Kaski Salomon

Kaski narciarskie Salomon należą do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych na rynku.

Custom Air i nowoczesne rozwiązania w kaskach narciarskich Salomon

Swoją pozycję na rynku firma wypracowała przez ostatnie lata, wprowadzając ciekawe nowinki technologiczne i atrakcyjne wizualnie modele. Salomon jako jeden z pierwszych zastosował i wprowadził do powszechnego użytku system regulacji powietrznej Custom Air, który pozwala w lepszym stopniu dopasować kask do rozmiaru głowy, poprzez wtłaczanie powietrza w komory wyściółki kasku.

Kaski Salomona cechuje niska waga i wysoka jakość wykończenia. Można śmiało powiedzieć, że w naszym sklepie modele Salomona należą do tych, które najczęściej odpowiadają klientom. 

Kaski narciarskie Salomon - modele dla każdego narciarza

Salomon oferuje swoje kaski praktycznie do każdej odmiany narciarstwa alpejskiego.

Serią przeznaczoną do jazdy sportowej, także wyczynowej jest linia S/Race.  W jej skład której wchodzą kaski pełne – z twardymi uszami- dedykowane do jazdy szczególnie szybszych konkurencji na bramkach oraz kask slalomowy Salomon S Race SL.

Modele gigantowe są pozbawione regulacji mają za to więcej dostępnych rozmiarów, z kolei S/Race SL ma pełna regulację.

Kaski narciarskie salomon z przyłbicą - modnie i wygodnie

W ofercie francuskiego producenta znajdują się zarówno kaski z przyłbicą, czyli zintegrowaną szybą, jaki modele standardowe, w których oddzielnie kupujemy kask i dobieramy gogle.

Kaski z przyłbicą to między innymi Salomon Driver, Salomon Pioneer Visor, Salomon Mirage, Icon Visor.

Ulubione modele kasków narciarskich Salomon

Z modeli konwencjonalnych, do najchętniej wybieranych kasków należą Pioneer w wersji dla panów oraz Icon w wersji dla pań. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kaski all mountain Sight oraz Brigade.

Narciarze skiturowi wybierają te modele, które nawiązują do całej serii z MTN - lini skitourowej Salomona.

Ultralekkie kaski narciarskie dla najmłodszych

Dla najmłodszych narciarzy producent przewidział ultralekkie kaski Grom w wersji zwykłej lub visor, czyli z przyłbicą oraz S/Race FIS dla najmłodszych zawodników.