Atomic Tracker 110 TRANSP GREEN/TRANSP 13/14
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-52,97%

Buty Atomic Tracker 110 TRANSP GREEN/TRANSP 13/14

atomic logo

799,00 zł (brutto) 1 699,00 zł -52,97% 649,59 zł (netto)
block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Buty Atomic Tracker 110 TRANSP GREEN/TRANSP 13/14

  Buty Atomic Tracker 110 TRANSP GREEN/TRANSP 13/14

  <p><img title="atomic" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/atomic%20logo.jpg" alt="atomic logo" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 100zł Darmowa wysyłka powyżej 100zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Atomic Tracker 110 to zaawansowane buty freeride’owe o regulowanym flexie dedykowane agresywnym freeriderom aspirującym do kategorii pro. Wąska skorupa i system błyskawicznego dopasowania gwarantują osiągi i trzymanie stopy na poziomie zjazdowych butów zawodniczych, a dodany w tym sezonie system Free/Lock ułatwia dotarcie do najbardziej niedostępnych górskich rejonów – bez kompromisu na wydajności podczas zjazdu. Tegoroczny model wyposażyliśmy ponadto w elastyczne strefy Live Fit Performance, które niwelują niewygodne punkty ucisku stóp. Nowy Tracker 110 ma też mocno zmodernizowaną formę – nowe klamry, paski i wzmocniony język – dzięki czemu buty są jeszcze bardziej wydajne i zapewniają większy komfort. Co jeszcze? Wyposażyliśmy je w wykonane z gumy Skywalk nakładki DIN. Zapewniają przyczepność i podnoszą kontrolę – niezależnie od tego, czy wspinasz się po śniegu, lodzie czy skałach.

  Atomic-Memory-Fit.jpg

  Atomic - Memory Fit

  Atomic Memory Fit to jedna z najszybszych metod dostosowywania butów narciarskich na gorąco. Pełna personalizacja zajmuje zaledwie kilkanaście minut. W technologię Memory Fit wyposażone są następujące modele butów: Redster FIS, Redster Pro, Hawx, Hawx Magna, Hawx Ultra oraz Backland.

  W naszym sklepie stacjonarnym posiadamy możliwość wygrzewania butów marki Atomic i Salomon.

  AE5009260265.
  45 cm
  15 cm
  5 kg
  2016-09-15
  5900000067391
  X12 LAB

  X 12 LAB

  Najwyższej klasy wiązania stosowane w modelach zawodniczych. To sztywno osadzone 2 skrzynki poprowadzone na szynie, która umożliwia łatwą i szybką regulację pozycji narciarza względem narty. Salomon S/LAB 12 gwarantuje jeszcze bardziej bezpośrednie przełożenie pracy narciarzy na nartę. Skala rozpoczyna się od 4 DIN a kończy się na 12 DIN.

  Wiązania dedykowane do nart serii Atomic Redster FIS

  (wiązania w oferowanym zestawie znajdziesz w opisie oferty/aukcji lub w polu wyboru wariantu)

   X 16 VAR

  X16 VAR

  Atomic X 16 VAR to rasowe wiązania zawodnicze pozwalające zwiększyć wydajność i prędkość jazdy. Wyposażono je w system Variable Positioning, który umożliwia dostosowanie pozycji wiązań do warunków śniegowych i ukształtowania terenu – przy użyciu specjalnej dźwigni wiązania przesuwa się w przód i w tył nart i blokuje w optymalnej pozycji. Mimo nieco niższego zakresu DIN niż inni reprezentanci tej grupy, X 16 VAR zapewnia równie skuteczny przekaz sił, pełną kontrolę, fantastyczne trzymanie krawędzi i szybkość, jakiej szukałeś

   X12 VAR

  X12 VAR

  Podobnie jak inne modele z grupy topowych wiązań zawodniczych, Atomic X 12 VAR stworzono po to, by pomóc Ci jeździć szybciej. Wyposażono je w system Variable Positioning, który umożliwia dostosowanie pozycji wiązań do warunków śniegowych i ukształtowania terenu – przy użyciu specjalnej dźwigni wiązania przesuwa się w przód i w tył nart i blokuje w optymalnej pozycji. Mimo niższego zakresu DIN niż inni reprezentanci tej grupy, X 12 VAR zapewnia równie skuteczny przekaz sił, pełną kontrolę, fantastyczne trzymanie krawędzi i szybkość, jakiej szukałeś.

  Cap Sidewall Atomic

  Cap Sidewall

  Pełne drewno rozłożone na całości dla kontrolowanego przenoszenia mocy i doskonałego trzymania krawędzi

  Seria Nart Atomic Redster

  Atomic Redster

  ATOMIC REDSTER to najsilniejsza i najszybsza linia nart z całej stajni Atomic.  To maksymalna zwrotność, maksymalna stabilność i perfekcyjne trzymanie krawędzi w skręcie. Technologicznie Linia Atomic Redster to połączenie najbardziej wydajnych rozwiązań sprawdzonych na najwłaściwszym poligonie jakim jest cykl zawodów Pucharu Świata. Narty grupy Redster niezależnie od przeznaczenia i poziomu są adaptacją tylko rozwiązań, które dały rezultat podczas profesjonalnych zawodów. Radykalne, niezawodne na przygotowanej trasie gwarantują najlepsze oparcie na krawędzi, stabilność oraz niezwykłą dynamikę. Sprzęt tej półki jest mocno wyspecjalizowany pdo kątem danej konkurencji, dzieli się też na kilka kategorii - nart zawodniczych FIS, najwyższych modeli RACE dla ekspertów, a także ambitnych modeli dla tych, którzy pragną wspiąć się na wyżyny techniki narciarskiej.

  Seria Nart Atomic Redster X

  Atomic Redster X

  Atomic Redster X to linia nart z tzw. promieniem X-TURN, która łączy stabilność i pewność nart gigantowych z mocą i zwrotnością modeli slalomowych. Dla tych, kórzy cenią płynność i precyzję długiego skrętu, ale poszukują większej dynamiki i szybszej reakcji w krótszych łukach. Narty, które swoją charakterystyką zadziwiają nawet tych najbardziej wybrednych i mocno zaawansowanych narciarzy. Tajemnicą sukcesu lini Atomic Derster X jest technologia, która razem z oryginalną geometrią daje nartom niepowtażalną charakterystykę

  Seria Nart Atomic Vantage X

  Atomic Vantage X

  Linia Vantage-X to najbardziej wszechstrona grupa w kolekcji firmy Atomic. Łączy precyzję i dynamike nart przeznaczonych na trasę z lekkością i wszechstronnością nart "pozatrasowych". "W sezonie 2016/2017 Atomic zmienia zupełnię półkę nart All Mountain rozszerzając linię nieco szerszych nart Vantage, która zastąpiła znany dotychczas model NOMAD. Powstała zupełnie nowa konstrukcja VANTAGE-X Już na pierwszych międzynarodowych testach zaskoczyła lekkością i stabilnością, niezwykle poszukiwanymi cechami nart All Mountain. Producent założył, że narciarze ALL Mountain przede wszystkim większość czasu spędzają na trasach, dlatego stworzył nową konstrukcję EXO. Pozwaliła ona osiągnąć niespotykane dotychczas w tej grupie oparcie na krawędzi przy zredukowanej masie oraz dużej sterowności. Specjalna warstwowa konstrukcja usztywnia nartę w miejscu, którego wymaga charakterystyka all Mountain, gwarantujac zachowanie dużej wydajności poza trasą oraz w gorszych warunkach. Jeśli szukasz świetnej narty na trasę, a mimo tego chciałbyś mieć możliwość skosztowania freeride'u to linia Vantage jest właśnie dla Ciebie!

