Close

Najnowsze posty

Odzież rowerowa na wiosnę - jak się ubierać?
Odpowiednio dopasowany do panujących warunków strój, to podstawa przy uprawianiu dowolnej aktywności fizycznej na...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Rowery crossowe - czy sprawdzą się w codziennym użytku?
Jeśli mowa o poszukiwaniu jednośladu prawdziwie uniwersalnego - rower crossowy powinien stanowić znaczący element w...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Rowery crossowe - czy sprawdzą się w codziennym użytku?

Dodane: maj 11, 2020 | Autor: Kamil Gędłek

Jeśli mowa o poszukiwaniu jednośladu prawdziwie uniwersalnego - rower crossowy powinien stanowić znaczący element w dyskusji. Jego konstrukcja i przeznaczenie bezsprzecznie sugerują, że stanowi znakomite rozwiązanie dla osób poszukujących wszechstronnego roweru, który sprawdzi się na różnej nawierzchni. Co o tym decyduje i po jakie rowery najlepiej sięgnąć?

Rowery crossowe i ich zalety

Rower crossowy jest formą pośrednią, która stanowi połączenie cech charakterystycznych dla rowerów szosowych, górskich oraz trekkingowych. Wizualnie można dość łatwo pomylić go z tymi drugimi - rama jest masywna, ale przy tym dość lekka. W rzeczywistości sposób działania jednośladów crossowych jest znacznie bliższy rowerom szosowym. Sprawia to, że rower crossowy to dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które poszukują rozwiązania na różnego typu trasy - zarówno w mieście, na utwardzonych drogach, jak i poza nim. Dobrze dobrany rower cross to sposób na oszczędność, łącząc w sobie cechy kilku innych rowerów.

Ten typ jednośladów daje także szerokie możliwości w kwestii doboru części zamiennych i osprzętowania. W tym przypadku dużo zmienia dobór kół, które są masywniejsze od tych stosowanych do jazdy szosowej, ale jednocześnie nie tak “agresywne” jak ogumienie trekkingowe. Dobierając dla siebie rower crossowy warto także wiedzieć, że będzie on dysponował większą ilością przerzutek niż dostępnych jest w przypadku rowerów typowo miejskich.

Rower crossowy - wszechstronny, niemal na każdą trasę

Konstrukcyjnie rower crossowy ma stosunkowo duże koła (28 cali), a jego siodełko znajduje się nieznacznie niżej w stosunku do kierownicy. Pozwala to utrzymać wygodną postawę w czasie jazdy, zarówno miejskiej, jak turystycznej i trekkingowej. Rower crossowy męski czy też damski, bardzo chętnie wybierane są na prezent - a to właśnie ze względu na swoją wszechstronność. Bardzo dużo osób decyduje się na podobny jednoślad, ponieważ bez przeszkód można przemieszczać się na nim zarówno na szlaku, jak i ścieżce rowerowej - kiedy dojeżdża się do pracy, szkoły lub sklepu. 

Bez wątpienia rower crossowy damski, męski czy w wersji junior to rozwiązanie bardzo praktyczne - chętnie wybierane bez względu na wiek użytkownika. Daje on swobodę w kwestii doboru trasy oraz sposobu jazdy, a przy tym może być odpowiednio zmodyfikowany tak, aby swoimi funkcjami skłaniał się nieco bliżej jednośladu trekkingowego lub komfortowego roweru do jazdy szosowej. Z pewnością będzie to inwestycja, która zaowocuje wieloma sezonami komfortowej jazdy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close