Kaski Salomon

Kaski narciarskie Salomon należą do najpopularniejszych i najczęściej wybieranych na rynku. Obecnie stanowią synonim bezpieczeństwa, nowoczesnej technologii, dopasowania oraz ciekawego designu. Projektanci marki Salomon zwrócili szczególną uwagę na kwestię bezpieczeństwa, a także na wentylację, która wpływa na komfort jazdy na nartach przez cały dzień.

Najpopularniejszą serią kasków męskich jest linia Cruiser oraz Ranger. Wśród modeli juniorskich króluje kask Salomon Grom. Francuski producent rozszerzył swoją ofertę także o kaski z przyłbicą czyli zintegrowaną szybą. Są to modele kasków narciarskich Driver oraz Mirage. Wybierając kask narciarski Salomon należy przede wszystkim skoncentrować się na odpowiednim dopasowaniu rozmiaru, a także kształtu, który będzie gwarantował przyjemność z jazdy przez cały dzień. Kaski Salomon bardzo dobrze pasują do gogli wiodących producentów.

Kaski narciarskie Salomon w Skiracecenter.pl

Salomon oferuje swoje kaski praktycznie do każdej odmiany narciarstwa alpejskiego. Serią przeznaczoną do jazdy sportowej, także wyczynowej jest linia S/Race. W jej skład której wchodzą kaski na narty Salomon pełne – z twardymi uszami, dedykowane do jazdy szczególnie szybszych konkurencji na bramkach oraz kask slalomowy Salomon S/Race SL, wyposażony w pełnią regulację, która umożliwia dopasowanie kasku do głowy. Modele gigantowe są pozbawione regulacji mają za to więcej dostępnych rozmiarów.

Większość obecnie dostępnych modeli kasków narciarskich Salomon posiada specjalny wkład wewnętrzny z miękkimi, zbudowanymi uszami. Kaski narciarskie Salomon najczęściej występują z technologią In-mold – ochraniacze pokryte są wytrzymałą powłoką, dzięki czemu są bardzo lekkie, a jednocześnie niezwykle trwałe. Niesamowicie lekka skorupa PC, w połączeniu z wysokiej jakości wyściółką EPS gwarantuje maksymalną ochronę oraz wygodę – kaski Salomon nie uciskają głowy, zapewniając przy tym znakomitą wentylację i ochronę.

Custom Air i nowoczesne rozwiązania w kaskach narciarskich Salomon

Wyjątkowy system regulacji Custom Air® marki Salomon kaski narciarskie umożliwia dopasować w sposób precyzyjny i indywidualny dopasowanie. Swoją pozycję na rynku firma wypracowała przez ostatnie lata, wprowadzając ciekawe nowinki technologiczne i atrakcyjne wizualnie modele. Francuski producent jako jeden z pierwszych zastosował w swoich produktach nowatorską technologię dopasowującą kask do kształtów głowy – tak zwany Custom Air®, który wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną poduszkę powietrzną otaczającą głowę, idealnie dopasowuje się do każdego narciarza. Salomon jako jeden z pierwszych zastosował i wprowadził do powszechnego użytku system regulacji powietrznej, który pozwala w lepszym stopniu dopasować kask do rozmiaru głowy, poprzez wtłaczanie powietrza w komory wyściółki kasku.

Marka Salomon kaski narciarskie oferuje także w wariancie z konstrukcją hybrydową, która łączy twardą skorupę górną ABS (formowaną metodą wtryskową) z lekką częścią skorupy dolnej (formowana w technologii In-Mold).

Kaski Salomona cechuje niska waga i wysoka jakość wykończenia. Można śmiało powiedzieć, że w naszym sklepie modele Salomona należą do tych, które najczęściej odpowiadają klientom.

Kaski narciarskie salomon z przyłbicą – modnie i wygodnie

W ofercie francuskiego producenta znajdują się zarówno kaski z przyłbicą, czyli zintegrowaną szybą, jaki modele standardowe, w których oddzielnie kupujemy kask i dobieramy gogle. Kaski z przyłbicą to między innymi modele Driver, Pioneer Visor, Mirage oraz Icon Visor.

Z modeli konwencjonalnych, do najchętniej wybieranych kasków należą Pioneer w wersji dla panów oraz Icon w wersji dla pań. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kaski all mountain Sight oraz Brigade. Narciarze skiturowi wybierają te modele, które nawiązują do całej serii z MTN – linii skiturowej Salomona.

W naszej ofercie polecamy najlepsze kaski narciarskie Salomon do narciarstwa na przygotowanych trasach, takie jak słynna kolekcja modeli Pioneer, dedykowanych do narciarstwa na trasach. Kolekcja powstała poprzez połączenie lekkiej konstrukcji z opatentowaną technologią marki – EPS 4D. Dzięki temu w czasie jazdy narciarz może liczyć na wytłumianie drgań i najlepsze, w pełni komfortowe dopasowanie, z którego słynie marka Salomon. Polecamy również kaski do jazdy wyczynowej, a także ochraniacze specjalnie stworzone z myślą o stylu freeride (linia Sight). To uniwersalne kaski, wyposażone w zaawansowane rozwiązania z zakresu zabezpieczeń, o lekkiej konstrukcji zachwycającej sportowym designem. Znakomita opcja na całodzienny wypad na stok - dla mniej oraz bardziej zaawansowanych narciarzy.

Ultralekkie kaski narciarskie dla najmłodszych

Dla najmłodszych narciarzy producent przewidział ultralekkie kaski Grom w wersji zwykłej lub visor, czyli z przyłbicą oraz S/Race FIS dla najmłodszych zawodników.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Ski Race Center – oferujemy szeroki wybór najlepszych produktów pochodzących od renomowanych marek, takich jak Salomon. Znakomite przełożenie ceny do jakości, niebanalny design oraz gwarancja bezpieczeństwa w każdych warunkach. Kaski narciarskie Salomon są wybierane przez narciarzy na całym świecie, zarówno początkujących i amatorów, jak również najlepszych profesjonalistów czy zawodników. Zaufaj najwyższej jakości i postaw na najlepszy sprzęt, który pomoże w utrzymaniu pełni bezpieczeństwa na stoku.

Produkty posiadają specjalną wyściółkę EPS 4D (System Airflow), która gwarantuje zachowanie stałej temperatury oraz swobodnego przepływu powietrza między głową, kaskiem oraz goglami – co ogranicza ryzyko przegrzania czy parowania szkieł. Kaski wykorzystują także Thermo Control System, czyli zestaw najlepszych rozwiązań dostępnych na rynku, regulujących temperaturę wewnątrz kasku. Kaski na narty Salomon skutecznie zastępują czapkę, dbając jednocześnie o zachowanie maksimum bezpieczeństwa. Dba o to także system Advanced Skin Active Dry, na który składa się warstwa szybkoschnącego materiału pozwalają utrzymać skórę suchą, nie narażając narciarza na przeziębienie.