  Seria Nart Atomic Vantage X woman

  Vantage X Woman

  Linia Vantage-X to najbardziej wszechstrona grupa w kolekcji firmy Atomic. Podobnie jak w sytuacji nart męskich, linia damskich nart Vantage-X W łączy precyzję i dynamikę desek przeznaczonych na trasę z lekkością i wszechstronnością nart "pozatrasowych". Są ciekawą alternatywą dla typowych modeli trasowych, czyli damskich nart Cloud, gdyż niewiele ustępują im na trasie, za to dają znacznie większe możliwości w świeżym ścniegu oraz na muldach. "Założenia lini Vantage X są takie, że narciarze ALL Mountain przede wszystkim większość czasu spędzają na trasach, dlatego Atmoic stworzył nową konstrukcję EXO. Pozwaliła ona osiągnąć niespotykane dotychczas w tej grupie oparcie na krawędzi przy zredukowanej masie oraz dużej sterowności. To doskonałe rozwiązanie pozwalające na spełnienie oczekwiań najbardziej wymagających narciarek. Specjalna warstwowa konstrukcja usztywnia nartę w miejscu, którego wymaga charakterystyka all Mountain, gwarantujac zachowanie dużej wydajności poza trasą oraz w gorszych warunkach. Jeśli szukasz świetnej narty na trasę, a mimo tego chciałabyś mieć możliwość skosztowania freeride'u to linia Vantage jest właśnie dla Ciebie!

  Seria Nart Atomic Cloud

  Atomic Cloud

  Cloud to elegancki sprzęt dla kobiet, które preferują stabilną jazdę po przygotowanych trasach. Linia Cloud należy do najlepiej sprzedających się damskich nart, łączy lekkość konstrukcji, wyrafinowany, elegancki design bazujący na klasycznych kolorach czerni i bieli oraz wysokiej jakości materiałów. Swoją popularność zyskały dzięki bardzo dobremu dopasowaniu kolekcji do oczekiwań narciarek. Szeroki zakres modeli sprawia, że w tej lini znajdą się propozycje dla początkujących narciarek, oraz dla zaawansowanych Pań, które preferują jazdę o sportowym zacięciu, dla których w sezonie 17/18 stworzono najwyższy model Cloud 12 z technologią SERVOTEC.

  Seria Nart Dziecięcych Atomic

  Narty Dziecięce Atomic

  Założenia dziecięcych nart Atomic to przede wszystkim niska waga, charakterystyka dopasowana do możliwości najmłodszych narciarzy, a przede wszystkim zastosowanie takiej technologii, aby nauka jazdy na nartach stała się przyjemnością i przebiegała jak najbardziej naturalnie. To właśnie producenci nart Atomic oraz Salomon zaczęli robić narty z technologią BEND-X, czyli naciętym rdzeniem, który dzięki temu wygina się znacznie łatwiej pod ciężarem dziecka. Wprowadzono tą technologię, kiedy inżynierowie zauważyli, że dzieci najszybciej uczą się jeździć na krawędzi i przy swojej niskiej wadze potrzebują bardziej elastycznych nart. Stosowana powłoka o podwyższonej odporności sprawi, że narty wytrzymają nawet najbardziej chaotyczne dziecięce kolejki do wyciągu.

  Active Camber 0/100/0

  Active Camber 0/100/0

  Geometria Active Camber to najbardziej radykalne rozwiązanie stosowane w sportowych nartach przeznaczonych na przygotowane trasy. Narty o takim kształcie zapewniają oparcie na krawędzi na najdłuższym odcinku oraz zwiększony docisk na dziób i tył narty. krótki i ostrzejszy łuk wygięcia dziobów i tyłów pozwalają na znaczne zacieśnienie wykonywanych łuków dodając przy tym dynamiki. 

  Piste Rocker 10/90/0

  Piste Rocker 10/90/0

  Piste Rocker to umiarkowany rocker połaczony z camberem, który zapewnia wydajność we wszystkich warunkach panujących na trasie. Łatwe rozpoczęcie skrętu i większa dynamika połaczona ze stabilnością, a w razie złej pogody równie łatwe rozpoczęcie łuku w miękkim śniegu.

  All Mountain Rocker 10/90/0

  All Mountain Rocker 10/90/0

  To geometria boczna narty, która stworzona jest w oparciu o założenia grupy All Mountain, czyli możliwie maksymalną wydajność na trasach łączoną z bardzo dobrą charakterystyką narty w jeździe w puchu i na miękkim podłożu. Dłuższe wygięcie dziobu i pięty nart (Rocker) daje maksymalną wszechstronność.

  All Mountain Rocker 20/70/10

  All Mountain Rocker 20/70/10

  To geometria boczna narty, która stworzona jest w oparciu o założenia grupy All Mountain, czyli możliwie maksymalną wydajność na trasach łączoną z bardzo dobrą charakterystyką narty w jeździe w puchu i na miękkim podłożu. Dłuższe wygięcie dziobu i pięty nart (Rocker) daje maksymalną wszechstronność

  Park Rocker 10/80/10

  Park Rocker 10/80/10

  Konstrukcja dedykowana freeskiingowcom. Lekko uniesione dzioby i piętki ułatwiają wykonywanie niektórych tricków i pewne lądowania. Rezultat: niezbędna w snowparku stabilność.

  Park Rocker 15/70/15

  Park Rocker 15/70/15

  Konstrukcja dedykowana freeskiingowcom. Lekko uniesione dzioby i piętki ułatwiają wykonywanie niektórych tricków i pewne lądowania. Rezultat: niezbędna w snowparku stabilność.

  Powder Rocker 30/55/15

  Powder Rocker 30/55/15

  Powder Rocker to geometria nart bardzo o wydłużonym wygięciu części dziobowej i piętowej. Takie rozwiązanie sprawia, że narty łatwo rozpoczynają skręt nawet najbardziej miękkim podłożu takim jak np. puch. Przewaga Rockera nad tzw. Cumberem sprawia że charakterystyka nart z Powder rockerem dedykowana jest do jazdy poza trasami.

  Powder Rocker 30/40/30

  Powder Rocker 30/40/30

  Powder Rocker to geometria nart bardzo o wydłużonym wygięciu części dziobowej i piętowej. Takie rozwiązanie sprawia, że narty łatwo rozpoczynają skręt nawet najbardziej miękkim podłożu takim jak np. puch. Przewaga Rockera nad tzw. Cumberem sprawia że charakterystyka nart z Powder rockerem dedykowana jest do jazdy poza trasami.

  Step Down Sidewall

  Step Down Sidewall

  Step Down Sidewall to wydajna konstrukcja ścianek bocznych, o różnej wysokości w kolejnych odcinkach narty. Takie rozwiązanie połączone z rdzeniem Power Woodcore zwiększa amortyzację i zapewnia progresywną sztywność proporcjonalną do każdego odcinka narty.

  Full Sidewall

  Full Sidewall

  Zastosowanie sztywnej, pionowej ścianki bocznej to radykalne rozwiązanie gwarantujące, które z jednej strony zapewnia 100% przekaz sił i pracy narciarza na krawędź, z drugiej strony - w przeciwieństwie do konstrukcji "CAP" Tworzy odstęp między laminatem górnej warstwy, a krawędzią, co sprawia, że narty łatwiej się wyginają takżę w nieco gorszych warunkach. W nartach z konstrukcją typu SIDEWALL oparcie przenoszone jest bezpośrednio na krawędź dzięki czemu są one niezwykle skuteczne na oblodzonej nawierzchni.

  Tapered Sidewall

  Tapered Sidewall

  Tapered Sidewall - to wykończenie ścianki bocznej konstrukcją typu "CAP" z zastosowaniem tzw. Semi Sidewall. Ścianka boczna jest pochylona pod lekkim kątem, a szata graficzna nachodzi na bok narty. Zastosowanie lekko pochylonej ścianki na całej wysokości w przedniej i tylnej części nart ułatwia sterowanie i zmianę krawędzi, z kolei Semi Sidewall obecny pod wiązaniem przenosi w bardziej radykalny sposób obciążenie na krawędź. Świetne rozwiązanie uniwersalność narty w różnych warunkach

  Firewall

  Firewall

  To komplementarne rozwiązanie do tzw. EXO Profilu najnowszych modeli nart Atomic. Ścianki o powiększonej powierzchni w okolicy wiązań, ze specjalnymi nacięciami zwiększającymi elastyczność zapewniają z jednej strony bezpośredni przekaz sił, z drugiej strony zapewniają dobrą amortyzację i pozwalają na łatwe wygięcie wzdłużne narty w skręcie. 

