Close
Obniżka! Narty Atomic REDSTER X9 S + X 12 TL GW !20 Zobacz większe

atomic logo

Narty Atomic REDSTER X9 S + X 12 TL GW 2020

Nowy

Ostatnie egzemplarze!

2 199 zł

3 999 zł

-45.0113%

2 199 zł za szt.


Cechy produktu

Szerokość Pod Butem (mm/cm)65,5 mm
Sezon2020
PłećUNISEX
RodzajALLROUND

Opis produktu

Atomic Redster X9 S świetnie się sprawdzają, jeżeli chcesz się trochę pościgać, a resztę czasu poświęcić na zjazdy ze stoku. Kluczową opcją jest dodanie znanej z Pucharu Świata technologii Servotec, która zapewnia większą zwrotność na zakrętach i większą stabilność na prostych odcinkach. Dodatkowym atutem jest technologia Multi Radius Sidecut, łącząca w sobie rozwiązania stosowane podczas slalomu giganta i slalomu klasycznego, która sprawdza się zarówno podczas krótkich, jak i długich skrętów na stoku. Wszystko, czego potrzebujesz, żeby błyszczeć na stoku!

Technologie:

Full Sidewall

Multi Radius Sidecut

Servotec

Ultra Power Woodcore

Ultra Titanium Powered

Wykończenie ścianek bocznych:

Full Sidewall

Rdzeń:

Ultra Power Woodcore

Rocker %:

Active Camber 0/100/0

Waga jednej narty z wiązaniem / dla rozmiaru (w cm):

3256 / 175 g / cm

Promień (radius):

15.4 m

Szerokość narty pod wiązaniem:

65.5 mm

Opinie

KONSTRUKCJA NART

budowa narty

ACTIVE CAMBER 0/100/0

active camber.jpg

Geometria Active Camber to najbardziej radykalne rozwiązanie stosowane w sportowych nartach przeznaczonych na przygotowane trasy. Narty o takim kształcie zapewniają oparcie na krawędzi na najdłuższym odcinku oraz zwiększony docisk na dziób i tył narty. krótki i ostrzejszy łuk wygięcia dziobów i tyłów pozwalają na znaczne zacieśnienie wykonywanych łuków dodając przy tym dynamiki. 

FULL SIDEWALL

fullsidewall.jpg

Zastosowanie sztywnej, pionowej ścianki bocznej to radykalne rozwiązanie gwarantujące, które z jednej strony zapewnia 100% przekaz sił i pracy narciarza na krawędź, z drugiej strony - w przeciwieństwie do konstrukcji "CAP" Tworzy odstęp między laminatem górnej warstwy, a krawędzią, co sprawia, że narty łatwiej się wyginają takżę w nieco gorszych warunkach. W nartach z konstrukcją typu SIDEWALL oparcie przenoszone jest bezpośrednio na krawędź dzięki czemu są one niezwykle skuteczne na oblodzonej nawierzchni.

EDGE AMPLIFIER

fiberglass.jpg

Edge Amplifier to zupełnie przebudowana koezpośrednio na krawędź. Dzięki niej narty dają jeszcze pewniejsze oparcie na krawędzi.nstrukcja narty oraz płyty, która zapewnia precyzyjny 100 % przekaz energii b

SERVOTEC

densolite core

Servotec to absolutnie rewolucjna technologia zastosowana w najwyższych modelach grupy RACE. Powstała na zapleczu Pucharu Świata i tam w pierwszej kolejności została wdrożona. Nazwa pochodzi od niemiego tłumaczenia słowa wspomaganie koerownicy ("Servolenkung"), ponieważ rozwiązanie to w znaczny sposób wspomaga wykonywanie ciasnych, dynamicznych łuków.

Cały system zbudowany jest ze specjalnego pręta narty poprowadzonego nad górną powłoką i przytwierdzonego w części dziobowej. Pręt połączony jest z płytą pod wiązaniem za pomocą specjalnego elastomeru, który wpływa na sprężystość całego układu.

Przed rozpoczęciem skrętu elestomer jest jeszcze nienapięty, gdy narta zaczyna się wyginać, progresywnie napręża się, bye przy wyjściu ze skrętu oddać całą energię znacznie w ten sposób  ułatwić wykonanie skrętu.

Z drugiej storny na szybkich, odcinkach cały układ tłumi drgania dając jeszcze więcej stabilności i pewności sterowania. 

Ciekawostką jest to, że w sporcie na światowym poziomie rozwiązanie to było już "poajemnie" stosowane w sezonach poprzedzających oficjalną premierę zastępując dotychczas stosowany system Doubledeck.

