Close

Najnowsze posty

Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 3: Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty
Narty rocker czy camber? Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty Pojęciem, które w ostatnich czasach wzbogaciło...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 2: Szerokość nart.
Artykuł dotyczący doboru nart - dziś zajmiemy się geometrią, a konkretniej szerokością nart - jak wpływa na...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

NARTY ATOMIC REDSTER X7

Dodane: paź 3, 2018 | Autor: Jacek Mieszczak | Kategoria: Sprzęt narciarski

Jeden z częściej wybieranych modeli nart w naszym sklepie narciarskim w Pruszkowie pod Warszawą jest Atomic REDSTER X 7. Jest to model, który w sezonie 2017/18 stał się następcą narty REDSTER XTI. Seria X reprezentuje linie Race w wersji tak zwanej X Turn, czyli nart o promieniu skrętu będącym kompromisem między nartami slalomowymi a gigantowymi. Są to narty przeznaczone raczej na przygotowaną trasę, a ich charakterystyka ma przypominać narty sportowe. 

NARTY ATOMIC REDSTER X7

Mieliśmy okazję już kilka razy testować ten model i uważamy, że nieprzypadkowo jest jednym z częściej wybieranych modeli. Osobiście uważam, że narty Atomic REDSTER X7 trafiają idealnie do dwóch grup odbiorców. Pierwszą są osoby, które jeżdżą na średnio zaawansowanym poziomie i pragną rozwijać swoje umiejętności. Tacy narciarze potrzebują już dobrego oparcia na krawędzi, oraz pewnej dynamiki przy przejściu ze skrętu w skręt, ale niezupełnie odnajdują się w bardziej zaawansowanych modelach szczególnie nartach gigantowych, ponieważ tego typu sprzęt w skręcie bardziej ich rozpędza i sprawia wrażenie mniejszej kontroli. Zaawansowane narty gigantowe jak i slalomowe wymagają dużej precyzji. Narciarze, których technika się rozwija nie mają jeszcze sprecyzowanego łuku. Redster X7 pozwala na zacieśnienie skrętu, a także na jazdę dłuższym szybszym łukiem. Co ciekawe narciarze, którzy narzekają na narty gigantowe na trudniejszych stokach jadąc Redster`em X7 są w stanie bez problemu zacieśniać łuki i kontrolować prędkość. Atomic Redster X7 jest modelem, który nie wymaga od nas tak dużej presji i energii jak wyższe modele jak na przykład narty Atomic Redster X9 lub S9. Dzięki temu jazda przez cały tydzień od rana do zamknięcia wyciągów jest przyjemniejsza i mniej męcząca. Dlatego też Atomic Redster X7 cieszy się dużą popularnością w drugiej grupie którą chciałbym zdefiniować. W grupie osób, które potrafią już jeździć bardzo dobrze jednak poszukują nart, które nie narzucają tak dużej dynamiki i nie są aż tak męczące. Lubią się cieszyć każdym skrętem przez cały wyjazd i pragną ostatniego dnia być w formie.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close