  Power Woodcore

  Power Woodcore

  To drewniany rdzeń narty, będący połączeniem warstw jesionu i topoli dając z jednej strony wysoką stabilność dzięki właściwościom absorbującym drgania, z drugiej strony dynamikę, dzięki wysokiej sprężystości. To idealne rozwiązanie dające pewne oparcie przy dużych prędkościach. Dobra kompozycja sztywności i sprężystości. 

  Light Woodcore

  Light Woodcore

  To lekki rdzeń wykonany z topoli, stosowany z powodzeniem w modelach poza trasowych, tourowych oraz w grupie all mountain. Charakterystyka topoli determinuje efektywne zachowanie się narty w miękkim śniegu dając wyjątkową lekkość zachowując przy tym duża wytrzymałość.

  Ultra Light Woodcore

  Ultra Light Woodcore

  To ultra lekkie połączenie topoli i drzewa karobowego. Stosowany w modelach skitouringowych.

  Edge Amplifier

  Edge Amplifier

  Edge Amplifier to zupełnie przebudowana koezpośrednio na krawędź. Dzięki niej narty dają jeszcze pewniejsze oparcie na krawędzi.nstrukcja narty oraz płyty, która zapewnia precyzyjny 100 % przekaz energii.

  Carbon Tank Mesh

  Carbon Tank Mesh

  Super lekka, niezwykle sztywna siatka z włókna węglowego, jeszcze bardziej wzmacnia konstrukcję i sztywność narty przy znacznej redukcji wagi. Uzyskano ją dzięki specjalnemu ułożeniu włókien węglowych.

  Densolite Core

  Densolite Core

  Densolite Core to innowacyjny rdzeń syntetyczny z pianki DENSOLITE o dużych parametrach amortyzujących. Zapewnia lekkość i łatwość jazdy w modelach damskich i juniorskich, jest przy tym niezwykle trwały.

  Titanium Powered

  Titanium Powered

  Obudowanie rdzenia dwoma warstwami tytanu pozwala osiągnąć maksymalną stabilność i sztywność poprzeczną, co przekłada się na wysokie osiągi podczas agresywnej jazdy i pewne oparcie na krawędzi. Sztywna poprzecznie narta nie skręca się jak śmigło, dzięki czemu podczas jazdy zachowuje taki sam kąt zakrawędziowania porzodu, środka, jak i pięty nart. Proporcja grubości zastosowanego tytanu i aluminium w dużym stopniu determinuje sztywność i charaakterysykę jazdy.

  Carbon Backbone

  Carbon Backbone

  Zastosowana warstwa z włókna węglowego stabilizuje nartę na całej długości. Zapewnia świetne oparcie na krawędzi, dużą reaktywność i sztywność poprzeczną przy relatywnie niskiej wadze. Carbon Backbone, czyli poprowadzony środkiem narty tzw. kręgosłup z włókna węglowego pozwala równie rozłożyć sztywność narty, czyniąc ją jeszcze bardziej dynamiczną. Zastosowanie takiego "kręgosłupa" pozwoliło znacznie zredukować wagę pozostałych elementów zachowując pożądaną charakterystykę nart.

  Energy Backbone

  Energy Backbone

  Wzmocnienie narty w kluczowych strefach zapewniające wytrzymałość i przyczepność dla narciarstwa

  Titanium Backbone 2.0

  Titanium Backbone 2.0

  Warstwa Titanium Backbone 2.0 to wkładka tytanu o specjalnym kształcie umieszczona niemal na całej powierzchni narty. Zapewnia stabilność i sztywność poprzeczną narty. Inżynierowie zmieniając kształt wkładki tytanowej na całej długości nart w znacznym stopniu wpływają na jej charakterystykę. Ma to istotne znaczenie szczególnie w grupie nart All Mountain, która wymaga moderacji flexu pod kątem różnych warunków. Dzięki temu narty radzą sobie w zmiennych warunkach.

  Titanium Stabilizer

  Titanium Stabilizer

  Pojedyncza warstwa umieszczona między rdzeniem a ślizgiem pomaga w tłumieniu drgań i wpływa na sztywność poprzeczną narty, bardziej umiarkowany sposób dosztywnia rdzeń nart, przez co znajduje często zastosowanie w nartach średniej półki, a także w modelach, które z założenia nie powinny być aż tak sztywne i radykalne.

  Fiberglass Laminate

  Fiberglass Laminate

  FIBERGLASS LAMINATE to warstwa specjalnie ułożonego włókna szklanego, która zwiększa sztywność poprzeczną narty zapobiega przez to skręcaniu się narty wokół własnej osi, co zwykle zmniejsza przyczepność. Włókno szklane dosztywnia konstrukcję zachowując dynamikę narty podczas jazdy.

  Exo Profile

  Exo Profile

  To innowacyjny i radykalny kształt narty o pochylonych bokach i zmiennej geometrii na każdym odcinku. Zapewnia długą żywotność i doskonałe parametry, uniwersalne dla różnych warunków i rodzajów podłoża. Właściwości te udało się osiągnąć przy znacznej redukcji wagi.

  Bend-X Technology

  Bend-X Technology

  To spotykanie w niektórych modelach damskich i juniorskich specjalne przewężenie geometrii narty pod butem pozwalające łatwiejsze wygięcie. Pozwala początkującym i średnio zaawansowanym narciarzom na łatwiejsze wykonywanie łuków przy mniejszym obciążeniu. Usztywnienie spotykane w części z wiązaniami jest tutaj kompensowane przez wcięcie w geometrii na środku narty.

  Arc Technology

  Arc Technology

  Technologia ARC to innowacyjny sposób mocowania wiązań narciarskich, który bazując na jednym punkcie zaczepienia (tzw. Anchor Point) znajdującym się na samym srodku narty pozwala napełne, równomierne wygiecie nart w skręcie umożliwiając przy tym pełną amortyzację drgań. W opini narciarzy narty z technologią ARC płyną, dajac duże wrażenie komfortu niezależnie od jakości podłoża.

  Servotec

  Servotec

  absolutnie rewolucjna technologia zastosowana w najwyższych modelach grupy RACE. Powstała na zapleczu Pucharu Świata i tam w pierwszej kolejności została wdrożona. Nazwa pochodzi od niemiego tłumaczenia słowa wspomaganie koerownicy ("Servolenkung"), ponieważ rozwiązanie to w znaczny sposób wspomaga wykonywanie ciasnych, dynamicznych łuków.

  Cały system zbudowany jest ze specjalnego pręta narty poprowadzonego nad górną powłoką i przytwierdzonego w części dziobowej. Pręt połączony jest z płytą pod wiązaniem za pomocą specjalnego elastomeru, który wpływa na sprężystość całego układu.

  Przed rozpoczęciem skrętu elestomer jest jeszcze nienapięty, gdy narta zaczyna się wyginać, progresywnie napręża się, bye przy wyjściu ze skrętu oddać całą energię znacznie w ten sposób  ułatwić wykonanie skrętu.

  Z drugiej storny na szybkich, odcinkach cały układ tłumi drgania dając jeszcze więcej stabilności i pewności sterowania. 

  Ciekawostką jest to, że w sporcie na światowym poziomie rozwiązanie to było już "poajemnie" stosowane w sezonach poprzedzających oficjalną premierę zastępując dotychczas stosowany system Doubledeck.