STRUCTURED TOP SHEET

active camber.jpg

Structured Topsheet to specjalna powłoka, bardzo odporna na zarysowania. Chroni narty przed uszkodzeniami mechanicznymi w kolejkach, transporcie, a także podczas jazdy. 

WORLD CUP BASE FINISH

world cup base finish.jpg

World Cup Base Finish, czyli specjalna struktura ślizgu, taka sama jak stosowane przez zawodników Pucharu Świata. Narty Atomic zostają przygotowane według standardów, spotykanych w sporcie wyczynowym.

ULTRA TITANIUM POWERED

ultra titanium

Warstwa tytanu powyżej i poniżej rdzenia zapewnia doskonałą amortyzację wstrząsów, dużą stabilność podczas pracy i wysoką elastyczność skrętną.

Reviews

Napisz swoją opinię!

Oceń 
2019-12-15

Czemu nie czerwone : )

Mi ten zielony się średnio podoba, ale narty idą jak wściekłe!

  Oceń 
  2019-12-15

  Brzydkie ale super szybkie

  Chyba najbrzydsze narty jakie miałem, ale na pewno najlepsze!

   Oceń 
   2019-12-14

   Wyjątkowo skrętne

   Kupiłem X9 175, te narty prowadzą się faktycznie bardzo stabilnie. p. Ludwik namawiał mnie na dłuższy model i możliwe, że miał rację. Chciałem coś do giganta, obawiałem się dł 181, ale z tego co widzę jak skręca 175, to trochę żałuję, że nie wziąłem jeszcze dłuższej! Dzięki Panowie!

    Napisz opinię

    Narty Atomic REDSTER X9 S + X 12 TL GW 2020

    Narty Atomic REDSTER X9 S + X 12 TL GW 2020

    atomic logo

    Questions    questions MT on 2019-12-14
    Question: 

    Czy te narty nadają się także dla kobiet?

    Answer: 

    Oczywiście, zarówno zaawansowanych narciarek, jak i narciarzy. Mnóstwo naszych klientek wybiera te narty jako alternatywa dla gigantek. Najcześciej panie wybierają u nas Atomic Redster X9 w długości 169 i 175cm

    questions Karol on 2019-12-11
    Question: 

    Czy Atomic Redster X9 S nadają się do jazdy poza trasą?

    Answer: 

    Nie, jeśli szukasz modelu nart, który będzie nadawał się poza trasę, to na pewno nie jest to Redster X9 S. Atomic Redster X9 jest wyjątkowo wąskim modelem na odcinku pod wiązaniami ( a wkonsekwencji na całej długości)


    Radzimy sprawdzić półkę All Mountain, gdzie po pierwsze możesz znaleźć modele znacznie szersze, po drugie ich geometria bardziej nadaje się do jazdy poza trasą (np. rocker)


    Istnieje szersza odmiana Atomic Redster X9 WB (WIDE BODY), którą znajdziesz także w naszym sklepie. Jest ona szersza na całej długości od modelu S. Jednak uważamy, że te narty nadają się przede wszystkim na wszystkie warunki jakie panują na trasie (także w momencie, w którym na trasie będzie dużo świeżego śniegu.

    questions Marcin on 2019-09-13
    Question: 

    Czy Atomic Redster X9 zostały już fabrycznie zasmarowane?

    Answer: 

    Tak, narty fabrycznie zostały już naostrzone i zasmarowane. Jeśli chodzi o model Atomic Redster X9, t o w tym wypadku na ślizg naniesiona została także naniesiona struktura symetryczna (VARIO).


    Question about the product

    * Required fields
    (read)
    Send

    Produkty komplementarne

    Salon Ski Race Center to specjalistyczny sklep ze sprzętem sportowym, skupiający się przede wszystkim na narciarstwie i sportach rowerowych. W naszej ofercie jest również, profesjonalny serwis rowerowy. Zapraszamy na miłą rzeczową rozmowę o kilku najciekawszych dyscyplinach sportu do naszego punktu w godzinach:
     
    pn-pt 11:00-20:00,
    sobota 10:00-19:00,
    niedziela nieczynne

    Ski Race Center
    Aleje Jerozolimskie 424A
    05-800 Pruszków
    Tel: (22) 723 00 30

    Kupując u nas zyskujesz:

    • Darmowa dostawa od 0 zł

    • Zwrot produktu do 14 dni od daty zakupu

    • 2 lata gwarancji na paragon

    Rabat -15% na nową kolekcję 2019

    Miejsce na sidebar

    Close