Buty narciarskie Salomon

Buty narciarskie Salomon należą do jednych z najpopularniejszych i najbardziej cenionych w całej branży. Warto zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich lat Salomon odświeżył niemal wszystkie serie swoich butów narciarskich.

Buty narciarskie Salomon dla najlepszych

Flagowym produktem widywany często podczas zawodów Pucharu Świata są buty narciarskie Salomon S/Race, które przeznaczone są do sportu wyczynowego. są to ciężkie, konwencjonalnie skonstruowane modele, w którym priorytetem jest maksymalna kontrola nad nartami.

Buty narciarskie salomon dla wprawionych narciarzy

Obok nich ciekawą linią są nawiązujące do nich wąskie buty Salomon S/Max dla zaawansowanych narciarzy oraz osób o węższych stopach. Ich konstrukcja bazuje na nowatorskich tworzywach z włóknem węglowym włącznie.

Termoformowalne buty narciarskie Salomon - komfort i bezpieczeństwo zarazem

Dla narciarzy szukających butów o średniej szerokości przewidziano serię Salomon S/Pro, która podobnie jaki model S/Max została zbudowana z lekkiego bardzo podatnego na termoformowanie tworzywa.

Buty narciarskei Salomon - personalizacja dla każdego

Butami narciarskimi o największej objętości są w przypadku Salomona są modele S/Pro HV (high Volume) oraz X-Access. Obok modeli przeznaczonych na przygotowane trasy oferowane są także buty narciarskie Salomon Shift, które stosuje się w jeździe połączonej z podchodzeniem skiturowym. Typowym modelem przeznaczonym do backcountry czy skitouringu jest MTN, który występuje w wersjach Lab oraz MTN Explorer.

Juniorskie modele butów narciarskich Salomon

Salomon oferuje też szeroką półkę butów juniorskich, zarówno sportowych dla młodych zawodników, jak i rekreacyjnych. Można śmiało stwierdzić, że producent przewidział obuwie narciarskie dla narciarza w każdym wieku na każdym etapie zaawansowania.

Nowatorskie technologie w butach narciarskich Salomon

Wymienione wcześniej serie butów dla dorosłych dostępne są w różnych wariantach sztywności. Salomon wprowadził wiele nowatorskich rozwiązań takich jak Custom Shell, Custom Heat, Fancy feet. Sense Amplifier

Szczególnie rozwiązania zwiększające możliwość personalizacji buta, czyli właśnie Custom Shell (termoformowalna skorupa) oraz My Custom Fit (personalizowany kapeć) wpływają znacząco na komfort jazdy i kontrolę.