  Servotec Light

  Servotec Light

  Servotec to absolutnie rewolucja technologia zastosowana w najwyższych modelach grupy RACE. Powstała na zaplecze Pucharu Świata i tam w pierwszej kolejności. ("Servolenkung"), będąc w znaczący sposób wspomaga wykonywanie ciasnych, dynamicznych łuków. 


  Servotec Light, to poprowadzony w górnej części narty rowek, a w nim specjalny elastomer, który dodaje nartom dynamiki i sprawia, że są bardziej elastyczne podczas wejścia w skręt oddając moc przy przejściu w kolejny łuk.

  Doubledeck 3.0

  Doubledeck 3.0

  Doubledeck 3.0 to już trzecia odsłona rewolucyjnej dwupoziomowej konstrukcji nart Atomic. Przedłużeniem płyty jest tzw. Doubledeck, czyli kompozytowa listwa, która zwiększa stabilność, redukuje drgania i dodaje dynamiki. W najnowszym modelu zastosowano różne rodzaje elastomerów łączących Doubledeck z nartą. Na przodzie narty zastosowano elastyczny materiał ułatwiający inicjację skrętu. W tylnej części zastosowano niezwykle sprężysty materiał, który dodaje jeszcze większego przyspieszenia, przy wyjściu ze skrętu.

  Hrzn Tech Tip

  Hrzn Tech Tip

  HRZN TECH to specjalna geometria dziobu nart, która zwiększa wyporność, w puchu, a z drugiej strony dodaje 10% powierzchni podczas skrętu. Jest to dodatkowa płaszczyzna zbudowana z ABS-u stosowanego w ściankach bocznych sidewall, jest ona pochylona pod kątem. Czyni dziób narty bardziej stabilnym w głębokim puchu.

  Dzioby Nart AT TIP 2.0

  Dzioby Nart AT TIP 2.0

  AT TIP to specjalna geometria dziobów nart tourowych, która pomaga rozpoczynać skręty podczas jazdy po przewianych, oblodzonych odcinkach dzięki ich smukłemu kształtowi. Specjalne nacięcia pozwalają na błyskawiczny montaż fok podczas zawodów.

  Race Interface

  Race Interface

  Race Interface to zupełnie nowa konstrukcja niezwykle precyzyjnej płyty stosowanej w nartach używanych przez zawodników Pucharu Świata. Nowy model został zaprojektowany w oparciu o sugestie czołowych "jeźdźców" stajni Atomic. W obecnym sezonie płyta jest jednoelementowa, zamontowana jest na 4 parach śrub, z czego tylko 3 przytwierdzają ruchome tuleje pozwalające na jeszcze większe wygięcie wzdłużne, a zmontowane z wiązaniami grupy X-bindings zapewnia jeszcze większą sztywność poprzeczną. Race Interface, to jeszcze większa precyzja oraz jeszcze większe możliwości dzięki większemu wygięciu.

  Carbon Powered

  Carbon Powered

  CARBON POWERED - to technologia stosowania specjalnych warstw dosztywniających, wykonanych z włókna węglowego. Pozwala ona uzyskać pożądaną sztywność przy dużej redukcji wagi w porównaniu do warstw aluminium i tytanu.

  Full Cap

  Full Cap

  Konstrukcja Full Cap to struktura wewnętrzna narty, gdzie laminat oraz szata graficzna pokrywa powierzchnię wierzchnią narty oraz nachodzi na ścianki boczne. Tego typu konstrukcja jest bardziej zwarta, przez co zachowanie narty jest bardziej radykalne, takie rozwiązanie sprawdzi się na lodzie, i sztywnym podłożu.

  Fiber Grid

  Fiber Grid

  FIBER GRID to specjalna powłoka, która znacząco zwiększa trwałość całej konstrukcji. Stosowana jest przede wszystkim w grupie ultra lekkich nart ULTIMATE

  High-Speed Sidecut

  High-Speed Sidecut

  Highspeed Sidecut to specjalna geometria o nieco zmniejszonym taliowaniu, które dodaje stabilności podczas wykonywania skrętów przy większej prędkości. Stosowany wraz z technologią SERVOTEC, który zwiększa skrętność nart mimo nieco większego radiusa.

  Structured Top Sheet

  Structured Top Sheet

  Structured Topsheet to specjalna powłoka, bardzo odporna na zarysowania. Chroni narty przed uszkodzeniami mechanicznymi w kolejkach, transporcie, a także podczas jazdy. 

  Punched Top Sheet

  Punched Top Sheet

  World Cup Base Finish

  World Cup Base Finish

  World Cup Base Finish, czyli specjalna struktura ślizgu, taka sama jak stosowane przez zawodników Pucharu Świata. Narty Atomic zostają przygotowane według standardów, spotykanych w sporcie wyczynowym.

  Ultra Titanium Powered

  Ultra Titanium Powered

  Warstwa tytanu powyżej i poniżej rdzenia zapewnia doskonałą amortyzację wstrząsów, dużą stabilność podczas pracy i wysoką elastyczność skrętną.

  Sole Flex

  Sole Flex

  Zlokalizowana na podeszwie elastyczna strefa zapewniająca naturalną linię zgięcia, poprawiająca równowagę i czucie oraz zwiększająca kontrolę.

  Power Shift

  Power Shift

  Technologia umożliwiająca szybką regulację kąta pochylenia butów (13°, 15° lub 17°) oraz flexu (+/- 10 punktów). W pełni indywidualne dopasowanie.

  Free/Lock

  Free/Lock

  System umożliwiający wygodną zmianę ustawienia cholewki z ruchomej na nieruchomą. Po podniesieniu dźwigni cholewka zostaje odblokowana, co ułatwia poruszanie się oraz wkładanie i zdejmowanie butów. Wciśnięcie dźwigni mechanicznie blokuje cholewkę, zapewniając 100% skuteczność podczas zjazdu.

  Free/Lock 2.0

  Free/Lock 2.0

  System występujący w modelach Backland – zaawansowana wersja standardowej technologii Free/Lock zapewniająca ruchomość cholewki 74° i regulację jej pochylenia na 13° lub 15°.

  Carbon Spine

  Carbon Spine

  Rozwiązanie, w które wyposażyliśmy modele Redster FIS, Redster Pro, Waymaker Carbon oraz Backland Carbon. Umieszczone w okolicy ścięgna Achillesa wzmocnienie z włókna węglowego, które odpowiada za lepsze przenoszenie sił i większą reaktywność, a jednocześnie świetne czucie w przedniej części butów.

  Live Fit

  Live Fit

  Kiedy po raz pierwszy zakładasz buty z systemem Live Fit, błyskawicznie i automatycznie dopasowują się do kształtu Twoich stóp. W miarę ich użytkowania, stopień dopasowania pogłębia się. Buty są ponadto wyposażone w ocieplinę 3MTM ThinsulateTM , która skutecznie chroni przed zmarznięciem nawet na dużym mrozie. Mimo że buty doskonale trzymają stopę, bardzo łatwo je założyć i zdjąć – koniec z siłowaniem się ze sprzętem i zmęczeniem jeszcze przed wpięciem nart.

  Memory Fit

  Memory Fit

  Zaawansowana technologia dopasowania butów na gorąco. Zapewnia całkowicie indywidualne dopasowanie skorupy, cholewki i buta wewnętrznego – w zaledwie kilkanaście minut.

  Cross Lace

  Cross Lace

  Nowy system zamknięcia używany w narciarstwie, który owija stopę z trzech punktów, aby utrzymać ją bezpiecznie
  Energy Backbone

  Energy Backbone

  Wzmocniona, asymetryczna wkładka w tylnej części butów. Podnosi dynamikę i poprawia trzymanie krawędzi podczas agresywnej jazdy.

  Adaptive Fit System Cuff

  Adaptive Fit System Cuff

  ***czekamy na opis

  BOA Fit System

  BOA Fit System

  Jednym pokrętłem możesz stworzyć idealne dopasowanie buta do stopy.
  Stopa jest bardziej bezpieczna i posiadamy większą kontrolę.

