Close

Najnowsze posty

Odzież rowerowa na wiosnę - jak się ubierać?
Odpowiednio dopasowany do panujących warunków strój, to podstawa przy uprawianiu dowolnej aktywności fizycznej na...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Rowery crossowe - czy sprawdzą się w codziennym użytku?
Jeśli mowa o poszukiwaniu jednośladu prawdziwie uniwersalnego - rower crossowy powinien stanowić znaczący element w...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Rowery górskie i crossowe - porównanie

Dodane: wrz 4, 2019 | Autor: Jacek Mieszczak

Wybór odpowiedniego roweru powinien być zależny przede wszystkim od tego, do jakiej jazdy ma on być przeznaczony. Zarówno rowery górskie, jak i crossowe okażą się świetnym rozwiązaniem, jeśli tylko zostaną użyte zgodnie z ich przeznaczeniem. Marka Giant w swojej ofercie posiada oba typy modeli, które jednak znacząco różnią się między sobą. Czym charakteryzują się poszczególne jednoślady i który lepiej sprawdzi się w przypadku Twojego stylu jazdy?

Rowery górskie i crossowe - porównanie

Rowery Giant – Porównanie rower Giant Talon 3 a rower Giant Roam 3

 

Model Giant Roam 3 to typowa crossówka, dedykowana głównie osobom, które pragną skupić się wyłącznie na jeździe rekreacyjnej po utwardzonym i lekkim terenie. To typowo miejski rower, który jednak łączy w sobie zalety modeli szosowych oraz górskich, dzięki temu świetnie poradzi sobie nawet na bardziej wyboistych drogach czy chodnikach, a nawet bezdrożnych szlakach. Należy również zauważyć, że jest to jeden z lżejszych modeli, charakteryzujący się amortyzatorem pracującym na krótkim 80mm-skoku. Dodatkowo tego typu jednoślady można bez żadnego problemu przystosować do jazdy turystycznej, chociażby poprzez montaż sakwy czy bagażników. Na szczególną uwagę zasługują również opony roweru Giant Roam 3, które cechują się dużo bardziej łagodnym, asfaltowym bieżnikiem w porównaniu do modeli górskich. Ze względu na to, że przystosowane do większych ciśnień, generują zdecydowanie mniejszy opór toczenia w trakcie jazdy po utwardzonym terenie.

 

Rower Giant Talon 3 to górska propozycja, która doskonale sprawdza się w przypadku jazdy terenowej i swobodnego pokonywania ścieżek na bezdrożach. Z pewnością w porównaniu do modelu Giant Roam 3, ten jednoślad jest dużo bardziej stabilny oraz wytrzymalszy, ze względu na zastosowanie innego rodzaju geometrii. Tego typu rowery posiadają również solidniejsze ramy, które znacząco wpływają na bezpieczeństwo podczas jazdy. Zapewniają również odpowiednią równowagę pomiędzy prędkością jazdy, a radzeniem sobie w ciężkim terenie. Hardtailowa budowa została przystosowana głównie do tego, aby rower mógł bez żadnych przeszkód pokonywać bardziej wyboiste ścieżki. Mimo wielu znaczących zalet, te jednoślady gorzej radzą sobie na asfalcie i nie są aż tak bardzo wydajne na utwardzonym, asfaltowym podłożu jak modele Giant Roam 3.

 

Rowery Giant to przede wszystkim wysoka jakość i niezawodność. Oba modele zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zapewnić jak najlepszy komfort podczas jazdy. Wybór pomiędzy dwoma wspomnianymi rowerami powinien więc być motywowany przede wszystkim ustaleniem właściwych priorytetów. Crossowy model Giant Roam 3 polecany jest głównie osobom, które stawiają na jazdę po twardym terenie z nieregularnymi i niezbyt wymagającymi pozamiejskimi wycieczkami. Rower Giant Talon 3 z kolei sprawdzi się przy jeździe terenowej i pomoże zdecydowanie szybciej oraz wygodniej pokonywać wyboiste wzniesienia.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close