Close

Najnowsze posty

Odzież rowerowa na wiosnę - jak się ubierać?
Odpowiednio dopasowany do panujących warunków strój, to podstawa przy uprawianiu dowolnej aktywności fizycznej na...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Rowery crossowe - czy sprawdzą się w codziennym użytku?
Jeśli mowa o poszukiwaniu jednośladu prawdziwie uniwersalnego - rower crossowy powinien stanowić znaczący element w...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Jaki kask narciarski wybrać?

Dodane: lis 16, 2017 | Autor: Kamil Gędłek | Kategoria: Sprzęt narciarski, Technologie, Porady narciarskie

Kask chroni głowę przed obrażeniami, ale również mrozem i chłodnym wiatrem. Jest on nieobowiązkowym elementem wyposażenia narciarza, który ukończył 16 lat. Jednak mimo tego, grono doświadczonych sportowców korzysta z niego dalej. Jak dobrać kask na narty? Sprawdźmy.

Jaki kask narciarski wybrać?

Odpowiedni rozmiar kasku narciarskiego


Poszukiwania właściwego kasku powinniśmy rozpocząć od poznania swojego obwodu głowy. Pozwoli nam to dobrać odpowiedni rozmiar. Aby go poznać, wystarczy zmierzyć centymetrem obwód głowy na wysokości linii brwi.


Kask narciarski musi być dobrze dopasowany do głowy, dzięki czemu zapewnia on komfortową i bezpieczną jazdę narciarzowi. Kaski narciarskie powinny trzymać się na głowie nawet bez zapiętego paska na szyję. Przymierzanie kasków warto rozpocząć od większych rozmiarów i stopniowo jest zmniejszać. Kask nie powinien nas uciskać, ale jednocześnie musi trzymać się głowy dostatecznie mocno. Dobrym sposobem na sprawdzenie, czy dany rozmiar jest odpowiedni, jest delikatne potrząsanie głowy bez zapiętego paska. Jeśli kask nie będzie wykonywał gwałtownych ruchów, to najprawdopodobniej znaleźliśmy właściwy rozmiar.


Pasek pod brodą


Pasek pod brodą powinien posiadać miękką wyściółkę, również na zapięciu. Dzięki czemu unikniemy podrażnień, które mogłyby się pojawić po długiej ekspozycji na nieprzyjemny, szorstki materiały. Dobrze dopasowany pasek to taki, który delikatnie przylega do szyi, jednak nie naciska na nią. Nie powinien on utrudniać również oddychania, czy swobodnego poruszania. Nie bez znaczenia jest również samo zapięcie. W terenie będziemy je otwierać i zamykać w rękawicach, dlatego sprawdźmy, czy możemy zrobić to sprawnie.


Nie zapominajmy o goglach narciarskich


Kask musi być kompatybilny z wybranymi przez nas goglami narciarskimi. Ochrona oczu jest na nartach tak samo ważna, jak ochrona głowy. Kupując kask pamiętajmy, aby jego kształt był dopasowany do kształtu gogli. Ramka gogli powinna mieć taką wielkość, aby pozostawiać jedynie niewielkiej szerokości pasek pomiędzy kaskiem. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiednią ochronę czoła oraz wentylację.

Sprawdź również gogle narciarskie

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close