  Ez Ratchet

  Ez Ratchet

  Specjalne uchwyty na kciuk i palec na grzechotce ułatwiają zacisnąć i zamknąć klamrę jedną ręką.

  Memory Fit 3D

  Memory Fit 3D

  Zapewnia anatomiczne dopasowanie i bezpieczne trzymanie stopy dzięki jego
  ukształtowaniu.

  3M Thinsulate Liner

  3M Thinsulate Liner

  Mikrowłókna w izolacji 3MTM ThinsulateTM są znacznie lepsze niż jakiekolwiek inne włókna, co oznacza, że ​​zatrzymują więcej izolującego powietrza w mniejszej przestrzeni, nawet gdy są mokre. Dzięki temu stopy są ciepłe i czułe nawet w ekstremalnie zimnych i wilgotnych warunkach

  Salomn S RACE PRO

  Seria Salomon S/Race PRO obejmuje profesjonalne modele nart slalomowych używanych w sporcie wyczynowym, a także sportowe modele X-Turn zbudowane w technologii nart zawodniczych. Powstała z myślą o profesjonalnych slalomistach startujących w zawodach oraz zaawansowanych narciarzach, którzy szukają kolejnych wyzwań w świecie nart sportowych.

  Poniżej przedstawiamy wszystkie modele seniorskie serii Salomon S/RACE PRO:

  Salomon S/RACE PRO SL 165cm

  slalom FIS zawodnicze, komórkowe narty slalomowe  12,7m

  Salomon S/RACE PRO SL 157cm

  slalom FIS zawodnicze, komórkowe narty slalomowe  12,5m

  Salomon S/RACE PRO GS 175cm

  cross-turn krótszy wariant modelu Cross Turn 15m

  Salomon S/RACE PRO GS 182cm

  cross turn dłuższy wariant modelu Cross Turn 17m

  seria salomon x max

  opis x-max

  X12 LAB

  Woodcore

  Dodatek drewna w rdzenia, zapewniający stabilność na śniegu i podczas odbicia wraz z tłumieniem wibracji.

  Light Density Woodcore

  Light Density Woodcore

  Najwyższej jakości, ręcznie dobierana wersja naszego popularnego pełnego drewnianego rdzenia o tej samej sile i wydajności 15% lżejszej niż poprzednik

  Semi Sandwich

  Semi Sandwich

  Silny chwyt krawędzi pod stopą, który zwiększa zwrotność

  Basalt Layer

  Basalt Layer

  Warstwa bazaltowa biegnąca przez nartę zapewnia doskonałe tłumienie i pochłanianie drgań.

  Control Frame Medium

  Control Frame Medium

  Unikalny kształt 3D z określonymi strefami uchwytu krawędzi. Zapewnia najlepszą możliwą przyczepność krawędzi.

  Control Frame Long

  Control Frame Long

  Unikalny kształt 3D z określonymi strefami uchwytu krawędzi. Zapewnia najlepszą możliwą przyczepność krawędzi.

  Single Ti Laminate

  Single Ti Laminate

  Jedna warstwa wzmocnienia z tytanu. Zapewnia doskonałą chwytność krawędzi, efektywny transfer energii i żywotność narty.

  Oversize Active Contact Sidewall

  Oversize Active Contact Sidewall

  Konstrukcja typu sandwich z ABS, gładką dystrybucją mocy oraz wytrzymała krawędź.

  Cork Comfortech Toe & Heel

  Cork Comfortech Toe & Heel

  Pulse Pad

  Pulse Pad

  Dwie warstwy gumowego elastomeru w czubku, ogonie i pod stopami, duża amortyzacja na twardych podporach radykalnie zwiększa wytrzymałość nart

  Semi Twin Tail

  Semi Twin Tail

  Lekki wznos ogona narty zwiększył kontrolę w każdych warunkach, lepsze wypuszczenie ogona podczas jazdy po śniegu.

  Powerframe Basalt

  Powerframe Basalt

  Powerframe Ti

  Powerframe Ti

  Koroyd Tip

  Koroyd Tip

  Mniej bezwładności dla łatwiejszego sterowania i większej kontroli oraz zwiększone tłumienie

  Inverted 3D Woodcore

  Inverted 3D Woodcore

  Wykonany z drewna, maksymalna przyczepność oraz redukcja drgań pod stopą

  Full Sandwich Sidewall 360

  Full Sandwich Sidewall 360

  Konstrukcja ściany bocznej ABS, rozciąga się po całej ścianie bocznej

  Ti Power Platform

  Ti Power Platform

  Tytanowa krawędź do maksimum pod stopą zwiększa siłę obrzeża twardego śniegu

  C/FX

  C/FX

  Ultralekki, ultra silny laminat carbon / flex ze zwiększonym tłumieniem

  Hook Free Taper

  Hook Free Taper

  Narta ma pięciopunktowe taliowanie, w którym końcówka i ogon zwężają się, a wąskie na kończynach ułatwiają inicjację i sterowanie w miękkich i zmiennych warunkach śniegowych

  Spaceframe 3.0 AMB

  Spaceframe 3.0 AMB

  Spaceframe 3.0 FR

  Spaceframe 3.0 FR

  Koroyd Tail

  Koroyd Tail

  Carbon

  Carbon

  Power Zone

  Power Zone

  Ścianka boczna ABS o pełnej długości z laminowaną konstrukcją wyjątkowo gładką na powierzchni nartach

  3 Points Tip

  3 Points Tip

  Full Woodcore

  Full Woodcore

  Oferuje optymalną stabilność na śniegu i mocne odbicia, maksymalizuje kontakt narciarski i filtruje wibracje

  S-Core

  S-Core

  Opracowane w laboratorium wyścigowym Salomona, 3-milimetrowe naprzemienne laminaty - topolowe i jesionowe drewno liściaste -zapewniają maksymalną długość nart, dając maksymalną precyzję, stabilność i przyczepność krawędzi, to jest silnik z naszych nart tacowych

  3D Full Woodcore

  3D Full Woodcore

  Masa zoptymalizowana pod kątem idealnej równowagi stabilności i kontroli, przy jednoczesnym zmniejszeniu masy

  Full Sandwich Sidewall

  Full Sandwich Sidewall

  Ścianka boczna ABS o pełnej długości z laminowaną konstrukcją wyjątkowo gładką na nartach kontakt ze świetną adaptacją terenu

  Active Contact Sidewall

  Active Contact Sidewall

  Konstrukcja mid-sandwich 20% bardziej progresywne pomaga w super agresywnych warunkach oraz daję lepszą kontrolę

  3D Race Monocoque

  3D Race Monocoque

  3D wzmocniona konstrukcja powierzchni górnej z dużymi ramiona, najlepsza przyczepność krawędzi do wyścigów

  Monocoque

  Monocoque

  Pojedyncza strukturalna warstwa włókna optymalna pod względem komfortu i manewrowości

  Powerline Carbon

  Powerline Carbon

  Powerframe Fiber

  Powerframe Fiber

  Progressive Radius Sazing

  Progressive Radius Sazing

  C/FX Transversal

  C/FX Transversal

  All Mtn C/FX Shape

  All Mtn C/FX Shape

  RKS

  RKS

  Stabilizator kołyskowy

  Comfortech

  Comfortech

  Powerline

  Powerline

  Aktywny system amortyzacji łączy komfort i kontrolę podczas jazdy na nartach o wysokich prędkościach, znacznie redukując wibracje i poprawiając kontakt narty ze śniegiem

  X12 LAB

  Pulse Pad Pro

  Dwie warstwy gumowego elastomeru w czubku, ogonie i pod stopami, duża amortyzacja na twardych podporach radykalnie zwiększa wytrzymałość nart

  G-Spot

  G-Spot

  Zaprojektowany kształt sidecut i rocker skupiający maksymalny chwyt krawędzi bezpośrednio pod stopą

