Close

Najnowsze posty

Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 3: Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty
Narty rocker czy camber? Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty Pojęciem, które w ostatnich czasach wzbogaciło...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 2: Szerokość nart.
Artykuł dotyczący doboru nart - dziś zajmiemy się geometrią, a konkretniej szerokością nart - jak wpływa na...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Specjalistyczny sklep narciarski, czy narciarski sklep internetowy?

Dodane: paź 3, 2018 | Autor: Jacek Mieszczak | Kategoria: Sprzęt narciarski, Porady narciarskie

Rynek sprzętu narciarskiego zmienia się nieustannie, a wraz z nim upodobania i przyzwyczajenia klientów. Ostatnie 20 lat handel sprzętem sportowym ewoluował. Popularne giełdy narciarskie oraz sklepy wielkometrażowe jak Makro już dawno mają za sobą swoje lata świetności. W między czasie rozwinęły się sieciowe sklepy multisportowe, ale przede wszystkim stacjonarne sklepy narciarskie oraz handel internetowy.

Specjalistyczny sklep narciarski, czy narciarski sklep internetowy?

Dlaczego klienci coraz częściej sięgają po narty oferowane w sklepach internetowych?

Powodów jest bardzo wiele. Przede wszystkim dlatego, że bardzo wygodnie kupuje się narty przez internet. Czytamy, przeglądamy czasami oglądamy wideo, aż w końcu zamawiamy wymarzone deski i następnego dnia są już u nas w domu. Możemy odnieść wrażenie, że sam zakup jest najłatwiejszy, trochę więcej czasu potrzebujemy na decyzję. Często także źródłem informacji przy zakupie internetowym, ale także stacjonarnym jest internet. Możemy w nim łatwo i dosyć szybko uzyskać informacje na temat danego modelu, którym jesteśmy zainteresowani. Co prawda jakość informacji bywa różna i trudno szukać obiektywnych opinii, jednak internet jak żadne inne medium daje niemal na zawołanie odpowiedź na każde zadane pytanie. Kolejnym powodem dla którego klienci coraz częściej wybierają sklepy internetowe przy zakupie nart jest duży wybór, który wynika z faktu, że internet jest kumulacją ofert wszystkich podłączonych sklepów narciarskich. Oczywiście kluczową kwestią jest łatwość ich znalezienia.

Internetowy sklep narciarski, czyli wygoda, niska cena i duża dostępność

Jednak najważniejszym powodem dla którego klienci wybierają sklepy internetowe są ceny, które z uwagi na łatwość porównania ofert od kilku do kilkudziesięciu sklepów na raz, pozwalają szybko wybrać najatrakcyjniejszy. Narciarze coraz częściej wybierają sklepy internetowe przy zakupach swoich nart. Poszukiwane przez nas narty są takie same w każdym miejscu na całym świecie, jedyne co je różni to cena i poziomu obsługi, która te narty dostarczy. Dlatego narty to najczęściej wybierany elementem ekwipunku narciarza robiącego zakupy przez internet.

Buty narciarskie kupujemy raczej w profesjonalnych stacjonarnych sklepach narciarskich

Zupełnie inaczej sprawa wygląda w przypadku butów narciarskich. Dobór butów jest znacznie trudniejszy niż nart, ponieważ potrzebuję odpowiedniego dopasowania, a przede wszystkim ich kształt musi odpowiadać kształtowi konkretnej stopy. Dlatego też trudno wyobrazić sobie zakup butów narciarskich bez wcześniejszego przymierzenia. Kolejną kwestią jest personalizacja butów narciarskich. Obecnie Większość producentów wprowadza szereg rozwiązań, które gwarantują znaczną indywidualizację kupowanego produktu. Wśród nich królują producenci butów narciarskich. Dlatego też na rynku nie brakuje modeli, których skorupy poddawane są procesowi termoformowania, gwarantującym mu pełne dopasowanie do anatomii stopy narciarzy. Personalizowane są także buty wewnętrzne,  wkładki, czy inne elementy obuwia narciarskiego. Dlatego mimo dynamicznego rozwoju sprzedaży nart przez internet, buty dalej kupujemy tradycyjnie czyli w sklepie. Najlepiej, żeby był to sklep profesjonalny, który będzie posiadał odpowiedni personel gwarantujący dobry dobór i dopasowanie butów narciarskich

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close