Close

Narty ATOMIC REDSTER X7 + FT 12 GW 2019

Nowy

Ostatnie egzemplarze!

1 499 zł

2 899 zł

-48.2925%

1 499 zł za szt.


Cechy produktu

Szerokość Pod Butem (mm/cm)70 mm
Sezon2019
PłećUNISEX
RodzajALLROUND

Opis produktu

Atomic Redster X7 to naszym zdaniem jeden z najlepszych modeli nart dla osób, które pragną rozwijać swoją technikę i  wejść na wyższy poziom zaawansowania. X7 to kolejna propozycja nart Atomic w grupie Race o promieniu X-Turn który łączy w sobie cechy nart slalomowych i gigantowych.  Zastosowany sztywny, drewniany rdzeń wzmacniany warstwami tytanu i obudowany ściankami bocznymi typu sidewall -jest dowodem na to że mamy do czynienia z nartami grupy Race. W tym wydaniu jest to narta skonstruowana tak, aby jazda sportowa była łatwiejsza i bardziej przystępna. Narty dają dużą kontrolę, ale wybaczają więcej błędów niż wyższe modele – np. Redster X9. 

Atomic Redster X7 czyli wszechstronna narta RACE

Narta Redster X7 nadaje się zarówno do dynamicznych, szybkich przejazdów, ale również do spokojniejszej i całodziennej jazdy. Pośredni promień pozwala na wykonywanie dłuższych i krótszych skrętów dzięki temu mamy jedną nartę na której możemy robić niemal wszystko. 

Dla kogo narty Atomic redster X7?

To idealny model dla osób które szukają nart do szybszej jazdy. Świetne narzędzie do podnoszenia poziomu jazdy. Jeden z najbardziej uniwersalnych modeli przeznaczonych na przygotowane trasy.

Opinie

KONSTRUKCJA NART

budowa narty

SERIA NART ATOMIC REDSTER X

redster x.jpg

Atomic Redster X to linia nart z tzw. promieniem X-TURN, która łączy stabilność i pewność nart gigantowych z mocą i zwrotnością modeli slalomowych. Dla tych, kórzy cenią płynność i precyzję długiego skrętu, ale poszukują większej dynamiki i szybszej reakcji w krótszych łukach. Narty, które swoją charakterystyką zadziwiają nawet tych najbardziej wybrednych i mocno zaawansowanych narciarzy. Tajemnicą sukcesu lini Atomic Derster X jest technologia, która razem z oryginalną geometrią daje nartom niepowtażalną charakterystykę

ACTIVE CAMBER 0/100/0

active camber.jpg

Geometria Active Camber to najbardziej radykalne rozwiązanie stosowane w sportowych nartach przeznaczonych na przygotowane trasy. Narty o takim kształcie zapewniają oparcie na krawędzi na najdłuższym odcinku oraz zwiększony docisk na dziób i tył narty. krótki i ostrzejszy łuk wygięcia dziobów i tyłów pozwalają na znaczne zacieśnienie wykonywanych łuków dodając przy tym dynamiki. 

FULL SIDEWALL

fullsidewall.jpg

Zastosowanie sztywnej, pionowej ścianki bocznej to radykalne rozwiązanie gwarantujące, które z jednej strony zapewnia 100% przekaz sił i pracy narciarza na krawędź, z drugiej strony - w przeciwieństwie do konstrukcji "CAP" Tworzy odstęp między laminatem górnej warstwy, a krawędzią, co sprawia, że narty łatwiej się wyginają takżę w nieco gorszych warunkach. W nartach z konstrukcją typu SIDEWALL oparcie przenoszone jest bezpośrednio na krawędź dzięki czemu są one niezwykle skuteczne na oblodzonej nawierzchni.

POWER WOODCORE

woodcore.jpg

To drewniany rdzeń narty, będący połączeniem warstw jesionu i topoli dając z jednej strony wysoką stabilność dzięki właściwościom absorbującym drgania, z drugiej strony dynamikę, dzięki wysokiej sprężystości. To idealne rozwiązanie dające pewne oparcie przy dużych prędkościach. Dobra kompozycja sztywności i sprężystości. 