  Jib Tech Base

  Jib Tech Base

  Mocniejszy i bardziej trwały materiał podstawowy wzdłuż krawędzi z szybszym materiałem w strefach krytycznego poślizgu. Zwiększona wytrzymałość z maksymalnym poślizgiem

  Carve Rocker

  Carve Rocker

  Twin Rocker

  Twin Rocker

  Maksymalne unoszenie się w puchu, łatwe obracanie w każdych warunkach, bardzo luźne odczucie w głębokim śniegu

  Mtn Rocker

  Mtn Rocker

  Wydajność podczas wspinaczki i wydajność zjazdowa, stabilność na krawędzi

  Utility Rocker

  Utility Rocker

  Maksymalna wszechstronność terenu, optymalne unoszenie się w miękkim śniegu oraz dobra przyczepność krawędzi

  All-Terrain Rocker 2.0

  All-Terrain Rocker 2.0

  Połączenie precyzji i manewrowości

  Oversized Pivot

  Oversized Pivot

  Oversized Pivot

  Tweenframe2

  Tweenframe2

  360 Custom Shell*

  360 Custom Shell*

  Custom Shell On Cuff*

  Custom Shell On Cuff*

  Custom Heat

  Custom Heat

  Twinframe

  Twinframe*

  SensiFit Shell

  SensiFit Shell*

  Endofit Tongue

  Endofit Tongue

  Hike & Ride

  Hike & Ride

  Slide-In Liner

  Slide-In Line

  My Custom Fit 3D

  My Custom Fit 3D

  Waterproof Gusset

  Waterproof Gussetunkach pogodowych

  Oversized Pivot

  Oversized Pivot

  Time to play

  Adaptive LF Tri-Layer Face Foam

  Adaptive LF Tri-Layer Face Foam

  Adaptacyjna pianka trójwarstwowa - wykonana z pianki memory face, standardowa pianka do twarzy i szybkoschnąca warstwa tkaniny przylegająca do skóry natychmiast dopasowuje się do kształtu twarzy, aby dopasować ją bezpośrednio po wyjęciu z pudełka

  Smart Safety

  Smart Safety

  SpotWkłady EPP o małej gęstości w krytycznych strefach uderzenia połączone z ekskluzywną konstrukcją EPS4D dla właściwej ochrony tam, gdzie najbardziej jej potrzebujesz

  Active Ventilation

  Active Ventilation

  Regulowany system wentylacji pozwalający kontrolować temperaturę w kasku

  Advancedskin Activedry

  Advancedskin Activedry

  Airflow Concept

  Airflow Concept

  Wbudowane Kanały Liniowe Zapewniają Równomierną Temperaturę I Stały Przepływ Powietrza Kaskiem I Goglami

  Custom Air Fit System

  Custom Air Fit System

  System regulacji dopasowania powietrza wewnątrz kasku

  Custom Dial Fit System

  Custom Dial Fit System

  Regulowany system dopasowania kasku do szerokości naszej głowy

  EPS4D

  EPS4D

  Opatentowana przez firmę konstrukcja wkładki zapewnia lepszą amortyzację nawet o 30% w stosunku do wymagań normy branżowej. Nowa konstrukcja wkładki EPS, która pochłania więcej wstrząsów niż jakakolwiek wkładka na rynku

  FIS Approved

  FIS Approve

  Hybrid Construction

  Hybrid Construction

  Konstrukcja hybrydowa umożliwia dodatkową wentylację i wnętrze koncepcji przepływu powietrza

  In-Mold Construction

  In-Mold Construction

  Lekka obudowa, połączona z wkładką EPS, aby zmaksymalizować ochronę i komfort

  Inject ABS

  Inject ABS

  Wstrzykiwana skorupa ABS zapewnia wysoką trwałość podczas wstrząsów oraz uderzenia

  Integrated Summer Pads

  Integrated Summer Pads

  MIPS

  MIPS

  System MIPS jako niski współczynnik tarcia został zaprojektowany aby zredukować ruch obrotowy przenoszony podczas uderzeń w głowę w połączeniu z doskonałą absorpcją wstrząsów, to najlepsza kombinacja, zarówno w pionie, jak i w ukośnym uderzeniu

  Motion Shield System

  Motion Shield System

  Salomon zapewnia idealne dopasowanie do twarzy i pozwala na założenie gogli w dowolnym momencie. Kolejna cecha, która sprawia, że kaski narciarzy

  OTG

  OTG

  Oval Fit

  Oval Fit

  Round Fit

  Round Fit

  Twinshell Construction

  Twinshell Construction

  Lekka powłoka połączona z trwałą wtryskową skorupą, która pomoże ci chronić głowę oraz, zapewniając jednocześnie dodatkową wentylację

  + 1 Extra Lens

  + 1 Extra Lens

  Oferowany z bezpłatnym dodatkowym obiektywem z różną transmisją światła

  100% UV Cut

  100% UV Cut

  Odfiltrowuje 100% promieni UV, zapobiegając uszkodzeniom oczu spowodowanym przez słońce

  Advancedskin Activedry Foam

  Advancedskin Activedry Foam

  Skuteczny transport wilgoci, aby twoja skóra była sucha

  Airflow System

  Airflow System

  Zaprojektowane tak, aby zapewnić właściwą równowagę między wewnętrzną objętością gogli a strumieniem świeżego powietrza rozprowadzanego aby wewnętrzna powłoka była sucha i wolna od mgły

  Custom ID Fit

  Custom ID Fit

  Adaptacyjne kompleksy piankowe dla zaawansowanego dopasowania i anatomicznego komfortu, niezależnie od kształtu twarzy

  Easy Change

  Easy Change

  Szybka i łatwa wymiana szkieł

  Max Vision

  Max Vision

  Ostateczne pole widzenia, oferując doskonałą pionową i poziomą wizję

  Medium/Large Fit

  Medium/Large Fit

  Zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do dużych i średnich twarzy

  Medium/Small Fit

  Medium/Small Fit

  Zaprojektowane tak, aby idealnie pasowały do średnich i małych twarzy

  OTG

  OTG

  Technologia pozwalająca mieć założone okulary na nosie, a na to gogle narciarskie, dużą objętość wnętrza i optymalny przepływ powietrza

  Small Fit

  Small Fit

  Wszystko zostało gładko przeprojektowane, aby idealnie pasowało do kobiet i mniejszych rozmiarów twarzy

  Twin Lock System

  Twin Lock System

  Błyskawiczna zmiana szkła, aby cieszyć się jazdą przez większość dnia, zmienić szkła można nawet w rękawicach

  Wide Vision

  Wide Vision

  Szerokie pole widzenia: większe pole widzenia dzięki zmniejszeniu grubości ramy

  Xecarb Coreframe

  Xecarb Coreframe

  !!!

