Close

Najnowsze posty

Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 3: Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty
Narty rocker czy camber? Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty Pojęciem, które w ostatnich czasach wzbogaciło...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 2: Szerokość nart.
Artykuł dotyczący doboru nart - dziś zajmiemy się geometrią, a konkretniej szerokością nart - jak wpływa na...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Najważniejsze akcesoria rowerowe, bez których nie obędziesz się podczas jazdy

Dodane: wrz 2, 2019 | Autor: Jacek Mieszczak

Akcesoria rowerowe co prawda nie są obowiązkowym elementem wyposażenia roweru, niemniej jednak mają duży wpływ na bezpieczeństwo oraz komfort poruszania się po drogach. Wśród akcesoriów rowerowych mamy do wyboru cały szereg elementów. W Warszawie nie brakuje sklepów, oferujących akcesoria rowerowe, a kompetentni pracownicy z pewnością ułatwią nam wybranie właściwego osprzętu.

Najważniejsze akcesoria rowerowe, bez których nie obędziesz się podczas jazdy

Jednym z najważniejszych elementów roweru jest odpowiednie oświetlenie. Poza samym oświetlaniem drogi rowerzyście, informuje innych użytkowników drogi o jego obecności. Dobrze oświetlony rower znacząco wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Szukając oświetlenia rowerowego, do wyboru mamy szereg lamp przednich i tylnych o różnej jasności i sposobie świecenia.

 

Kolejnym ważnym elementem w trakcie jazdy na rowerze jest dzwonek. Komunikuje on innym osobom o naszej obecności, a w razie potrzeby pozwala ostrzegać o niebezpieczeństwie. Dzwonki dostępne w sprzedaży mają rozmaite kolory, kształty oraz wydają najprzeróżniejsze dźwięki.

 

Jeżeli wyruszamy w trasę, nie możemy zapomnieć o bidonie. Ten niewielki pojemnik wypełniony płynem, pozwoli nam zaspokoić pragnienie podczas podróży. Ponadto zaletą bidonu jest niska masa oraz kształt pozwalający na jego zamocowanie w uchwycie znajdującym się na ramie roweru. Ogranicza to konieczność trzymania napoju w ręce i pozwala zaoszczędzić miejsce w plecaku. Do wyboru mamy nie tylko klasyczne bidony, ale także modele termiczne, utrzymujące temperaturę płynu oraz takie, które nie absorbują zapachów znajdujących się w nich napojów. W sprzedaży dostępne są bidony o różnej pojemności.

 

Akcesoria rowerowe

 

Przydatny w wyprawach rowerowych może okazać się licznik. Liczniki pozwalają zmierzyć wiele parametrów, które mogą być istotne w czasie podróży. Są to na przykład: prędkość, czas przejazdu interesującego nas odcinka trasy, dystans dzienny i całkowity. W kategorii liczników dostępne w sprzedaży są również urządzenia wyposażone w moduły GPS, a nawet takie, które mogą być połączone z pulsometrami. 

 

Kolejnym istotnym akcesorium może być zapięcie rowerowe. Dzięki odpowiedniemu zapięciu możesz spokojnie zostawić swój rower na przykład na czas zakupów oraz oddalić się od niego, bez obaw o to, że zostanie ukradziony. Zapięcia rowerowe występują w formie linek, łańcuchów, sztywnych zapięć typu U-Lock lub składanych zapięć przegubowych.

 

Rzeczami, które mogą uratować naszą wycieczkę rowerową są pompka oraz zestaw łatek. Wyróżniamy pompki stacjonarne i kompaktowe pompki przenośne, które najlepiej sprawdzą się w trakcie podróży. Pozwoli ona na dopompowanie powietrza do kół, umożliwiając dalszą komfortową jazdę.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close