Kije Salomon

Poszukujesz najlepszych kijków narciarskich? Marka Salomon od wielu lat święci triumfy, wciąż będąc utożsamianą ze znakomitą jakością oraz dbałością o potrzeby narciarzy. Dostępne w ofercie marki kije narciarskie Salomon występują w różnorodnych odsłonach. W zależności od potrzeb oraz rodzaju najczęściej obieranych tras, warto sięgać po adekwatne akcesoria. Przy pomocy odpowiednich kijków poprawisz swoje osiągi na trasie, będziesz precyzyjnie wykonywać manewry, a także - utrzymasz prawidłową postawę w czasie jazdy.

W naszej ofercie dostępne są flagowe modele marki Salomon - kije narciarskie dedykowana zarówno dla zawodników, jak i początkujących, występujących w wariancie unisex oraz damskim. Polecamy także modele dedykowane dla juniorów, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z narciarstwem, a być może biorą już udział w swoich pierwszych zawodach.

Najpopularniejsze kije narciarskie Salomon

Jedną z najpopularniejszych serii produktów stanowią kijki Salomon linii ARCTIC, które charakteryzują się prostym profilem rączki oraz niesamowicie lekką konstrukcją. Występują w szerokiej gamie kolorów, dopasowanych wizualnie do najchętniej wybieranych modeli od marki Salomon. Prosta konstrukcja i niska cena stanowią znakomite rozwiązanie dla osób początkujących, a także wszystkim narciarzy głodnych wrażeń i dobrej zabawy na stoku.

Do produktów w bardzo przystępnej cenie zaliczyć trzeba również i modele serii X NORTH. Ich aluminiowy korpus z pewnością zapewni wsparcie w czasie weekendowego wypadu na stok. Kije sportowe zbudowane są najczęściej z aluminium lub z karbonu, czyli włókna węglowego, które oferuje podwyższoną sztywność kijków.

Kije narciarskie Salomon dedykowane na trasy i zawody, jak linia On Piste, dedykowane są narciarzom, którzy jeżdżą po przygotowanych trasach. Wśród nich zawierają się zarówno modele RACE - charakterystyczne, niebieskie kije będące częścią najbardziej sportowej linii RACE (dostępne są zarówno w wersji prostej, jak i wersji dla osób trenujących slalom super gigant).

Dostępne w wielu wariantach kijki narciarskie Salomon linii S/RACE dedykowane są do zawodniczej jazdy i precyzyjnego pokonywania kolejnych zakrętów na trasie slalomu. Niewielka waga oraz amortyzacja zapewniają możliwość utrzymania pełnej kontroli w czasie zjazdu. Odpowiednio wyprofilowana rączka (na cztery palce) zapewnia wygodę i pewność chwytu, za sprawą pokrycia wykonanego z antypoślizgowej gumy. W zależności od potrzeb, kolekcja oferuje możliwość dobrania kijków aluminiowych, karbonowych, w wariancie junior (w wersji z wygiętym lub prostym korpusem) - za każdym razem w rozpoznawalnej niebiesko-żółtej szacie graficznej.

Serie MTN oraz HACKER stanowi znakomite uzupełnienie nart dedykowanych do touringu oraz biegów terenowych. Wytrzymały, aluminiowy korpus (stop aluminium 6061) gwarantuje niezawodność w każdych warunkach. Model sprawdzi się niezależnie od grubości pokrywy śnieżnej. Specjalnie zaprojektowany talerzyk Backside jest szerszy niż standardowy element, dzięki czemu gwarantuje jeszcze lepszą stabilność, która jest kluczowa pokonując trasę poza wyznaczonym szlakiem, nawet w najgłębszych zaspach.

Z dostępnych w ofercie marki Salomon produktów warto wymienić także modele ESCAPE, R oraz CLICK, stworzone z myślą o narciarstwie biegowym.

Kijki narciarskie Salomon - technologie dla bezpieczeństwa

Kijki narciarskie Salomon tworzone są w oparciu o technologie i rozwiązania gwarantujące trwałość oraz bezpieczeństwo. Seria produktów o charakterze rekreacyjnym rozpoczyna się od modeli ELEMENT CARBON ERGO. Kije odznacza trwałość, ponieważ całość korpusu wykonana jest z włókna węglowego. Węglikowy grot jest odporny na uderzenia i kontakt ze stwardniałym śniegiem, dzięki czemu kije zapewniają wysokie osiągi, nie generując dodatkowego obciążania.

Dla większego bezpieczeństwa na stoku warto bliżej przyjrzeć się modelom SC1 ERGO S3 oraz X10 ERGO S3 (wykonane ze stopu aluminium 7075), które zostały wyposażone w system zabezpieczających przed przeciążeniem ręki podczas upadku. Rączka ERGO S3 wyposażona jest w regulowany, sprężynowy systemem dla łatwiejszego mocowania paska. Przy tym uchwyty w tych modelach wykonano z połączenia dwóch tworzyw, co pozwoliło uzyskać ergonomiczną strukturę. System zabezpieczający będzie działać kompatybilnie niezależnie od wielkości rękawic. Bezpiecznik przy pasku może być ustawiony za pomocą klucza imbusowego. To lekkie i poręczne kije, wykonane z najlepszych stopów aluminium. Dzięki temu kije narciarskie Salomon zapewniają bezpieczeństwo na stoku, kontrolę przy wykonywaniu manewrów oraz nie obciążają narciarza.

Modele dla kobiet oraz warianty Junior - kije Salomon

Miłośniczki narciarstwa mogą dobierać kije narciarskie Salomon w oparciu o dostępność takich serii, jak: NORTHPOLE LADY, SHIVA czy ARCTIC LADY (modele do freeskiingu). Ich forma jest lekka, ponieważ wykonana z wytrzymałego aluminium. Marka stawia nacisk na zapewnienie wygody oraz dobrego chwytu w czasie jazdy, dlatego też wymienione modele posiadają specjalnie wyprofilowane uchwyty, tworzone z połączenia dwóch wytrzymałych materiałów - dopasowane konstrukcyjnie do kształtu damskiej dłoni. Wśród modeli serii ANGEL także znaleźć można kije wykorzystujące bezpiecznik S3, dzięki czemu rękojeść dodatkowo zapewnia bezpieczeństwo, wypinając kij jeśli wplącze się on w siatkę.

Dla juniorów, starszych dzieci oraz nastolatków polecamy linię BRIGADE. Ich lekka konstrukcja (korpus kijków wykonany z aluminium) w połączeniu z oryginalną szatą graficzną, dopasowaną do nart serii takich jak ROCKER Jr sprawiają, że będą chętnie użytkowane przez młodych adeptów sztuki narciarskiej. Ze względu na atrakcyjną cenę, kije Salomon junior można bez obaw wymienić, kiedy tylko dziecko z nich wyrośnie.

Podpowiemy jak znaleźć idealne kijki dla Siebie

Nie wiesz jak dobrać odpowiednie kijki Salomon? Skorzystaj z naszego poradnika który znajdziesz tutaj. Oferujemy szeroki wybór najlepszych modeli sygnowanych przez markę. W razie dodatkowych pytań zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami oraz wizyty w salonie stacjonarnym.