  Anti-Fog Inner Lens

  Anti-Fog Inner Lens

  Wewnętrzna szyba wszystkich szkieł FDL oferuje o 8x większych właściwości anty-fogowych niż standardy przemysłowe

  Cylindrical Fusion Double Lens ( FDL )

  Cylindrical Fusion Double Lens ( FDL )

  Podwójna szyba cylindryczna następnej generacji używa łączenia zamiast dodatkowej warstwy pianki, co oznacza 15% większe pole widzenia, brak załamań, odbicia oraz brak zamglenia, wszystkie nasze cylindryczne podwójne szkła fusion należą do klasy optycznej 1

  HD Lens Technology

  HD Lens Technology

  Technologia szkieł kontrastowych o wysokiej rozdzielczości wykorzystuje kryształy w szybie gogli, aby zapewnić doskonałą widoczność śniegu we wszystkich warunkach oświetleniowych

  HD Lenses

  HD Lenses

  Szyby o wysokiej rozdzielczości zapewniają doskonałą widoczność śniegu we wszystkich warunkach oświetleniowych

  Hydrophobic Lens Coating

  Hydrophobic Lens Coating

  Trwała powłoka, która odpycha wilgoć, tłuszcz i brud, krople wody spływają i rozpraszają się bez smug, a odciski palców można łatwo usunąć

  Live Fit Frame

  Live Fit Frame

  Ramki o dopasowanym kroju są zbudowane z elastycznej konstrukcji kratowej, a funkcja adaptacyjnej warstwy trójwarstwowej natychmiast dopasowuje się do kształtu twarzy - tworząc indywidualne dopasowanie od razu po wyjęciu z pudełka

  Over The Glasses Compatible (OTG)

  Over The Glasses Compatible (OTG)

  Gogle OTG są specjalnie zaprojektowanymi goglami, które są dla osób z okularami korekcyjnymi

  Photochromic Lenses

  Photochromic Lenses

  Nasze fotochromatyczne szkła odpowiadają na zmiany warunków światła poprzez regulację poziomu. Kiedy jest ciemno, stają się jaśniejsze, a kiedy wychodzi słońce stają się ciemniejsze, aby chronić cię przed promieniami

  Quick Click Lens System

  Quick Click Lens System

  Szkło z szybkim kliknięciem to mechaniczny system pozwalający na zmianę szkieł w sekundę, stosowany w naszych renowacyjnych q goglach, gdy warunki się zmieniają, jedno kliknięcie i nowa szybka jest gotowa

  Spherical Fusion Double Lens (FDL)

  Spherical Fusion Double Lens (FDL)

  Ta sferyczna podwójna szyba używa laminacji zamiast dodatkowej warstwy pianki, co oznacza 20% większe pole widzenia, brak refrekcji, odbić lub brak zamglenia, wszystkie nasze podwójne szyby są zespolone do klasy optycznej 1

  Ultra-Thin Live Fit Frame (2K)

  Ultra-Thin Live Fit Frame (2K)(FDL)

  Ultra cienkie ramki zapewniają takie same korzyści, jak regularne ramki na żywo. Ponadto są przymocowane bliżej twarzy - tak jak zwykłe okulary, które sprawiają, że rama jest praktycznie niewidoczna i oferuje doskonałą wizualizację

  Cat 0:

  Cat. 0

  Szkła te mają bardzo jasny odcień. Zapewniają od 81% do 100% światła widzialnego.

  Cat.1

  Cat.1

  Są one lekko przyciemnione i pozwalają na od 43% do 80% światła widzialnego. Zalecany do słabego oświetlenia zimą lub pochmurnego dnia.

  Cat.2

  Cat.2

  Zapewniają one od 18% do 42% światła widzialnego. Skuteczna ochrona w warunkach średniego światła słonecznego.

  Cat.3

  Cat.3

  Są idealne do większości warunków i zapewnią doskonałą ochronę przed słońcem. Umożliwiają od 8% do 17% światła widzialnego przez.

  Size Chart

  Size Chart

  Size Chart

  360 Fit System

  360 Fit System

  Ten progresywny system 360-funkcyjny umożliwia dopasowanie wysokości kasku nie tylko do kształtu głowy, a także do regulacji wysokości w celu uzyskania 100% spersonalizowanego komfortu

  3M X-Static Lining

  3M X-Static Lining

  Ta wysokowydajna podszewka zapewnia niespotykane właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapachowe

  ABS Hard Shell

  ABS Hard Shell

  Kask z twardą skorupą jest zbudowany głównie z plastiku ABS. Ta zewnętrzna powłoka zostaje połączona z rdzeniem EPS dla dwuczęściowej konstrukcji, która zapewnia wysoką trwałość i najwyższą ochronę przed uderzeniami

  AMID

  AMID

  Wielokierunkowy deflektor uderzeniowy jest rewolucyjnym systemem piankowym o podwójnej gęstości, który zapewnia do 40% wyższą ochronę przed uderzeniami niż standardy bezpieczeństwa w przemyśle

  Active Aircon Venting

  Active Aircon Venting

  Aircon to najbardziej zaawansowany system chłodzenia, rdzeń holo oferuje więcej kanałów powietrznych przez każdą warstwę kasku, co daje ucieczkę gorącego powietrza, a ręcznie regulowane otwory aktywnie odciągają ciepło od głowy

  Active Dual Zone Venting

  Active Dual Zone Venting

  Aktywne odprowadzanie powietrza pozwala narciarzom aktywnie kontrolować przepływ powietrza wokół głowy, z oddzielnymi suwakami nad otworami wentylacyjnymi z przodu i z tyłu kasku

  Aircon Venting

  Aircon Venting

  Aircon jest najbardziej zaawansowanym systemem chłodzenia. Rdzeń holo oferuje więcej kanałów powietrznych przez każdą warstwę hełmu, co pozwala na ucieczkę powietrza i odprowadzanie ciepła z głowy

  Aramid+Glass-Fiber Shell

  Aramid+Glass-Fiber Shell

  Lekka, twarda skorupa z ABS, zawierająca nową piankę ochronną, która zapewnia o 30% wyższą ochronę przed uderzeniami

  Ear Fit System

  Ear Fit System

  System dopasowany do ucha to specjalny system zamykania nauszników, który działa z przewodem do przeciągania, utrzymując uszy w cieple i chroniąc je

  Fit System

  Fit System

  Nasz kask można ręcznie wyregulować w pionie i precyzyjnie dopasować za pomocą małego pokrętła z tyłu, aby jeszcze bardziej precyzyjnie dopasować

  Holo Core

  Holo Core

  Ta wyjątkowa absorpcja wstrząsów konstrukcji przypominającej „wytłoczki”. Posiada również otwory wentylacyjne, dzięki czemu jest bardziej przyjazny dla środowiska, co oznacza o 30% wyższą ochronę przed uderzeniami, niż wymagają tego standardy bezpieczeństwa w przemyśle

  Hybrid Construction

  Hybrid Construction

  Nowoczesna technologia zaprojektowana do opanowania najbardziej ekstremalnych sytuacji takich, jakie zdarzają się na zawodach narciarskich lub podczas freeridowych wycieczkach. Skorupa ABS wokół boków i przodu głowy zapewnia wytrzymałą i stabilną strukturę, bez utraty na wadze.

  In-Mold Dual Shell

  In-Mold Dual Shell

  Podwójna powłoka modelu ma standardowe zalety w kasku, ale wykorzystuje oddzielne górne i dolne części, dzięki czemu kask ma wykończenie o najwyższej jakości z ochroną krawędzi 360

  Inverted Hybrid Construction

  Inverted Hybrid Construction

  Twarda skorupa i rdzeń holo po bokach i przedniej części hełmu zapewniają stabilną konstrukcję i znacznie poprawiają ochronę przed uderzeniem, podczas gdy górna część w formie utrzymuje ciężar w dół

  Live Fit

  Live Fit

  Aktywne wkładki otaczają twoją głowę 360 i dopasowują się do kształtu głowy, zapewniając natychmiastowy indywidualny krój. Tłumią również uderzenia o niskim poziomie, zanim wstrząsy uderzą w twoją głowę

  Magnetic

  Magnetic"FIDLOCK" Buckle

  Ta magnetyczna klamra z FIDLOCK'u jest łatwa w użyciu w rękawicach

  Merino 3M X-Static Lining

  Merino 3M X-Static Lining

  To wysokiej klasy podszewka z wełny merynosowej o właściwościach antybakteryjnych i przeciw zapachowych. Reguluje temperaturę ciała, utrzymując ciepło w chłodne dni i schładza się w ciepłe dni

  Strap Station

  Strap Station

  Nasze innowacyjne umiejscowienie pasków utrzymuje gogle na miejscu i chroni pasek przed porwaniem go

  Edge Amplifier

  Edge Amplifier

  Edge Amplifier to zupełnie przebudowana konstrukcja narty oraz płyty, która zapewnia precyzyjny 100 % przekaz energii bezpośrednio na krawędź. Dzięki niej narty dają jeszcze pewniejsze oparcie na krawędzi.

