Close

Najnowsze posty

Rowery szosowe
Dla rowerzystów, którzy myślą o zakupie roweru szosowego, sezon wiosenny jest najlepszym momentem na wybór nowego...
na wrz 27, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Rowery trekkingowe damskie
Rowery trekkingowe damskie są przystosowane do tego, aby znosić duże obciążenia i przemierzać długie trasy. Są...
na wrz 4, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Pełen uniwersalizm, czyli rowery crossowe na każde warunki
Z roku na rok powiększa się grono miłośników jazdy na rowerze. Szczególnie widać to w miesiącach wiosennych i...
na wrz 4, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Rowery trekkingowe damskie

Dodane: wrz 4, 2019 | Autor: Jacek Mieszczak

Rowery trekkingowe damskie są przystosowane do tego, aby znosić duże obciążenia i przemierzać długie trasy. Są wygodne i bezpieczne dla użytkowniczki. Rowery trekkingowe są przeznaczone do uprawiania turystyki rowerowej i sprawdzą się zarówno podczas krótkich jednodniowych wycieczek, jak i wielotygodniowych wypraw po kontynencie z dużym obciążeniem. Damski rower trekkingowy jest więc dobrym wyborem, zarówno dla użytkowniczek, które amatorsko uprawiają turystykę rowerową, jak i dla pasjonatek tego sportu. Dobry rower trekkingowy damski musi być przede wszystkim zbudowany w taki sposób, aby znosił duże obciążenia. Ze względu na użytkowanie roweru w zróżnicowanym terenie, sprzęt powinien być odpowiednio wyposażony. Producenci zwracają uwagę na wysoką jakość fabrycznie montowanych elementów, które muszą służyć właścicielce jednośladu podczas tysięcy przejechanych kilometrów.

Rowery trekkingowe damskie

Rowery trekkingowe damskie ranking – co wybrać na lato 2019

 

Kupując rower trekkingowy damski warto zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów roweru trekkingowego. Rower trekkingowy można pomylić z rowerem górskim, jednak opony roweru trekkingowego są węższe niż w „góralach” (28-29 cali) i mają bardziej gładki bieżnik, dzięki czemu umożliwiają jazdę zarówno na asfalcie, jak i w terenie. Rama roweru powinna być wykonana z wytrzymałego materiału (np. stal, aluminium) i wyprofilowana w taki sposób, by umożliwić rowerzystce przyjęcie wygodnej pozycji, pozwalającej na komfortową jazdę nawet podczas długich tras. W przypadku damskich rowerów geometria ramy jest dopasowana do anatomii kobiety. Obniżona górna rura dodatkowo ułatwia wsiadanie i zsiadanie z roweru.

 

Koła w rowerach trekkingowych mają zazwyczaj średnicę 28 cali – większy rozmiar koła pozwala na szybszą jazdę i łatwiejsze pokonywanie ewentualnych przeszkód. W rowerach trekkingowych zazwyczaj spotkamy się z amortyzatorami, których obecność ułatwia jazdę w terenie, np. w lasach czy na terenach górskich. Podczas kupna roweru trekkingowego powinniśmy zwrócić uwagę także na rodzaj hamulców. Hamulce tarczowe najlepiej sprawdzają się podczas tras pokonywanych w trudnych warunkach, są bardziej wytrzymałe, choć także bardziej skomplikowane w naprawie.

 

Ważnym elementem roweru trekkingowego jest siodełko. Powinno być przede wszystkim wygodne. Nie za duże, by nie powodować oparzeń i otarć i nie za małe, by było wystarczająco wygodne podczas długich tras. Podczas kupna roweru pamiętaj o błotnikach i oświetleniu. Błotniki pomogą zachować rower w czystości, a oświetlenie jest niezbędne podczas jazdy po zmroku.

 

Profesjonalne damskie rowery trekkingowe posiada w swojej ofercie np. firma Giant. Wprowadziła do swojej oferty specjalną serię produktów Liv, przeznaczonych dla kobiet, takich jak damski rower trekkingowy LaVie SLR 2 z lekką aluminiową ramą, wygodnym siodełkiem Liv Contact, bezdętkowymi kołami i oponami, hamulcami tarczowymi, systemem oświetlenia B&M, płytą montażową do sakw i nowoczesnym systemem montowania bagażnika.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close