Close

Najnowsze posty

Rowery szosowe
Dla rowerzystów, którzy myślą o zakupie roweru szosowego, sezon wiosenny jest najlepszym momentem na wybór nowego...
na wrz 27, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Rowery trekkingowe damskie
Rowery trekkingowe damskie są przystosowane do tego, aby znosić duże obciążenia i przemierzać długie trasy. Są...
na wrz 4, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Pełen uniwersalizm, czyli rowery crossowe na każde warunki
Z roku na rok powiększa się grono miłośników jazdy na rowerze. Szczególnie widać to w miesiącach wiosennych i...
na wrz 4, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Rowery szosowe

Dodane: wrz 27, 2019 | Autor: Jacek Mieszczak

Dla rowerzystów, którzy myślą o zakupie roweru szosowego, sezon wiosenny jest najlepszym momentem na wybór nowego modelu. W zależności od tego, czy kupujemy pierwszy, czy też kolejny rower szosowy, jest kilka ważnych kwestii, na które należy zwrócić uwagę. Najlepsze rowery szosowe są idealnie dopasowane do sylwetki i stylu jazdy, dlatego ważne jest, aby przed zakupem roweru przymierzyć się do niego, gdyż każdy model odrobinę różni się od pozornie podobnego. Duże zróżnicowanie cenowe wśród rowerów szosowych pozwala skompletować doskonały sprzęt zarówno dla osób, które rozpoczynają swoją przygodę z szosą, jak i dla kolarzy, którzy wiedzą, co jest ważne, aby rozwijać swoje możliwości. Wybierając rowery szosowe sklep internetowy jest idealnym miejscem, w którym bez wychodzenia z domu można zorientować się w zakresie specyfikacji, różnic jakie występują między modelami najtańszymi i tymi z górnej półki oraz porównać wszystkie kolekcje najlepszych producentów rowerów szosowych.

Rowery szosowe

Początek sezonu, który rower szosowy wybrać?

 

Pierwszy rower szosowy to ogromna ekscytacja, ale i nieświadomość w zakresie tego, na co warto zwrócić uwagę. W praktyce należy jednak samemu przekonać się, co jest ważne. Na poziomie amatora, który poszukuje roweru szosowego do sprawdzenia swoich możliwości i rekreacyjnych przejażdżek, znakomity będzie nowy rower szosowy, jednak w niższym przedziale cenowym. Wyprzedaże rowerów szosowych odbywają się już wiosną, dlatego warto zorientować się i wybrać atrakcyjną ofertę.

 

Rowery szosowe Giant to znakomita oferta zarówno dla profesjonalistów, którzy potrzebują sprzętu najwyższej klasy, najlżejszego i maksymalnie aerodynamicznego, ale i dla początkujących amatorów, którzy mogą się sprawdzić na rowerze o aluminiowej ramie i nieco cięższym osprzęcie. W rowerach szosowych Giant mamy do czynienia z osprzętem Shimano, który nie zawodzi w każdym z dostępnych modeli. Zaprojektowane z najwyższą dbałością o szczegóły rowery szosowe Giant należy dopasować do swojej sylwetki. Przy doborze roweru szosowego liczy się nie tylko wzrost, ale i długość wewnętrznej strony nogi, którą mierzymy przez odpowiedni współczynnik. Wysokość ramy jest bardzo istotna, a jej długość wpłynie na pozycję, jaką zajmiemy podczas jazdy. Im dłuższa będzie rama, tym pozycja będzie bardziej sportowa. Warto jednak pamiętać, aby móc swobodnie sięgać do manetek i hamulców. Tylne widełki, krótkie w rowerach szosowych, wpływają na zwrotność roweru, im krótsze są, tym rower jest bardziej dynamiczny. Modele tańsze są cięższe od najdroższych o nawet cztery kilogramy, porównując z profesjonalnym sprzętem, wykorzystywanym do udziału w wyścigach UCI, gdzie niektóre modele mają wagę zbliżoną do 7kg.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close