  Race Base Finnishing

  Race Base Finishing

  Race Base Finishing, czyli specjalna struktura ślizgu, taka sama jak stosowane przez zawodników Pucharu Świata. Narty Atomic zostają przygotowane według standardów, spotykanych w sporcie wyczynowym.

  Compact Tip

  Compact Tip

  Alu Tail Protector

  Alu Tail Protector

  To wzmocnienie tyłu nart dzięki użyciu zluminiowej wkładki. Rozwiązanie przeniesione ze sportu wyczynowego

  TPU Glossy

  TPU Glossy

  To odporna, gładka powłoka z połyskiem redukująca zarysowania.

  Sense Amplifier

  Sense Amplifier

  Technologia zastosowana w konstrukcji cholewki butów narciarskich Salomon, która sprawia, że obciążony but ugina się bardzo płynnie zapewniając progresywny flex. To z kolei pozwala na bardziej subtelne operowanie krawędziami narty, co jest szczególnie istotne we współczesnej technice.

  24mm Screwed Oversized Pivot

  24mm Screwed Oversized Pivot

  To poszerzony trzpień Oversized PIVOT łączący dolną część skorupy z cholewką, który zapewnia jeszcze bardziej bezpośredni przekaz sił na krawędzie.

  45MM Sense Clawstrap

  45MM Sense Clawstrap

  To powiększony rzep spinający grzbietową część skorupy z przednią częścią. Zapewnia jeszcze lepsze wsparcie języka buta, co sprawia, że buty jeszcze lepiej reagują na obciążenie błyskawicznie przenosząc pracę na narty

  Cantable And Screwed Oversized Pivot

  Cantable And Screwed Oversized Pivot

  Powiększony trzpień mocujący cholewkę do dolnej części skorupy dzięki swojemu rozmiarowi pozwala na jeszcze bardziej bezpośrednie przenoszenie obciążenia na krawędzie nart. W tej wersji zastosowano specjalny pivot z funkcją zmiany cantingu.

  Carbon Coreframe

  Carbon Coreframe

  Wykonana z włókna węglowego obudowa środkowej części dolnej skorupy, najbardziej narażonej na odkształcenia podczas pochylania buta do przodu. Bardzo sztywny carbon sprawia, że buty utrzymują swój kształt przy nawet najbardziej radykalnych obciążeniach gwarantując pełną kontrolę i błyskawiczną reakcję.

  Custom Shell HD

  Custom Shell HD

  Zastosowanie nowatorskiej mięszanki tworzywa w odchudzonej warstwie skorupy, które jest jeszcze bardziej podatne na formowanie technologią CUSTOM SHELL. Dzięki temu jesteśmy w stanie uzyskać jeszcze wierniejsze dopasowanie kształtu skorupy do anatomii stopy.  

  My Custom Fit 3D Sport Liner

  My Custom Fit 3D Sport Liner

  Technologia 3D czyli anatomiczny kształt buta wewnętrznego bardzo precyzyjnie dopasowany do budowy stopy, która została zbudowana z wykorzystaniem technologii MY CUSTOM FIT gwarantującej wysoki poziom dopasowania. W wersji SPORT stworzono strefy najbardziej podatne na formowanie w rejonach  kostek, pięt, a także języka.

  My Custom Fit 3D Race Liner

  My Custom Fit 3D Race Liner

  Technologia 3D czyli anatomiczny kształt buta wewnętrznego bardzo precyzyjnie dopasowany do budowy stopy, która została zbudowana z wykorzystaniem technologii MY CUSTOM FIT gwarantującej wysoki poziom dopasowania. W wersji RACE stworzono strefy najbardziej podatne na formowanie w rejonach w 80% objętości buta wewnętrznego

  My Custom Fit 3D Pro Liner

  My Custom Fit 3D Pro Liner

  Technologia 3D czyli anatomiczny kształt buta wewnętrznego bardzo precyzyjnie dopasowany do budowy stopy, która została zbudowana z wykorzystaniem technologii MY CUSTOM FIT gwarantującej wysoki poziom dopasowania. W wersji PRO stworzono strefy najbardziej podatne na formowanie w rejonach w 60% objętości buta wewnętrznego.

  My Custom Fit 3D Performance Liner

  My Custom Fit 3D Performance Liner

  Technologia 3D czyli anatomiczny kształt buta wewnętrznego bardzo precyzyjnie dopasowany do budowy stopy, która została zbudowana z wykorzystaniem technologii MY CUSTOM FIT gwarantującej wysoki poziom dopasowania. W wersji PERFORMANCE stworzono strefy najbardziej podatne na formowanie w rejonach pięty, kostek, śródstopia oraz wokół języka. Zapewnia to jeszcze lepsze dopasowanie.

  My Custom Fit Race Liner

  My Custom Fit Race Liner

  To technologia zastosowana w bucie wewnętrznym, która gwarantuje wysoki poziom dopasowania do anatomii stopy. W wersji RACE stworzono strefy najbardziej podatne na formowanie w rejonach w 80% objętości buta wewnętrznego

  My Custom Fit Pro Liner

  My Custom Fit Pro Liner

  To technologia zastosowana w bucie wewnętrznym, która gwarantuje wysoki poziom dopasowania do anatomii stopy. W wersji PRO stworzono strefy najbardziej podatne na formowanie w rejonach w 60% objętości buta wewnętrznego.

  My Custom Fit Sport Liner

  My Custom Fit Sport Liner

  To technologia zastosowana w bucie wewnętrznym, która gwarantuje wysoki poziom dopasowania do anatomii stopy. W wersji SPORT stworzono strefy najbardziej podatne na formowanie w rejonach  kostek, pięt, a także języka.

  World Cup Shell

  World Cup Shell

  Skorupy modeli zawodniczych S/RACE gwarantują bezkompromisową kontrolę przy największych obciążeniach. Bardzo rzetelny flex, odporne na zmiany temperatur, bardzo ściśle zwężone w rejonach odpowiedzialnych za sterowanie.

  World Cup Liner

  World Cup Liner

  Najbardziej radykalny but wewnętrzny oferowany przez Salomona. Wypełniony zbitą pianką oraz żelem, które gwarantują 100% dopasowanie oraz utrzymanie objętości, co z kolei wpływa na kontrolę nad nartami. 

  3D Molded Earpads

  3D Molded Earpads

  Specjalne komfortowe i dopasowanie wcięcie - miejsce na uszy

  Adjustable Visor Setting

  Adjustable Visor Setting

  Regulowana szybka w kaskach rozwiązuję problem noszenia okularów.
  Regulacja szybki o 8mm daje dodatkową przestrzeń bez narażania pola widzenia, a osoby bez okularów mogą wybrać opcje Vision która zachowuje dolną krawędź blisko twarzy i daje świetne pionowe pole widzenia.

  HD Lens Technology

  HD Lens Technology

  Stereo HD (High Definition) ma wszystkie zalety szyb Stereo i zapewnia niesamowitą widoczność na śniegu, niezależnie od warunków oświetlenia. Poza wieloma warstwami wykorzystuje kryształy w szybie aby podzielić białe światło na sześć kolorów. Wszystko w kontraście o wysokiej rozdzielczości i masz większe poczucie głębi. W rezultacie szkła Stereo HD działają w szerszym zakresie warunków oświetleniowych.

  Tri-Brid Construction

  Tri-Brid Construction

  3 warstwy ochronne głowy narciarza, która w pełni zachowuje swoja funkcje: mała waga, oddychalność oraz trwałość

   SQS - System

  SQS - System

  System Safety Quick Release System (SQS) natychmiast uwalnia pasek pod napięciem, aby zapobiec obrażeniom. Następnie wsuń złącze SQS z powrotem na miejsce i jesteś gotowy, aby jechhać ponownie.


  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)