Close

Najnowsze posty

Odzież rowerowa na wiosnę - jak się ubierać?
Odpowiednio dopasowany do panujących warunków strój, to podstawa przy uprawianiu dowolnej aktywności fizycznej na...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Rowery crossowe - czy sprawdzą się w codziennym użytku?
Jeśli mowa o poszukiwaniu jednośladu prawdziwie uniwersalnego - rower crossowy powinien stanowić znaczący element w...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Na czym polega fenomen nart Salomon?

Dodane: sty 12, 2018 | Autor: Kamil Gędłek | Kategoria: Sprzęt narciarski, Porady narciarskie

Ten artykuł nie będzie reklamą, ani innym, marketingowym produktem. Od razu zaznaczamy - nie jesteśmy kimś, kto "na siłę" sprzedaje produkty tego producenta. Dlaczego więc piszemy ten krótki wpis, tak pozytywnie traktujący o marce Salomon? Ponieważ odkryliśmy ją relatywnie niedawno, praktycznie od razu decydując się na wprowadzenie produktów tej marki do naszej oferty.

 Na czym polega fenomen nart Salomon?

Decyzję tą podjęliśmy nie bez powodu. Była ona podyktowana różnorodnością sprzętu oferowanego przez tego niezwykłego producenta i bogactwem zalet, bez których narty Salomon nie byłyby tym, czym dziś są.

Owoc pracy pasjonatów dla pasjonatów

Marka Salomon "wprowadziła się" na rynek z początkiem lat 50-tych XX wieku. I to od razu z przytupem. Jej twórca, George Salomon, właśnie w tym celu rozpoczyna studia inżynierskie, dzięki którym, już po kilku latach, buduje on maszynę, znacznie przyspieszającą i automatyzującą proces produkcji krawędzi nart.

Fenomen nart Salomon był na tyle duży, że już po mniej więcej dziesięciu latach istnienia firmy, jego wiązania zostały wykorzystanie podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 1966 roku. Chyba każdy producent sprzętu narciarskiego chciałby odnieść taki sukces.salomon x-race

Innowacje w nartach Salomon

Produkty Salomona zawsze cieszyły się sporą popularnością, głównie ze względu na wprowadzane innowacje. Jedną z największych, było wprowadzenie i opatentowanie technologii formowania skorupy buta na ciepło, dzięki czemu uzyskano jeszcze lepsze dopasowanie jej do kształtu stopy.

Ale to nie wszystko. Obecny wiek to jedno wielkie pasmo sukcesów, wynikające z wprowadzenia zupełnie nowych technologii, obejmujące jeszcze inne pola. Przykładem niech będą narty typu freeride i freestyle (to za ich powstaniem stoi Salomon) i wiązania Pilot. Za rewolucją Space Frame w butach narciarskich, również stoi ta innowacyjna marka.

Narty Salomon

Dziś marka Salomon oferuje jedne z najbardziej pożądanych na rynku produktów - narty Salomon X-RACE. Są one stworzone do szybkiej jazdy po przygotowanym terenie. Co więcej, ich technologię budowy i kształt dopasowano do wymogów FIS. Świadczy to o tym, że jest to narta dla prawdziwych profesjonalistów, startujących w zawodach światowej klasy.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close