Close

Najnowsze posty

Odzież rowerowa na wiosnę - jak się ubierać?
Odpowiednio dopasowany do panujących warunków strój, to podstawa przy uprawianiu dowolnej aktywności fizycznej na...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Rowery crossowe - czy sprawdzą się w codziennym użytku?
Jeśli mowa o poszukiwaniu jednośladu prawdziwie uniwersalnego - rower crossowy powinien stanowić znaczący element w...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Lekkie narty zjazdowe od Atomica do skitouringu

Dodane: gru 5, 2017 | Autor: Jacek Mieszczak | Kategoria: Sprzęt narciarski, Technologie

Skitouring to odmiana narciarstwa, która z roku na rok staje się bardziej popularna na całym świecie. W skrócie polega na podchodzeniu pod górę przy użyciu fok, podpiętych do ślizgów desek. Umożliwia nie tylko poruszanie się po wyznaczonych trasach i szlakach, ale pozwala zdobywać nowe tereny oraz poszukiwać świeżych linii w puchu. Kolekcja nart Atomic Backland idealnie nadaje się do wszystkich wyżej wymienionych celów.

Lekkie narty zjazdowe od Atomica do skitouringu

WAGA PIÓRKOWA NART ATOMIC

Do rodziny Backland przynależą modele skitourowe, freeride’owe i freestyle’owe. Słowem jest to kategoria idealna do każdego rodzaju zabawy w terenie. Atomic Backland 85 to bazowy model nart turowych. W tego rodzaju deskach najważniejsze jest, aby nie „przeszkadzały” przy podchodzeniu. Liczy się więc przede wszystkim waga narty, a ta w przypadku Backlandów jest niewielka. Jedna narta waży jedynie 1320 g. Tę lekkość zawdzięcza drewnianemu rdzeniowi, Ultra Light Woodcore.

Seria Backland Atomic

NA KAŻDE WARUNKI, W KAŻDYM TERENIE

Dla komfortu użytkowania istotna jest również szerokość deski skitourowej. Rozwinięcie nazwy Backland 85 oznacza nic innego, jak szerokość deski od butem w milimetrach. Szerokość to optymalna, nadająca się do łatwego podchodzenia i pozwalająca czerpać pełną przyjemność ze zjazdu. Przy dołożeniu do tego technologii All Mountain Rocker, narty Atomic Backland 85 świetnie sprawdzają się w zróżnicowanym terenie. I to w każdych warunkach!

ATOMIC BACKLAND UL DLA BIEGACZY

Podchodzenie podchodzeniem, ale nie da się ukryć, że to bieganie ostatnimi czasy jest sportem bijącym rekordy popularności. Bieganie po górach na nartach póki co raczej nie dorównuje swojej wyjściowej dyscyplinie. Dla narciarzy-biegaczy znajdzie się jednak perełka w rodzinie Backland, model UL. Deski te również wyposażone są w rdzeń Woodcore, a do tego posiadają specjalne wkładki z karbonu. Dzięki temu Backland UL są lekkie, a przy tym doskonale trzymają, nawet w najbardziej wymagającym terenie i przy zawrotnych prędkościach, osiąganych zarówno pod górę, jak i w dół stoku.

DO ZADAŃ SPECJALNYCH - Atomic Backland!

Pisząc o deskach Atomic Backland nie sposób nie wspomnieć o wyczynie Andrzeja Bargiela, który właśnie na Backlandach pobił w 2016 roku rekord  Śnieżnej Pantery. Polak zdobył na nartach siedem najwyższych gór Związku Radzieckiego, a następnie – na tej samej parze – zjechał z każdego ze szczytów. Jak widać, nartom Atomic Backland nie straszne nawet największe wyzwania.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close