doboru akcesoriów wykorzystujących technologię specjalnego formowania rękojeści (na wzór uchwytów rowerowych i nie tylko). Dodatkowe opcje regulacji oraz wzmocnione groty kijów (końcówki stalowe lub wykonane z karbidu) umożliwiają dobór osprzętowania doskonałego na każde warunki.

Zachęcamy do zakupów - przekonaj się jakie nowości na nadchodzący sezon przygotowała marka Atomic. Odśwież swoją kolekcję sprzętu narciarskiego i dobierz wysokiej jakości elementy, dzięki którym zachowasz pełną kontrolę na stoku.