TITANIUM POWERED

TITANIUM POWERED

Obudowanie rdzenia dwoma warstwami tytanu pozwala osiągnąć maksymalną stabilność i sztywność poprzeczną, co przekłada się na wysokie osiągi podczas agresywnej jazdy i pewne oparcie na krawędzi. Sztywna poprzecznie narta nie skręca się jak śmigło, dzięki czemu podczas jazdy zachowuje taki sam kąt zakrawędziowania porzodu, środka, jak i pięty nart. Proporcja grubości zastosowanego tytanu i aluminium w dużym stopniu determinuje sztywność i charaakterysykę jazdy.

SERVOTEC

densolite core

Servotec to absolutnie rewolucjna technologia zastosowana w najwyższych modelach grupy RACE. Powstała na zapleczu Pucharu Świata i tam w pierwszej kolejności została wdrożona. Nazwa pochodzi od niemiego tłumaczenia słowa wspomaganie koerownicy ("Servolenkung"), ponieważ rozwiązanie to w znaczny sposób wspomaga wykonywanie ciasnych, dynamicznych łuków.

Cały system zbudowany jest ze specjalnego pręta narty poprowadzonego nad górną powłoką i przytwierdzonego w części dziobowej. Pręt połączony jest z płytą pod wiązaniem za pomocą specjalnego elastomeru, który wpływa na sprężystość całego układu.

Przed rozpoczęciem skrętu elestomer jest jeszcze nienapięty, gdy narta zaczyna się wyginać, progresywnie napręża się, bye przy wyjściu ze skrętu oddać całą energię znacznie w ten sposób  ułatwić wykonanie skrętu.

Z drugiej storny na szybkich, odcinkach cały układ tłumi drgania dając jeszcze więcej stabilności i pewności sterowania. 

Ciekawostką jest to, że w sporcie na światowym poziomie rozwiązanie to było już "poajemnie" stosowane w sezonach poprzedzających oficjalną premierę zastępując dotychczas stosowany system Doubledeck.

STRUCTURED TOP SHEET

active camber.jpg

Structured Topsheet to specjalna powłoka, bardzo odporna na zarysowania. Chroni narty przed uszkodzeniami mechanicznymi w kolejkach, transporcie, a także podczas jazdy. 

WORLD CUP BASE FINISH

world cup base finish.jpg

World Cup Base Finish, czyli specjalna struktura ślizgu, taka sama jak stosowane przez zawodników Pucharu Świata. Narty Atomic zostają przygotowane według standardów, spotykanych w sporcie wyczynowym.

WE ARE SKIING

we are skiing man

Reviews

Napisz swoją opinię!

Oceń 
2019-12-14

Zieloniutkie

Złożyłem do zestawu zielonych Hawxów Ultra i jest naprawdę dobrze

  Napisz opinię

  Narty ATOMIC REDSTER X7 + FT 12 GW 2019

  Narty ATOMIC REDSTER X7 + FT 12 GW 2019

  atomic logo

  Questions  Be the first to ask a question about this product!


  Question about the product

  * Required fields
  (read)
  Send

  Produkty komplementarne

  Produkty powiązane

  Salon Ski Race Center to specjalistyczny sklep ze sprzętem sportowym, skupiający się przede wszystkim na narciarstwie i sportach rowerowych. W naszej ofercie jest również, profesjonalny serwis rowerowy. Zapraszamy na miłą rzeczową rozmowę o kilku najciekawszych dyscyplinach sportu do naszego punktu w godzinach:
   
  pn-pt 11:00-20:00,
  sobota 10:00-19:00,
  niedziela nieczynne

  Ski Race Center
  Aleje Jerozolimskie 424A
  05-800 Pruszków
  Tel: (22) 723 00 30

  Kupując u nas zyskujesz:

  • Darmowa dostawa od 0 zł

  • Zwrot produktu do 14 dni od daty zakupu

  • 2 lata gwarancji na paragon

  Rabat -15% na nową kolekcję 2019

  Miejsce na sidebar

  Close