Xt One

Zmienne warunki atmosferyczne na trasie wymagają sięgnięcia po gogle wysokiej jakości. Gogle narciarskie Salomon XT ONE to wszechstronny element, który znajdzie zastosowanie w wyposażeniu każdego entuzjasty nart. Kolekcję wyróżnia przede wszystkim oryginalny, sportowy design oraz konstrukcja, która zapewnia najwyższy komfort wentylacji. Dzięki temu gogle mogą efektywnie chronić wzrok oraz poprawiać widoczność na każdej trasie. Sferyczne gogle Salomon XT ONE dostępne są w wariantach z różnymi szybami, jednak niezależnie od wybranego modelu można mieć pewność, że gogle znakomicie poprawią widoczność na trasie, bez zniekształcania obrazu czy powstawania odblasków. W połączeniu z opatentowanymi przez markę rozwiązaniami i technologiami seria XT ONE stanowi wszechstronną opcję, która sprawdzi się na większości tras – zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników.

Gogle Salomon XT ONE – lekkość, jakość i design

Linia Salomon XT ONE jest drugą flagową linią sferycznych gogli tej marki (obok serii Salomon S/MAX). Ten rodzaj szyb charakteryzuje się zakrzywioną powierzchnią. Taki kształt gogli przekłada się na poprawę widzenia peryferyjnego, poprzez ograniczanie zniekształceń oraz powstawania odblasków (MAX VISION).

Elastyczna i lekka konstrukcja gogli wygodnie dopasowuje się do kształtu twarzy (co łatwo można odczuć porównując modele do innych z tej samej kategorii). Seria XT ONE oferuje także możliwość szybkiego i łatwiego wymienienia szyb, co pozwala jeszcze lepiej dopasować właściwości gogli do panujących warunków. Gogle Salomon XT ONE są lekkie a ich ramka cienka. Dodatkowo producent w cenie przewiduje sztywny pokrowiec na gogle w którym śmiało możemy je bezpiecznie transportować.

Konstrukcja zapewnia doskonałą wentylację dzięki wykorzystaniu technologii Airflow. Para gromadząca się we wnętrzu gogli jest odprowadzana na zewnątrz i zastępowana czystym powietrzem, dzięki czemu nie ma mowy o parowaniu szyb przy zmianach wysokości lub intensywnym ruchu. Ramka jest wyściełana trójwarstwowa pianką (AdvancedSkin ActiveDry), podzieloną na segmenty (Custom ID Fit) – takie rozwiązanie umożliwia odpowiednie dopasowanie gogli do kształtu twarzy, gwarantując jednocześnie pełnię komfortu i bezpieczeństwo dla skóry, chroniąc przed powstawaniem podrażnień. Seria Salomon XT ONE reprezentuje modele średniej wielkości, które sprawdzą się dla osób poszukujących zgrabnych gogli, które będą pasowały do drobniejszych twarzy.

Za perfekcyjne trzymanie gogli odpowiada solidny pasek, podklejony silikonowymi wstawkami, dzięki czemu ograniczone jest jego przesuwanie po kasku. Gogle mają możliwość regulacji przy pomocy podwójnej klamry, dzięki czemu ich obwód można z łatwością wyregulować i dopasować do kształtu twarzy.

Gogle Salomon XT ONE – gogle z dużymi możliwościami

Najważniejszą funkcjonalnością gogli narciarskich jest jednak ochrona wzroku i skóry twarzy przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Nawet w warunkach mocnego zachmurzenia promieniowanie dociera do skóry, powodując jej fotostarzenie. Dynamicznie zmieniająca się pogoda i oświetlenie na stoku utrudniają także widoczność. Dobrze dobrane szyby pomocą to zrekompensować, poprawiając widoczność kontrastów oraz cieni.

Gogle narciarskie Salomon XT ONE dostępne są w wariancie:

  • ACCESS – modele wyposażone w standardowe szyby sferyczne kategorii S2,  dostępne w różnych odcieniach i wykończeniach;
  • SIGMA – czyli modele wyposażone w najlepszej jakości szkła marki – czyli szyby Sigma, które zapewniają najlepszą widoczność kontrastów, cieni oraz bieli w każdych warunkach oświetlenia. Dzięki temu można znacznie szybciej reagować na pojawiające się na trasie przeszkody i utrudnienia.
  • PHOTOCHROMIC – modele wyposażone w fotochromatyczne szkła Sigma Salomon. Ogromną zaletą ich wykorzystania jest ich dynamiczne dopasowywanie się do zmiennych warunków atmosferycznych i zmiana koloru z jaśniejszego na ciemny w zależności od intensywności nasłonecznienia.

Marka Salomon kładzie nacisk na wysoką jakość szyb stosowanych w goglach narciarskich. Szkło powstaje poprzez staranne nakładanie kolejnych, bardzo cienkich warstw, które chronią przed zarysowaniami a także umożliwiają dynamiczną zmianę zabarwienia w zależności od nasłonecznienia (jak w przypadku technologii PHOTOCHROMIC). Wszystkie gogle narciarskie Salomon XT ONE gwarantują blokowanie promieniowania UV, dzięki czemu wzrok jest chroniony, a widoczność nie jest pogorszona nawet kiedy promienie intensywnie odbijają się od pokrywy śnieżnej.

Gogle narciarskie Salomon XT ONE – opcja na każdą trasę

Dostępne w naszej ofercie gogle narciarskie Salomon XT ONE z kolekcji na sezon 2020/2021 występują w szerokiej selekcji oryginalnych wykończeń i wariantów kolorystycznych, z których każdy może z łatwością dobrać model dla siebie.

Seria XT ONE jest bardzo popularna ze względu na swój design. Gogle są lekko ścięte, a ramka schodzi lekko ku dołowi, dzięki czemu dobrze współgrają z kaskiem, a także dopasowują się dobrze do kształtu twarzy. Kształt gogli zapewnia również dość szerokie pole widzenia, zarówno w poziomie, jak i w pionie. Cienka ramka prezentuje się lekko i nie ogranicza widoczności, dzięki czemu na każdej trasie możliwe jest zachowanie jak najlepszego performansu, niezależnie od warunków pogodowych.

Poszukujesz gogli narciarskich? Zachęcamy do skorzystania z naszego poradnika, jak dobrać dla siebie odpowiedni model, a także do kontaktu z naszymi konsultantami, którzy pomogą w doborze najlepszych elementów osprzętowania. Sprawdź co pojawiło się w naszej ofercie na nadchodzący sezon!