Kaski Atomic

Marka Atomic w swojej ofercie posiada bardzo szeroki wybór kasków narciarskich - najlepsze modele możesz znaleźć właśnie w Ski Race Center. Od lat produkty Atomic cieszą się popularnością wśród narciarzy, zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych oraz zawodników. Pamiętaj - dobry kask to podstawa na każdym stoku, niezależnie od preferowanego stylu jazdy. Proponujemy kaski narciarskie Atomic w wariancie dla mężczyzn, kobiet i juniorów. Możesz dobrać wysokiej klasy osprzętowanie dla całej rodziny.

Kaski narciarskie Atomic dla wszystkich zawodników

Flagowym modelem przeznaczonym do jazdy sportowej jest kask narciarski Atomic Redster, czyli pełny kask z twardymi sztywnymi uszami, który występuje w wariantach kompozytowych - AMID, REDSTER WC AMID oraz jego tańsza wersja wykonana z trwałego plastiku REDSTER REPLICA. Chociaż model ten przystosowany jest do montażu gardy, to równolegle oferowany jest COUNT AMID RS przeznaczony do jazdy na bramkach slalomowych.

Kaski narciarskie Atomic - dla amatorów i wyczynowców

Austriacki producent proponuję zarówno modele przeznaczone do sportu wyczynowego, jak i do jazdy rekreacyjnej. Oprócz konwencjonalnych kasków, do których wybieramy dodatkowo markowe gogle oferowane są także coraz bardziej popularne modele hełmów z przyłbicą, czyli zintegrowane z szybą. Kaski narciarskie Atomic występują w różnorodnych wariantach, a do najpopularniejszych wariantów bez wątpienia można zaliczyć:

  • SAVOR - modele są nowością, która pojawiła się w sezonie 19/20. Kaski wyposażone są w dużą liczbę otworów wentylacyjnych oraz zaawansowaną formę łączącą technologię in-mold z klasyczną skorupą shell. To przystępna cenowo opcja - wszechstronny i lekki kask Atomic dedykowany do jazdy na stoku. Zastosowanie technologii ABS decyduje o jego niewielkiej wadze. Komfortowa podszewkę typu full cap, możliwość regulacji rozmiaru oraz technologia Live Fit, gwarantują wygodę oraz komfortowe korzystanie z kasku przez cały dzień;
  • REVENT - to druga seria od kilku sezonów ceniona już przez użytkowników. Dla kogo? To linia stworzona do jazdy typu All Mountain (szczególnie dla narciarzy o węższej i lekko wydłużonej czaszce). Kask narciarski Atomic REVENT zapewnia bezpieczeństwo, wygodę i komfort termiczny, o który dba specjalne wypełnienie tworzone w technologii Holo Core, a także opatentowane przez Atomic rozwiązanie AMID. Wnętrze kasku wyściela ocieplina Live Fit. System 360° Fit umożliwia optymalne dopasowanie do kształtu czaszki, dzięki czemu ochraniacz przylega ściśle, a jednocześnie nie powoduje dyskomfortu w czasie jazdy.
  • COUNT - to seria alternatywna, w której znaleźć można modele krótsze i nieco szersze. To modele stworzone z myślą o dynamicznej jeździe All Mountain, o czym świadczą znakomite dopasowanie oraz najlepszą amortyzację. Również i w tym przypadku cieszyć można się dopasowaniem za sprawą wypełnienia Live Fit. Modele odznacza solidna konstrukcja (technologia AMID oraz odwrócona hybrydowa skorupa) dzięki którym narciarz jest optymalnie chroniony przed kontuzjami. Do kasków dobrać można gogle wchodzące w skład tej samej linii.
  • REDSTER - to jedna z najbardziej rozpoznawalnych odsłon kasków marki. W opcji budżetowej, Atomic Redster Replica sprawdza się jako wyścigowy kask Atomic dla dzieci, juniorów i początkujących, tworzony na wzór kasku Redster WC, który noszony był w trakcie Mistrzostw Świata przez Mikaela Shiffrina. Model gwarantuje optymalną ochronę, która sprawdzi się zarówno podczas treningów, jak również zawodów - wyścigów na poziomie juniorskim. Model można nosić kompatybilnie z ochraniaczem szczęki SL Chin Guard.
  • FOUR - to wyjątkowa seria, która proponuje nowe spojrzenie na konstrukcję kasku dedykowanego do jazdy All Mountain. To modele o drapieżnym, sportowym stylu, wyposażone dodatkowo w wyjmowaną wkładkę. To właśnie ona umożliwia w zależności od preferencji - jazdę w czapce lub bez. Przy tym kaski są kompatybilne z goglami noszonymi pod skorupą kasku.

Kaski narciarskie Atomic dla wszystkich zawodników

Kaski narciarskie Atomic występują w kilku wariantach w zależności od użytej technologii najwyższe modele sygnowane są oznaczeniem AMID, który oznacza zastosowanie technologii zmniejszającej efekty ewentualnego urazu podczas uderzeń oraz technologii live fit, która służy lepszemu dopasowaniu kasku do kształtu głowy. Nowością, która pojawiła się w sezonie 2020/2021 jest kask Atomic FOUR AMID, który wizualnie przypomina już kaski freestyle, pozbawione tak licznej ilości otworów wentylacyjnych, jest przy tym lekki i także łączy w sobie technologię in-mold z technologią shell.

Najlepsze kaski Atomic to także modele przeznaczone dla juniorów oraz dzieci są to między innymi Jr oraz SAVOR VISOR, które nie są niczym innym jak pomniejszonymi wersjami kasków dla dorosłych oraz specjalna linia kids - MENTOR JUNIOR którą reprezentują bardzo lekkie kaski dla dzieci.

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości sprzętu zawodniczego oraz juniorskiego, sprawdź ofertę marki Atomic. Nasi konsultanci pomogą dobrać odpowiedni model, a w salonie stacjonarnym możesz liczyć na profesjonalną przymiarkę i pomoc w wyborze rozmiaru. Sprawdź już dzisiaj.