Close

Najnowsze posty

Odzież rowerowa na wiosnę - jak się ubierać?
Odpowiednio dopasowany do panujących warunków strój, to podstawa przy uprawianiu dowolnej aktywności fizycznej na...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Rowery crossowe - czy sprawdzą się w codziennym użytku?
Jeśli mowa o poszukiwaniu jednośladu prawdziwie uniwersalnego - rower crossowy powinien stanowić znaczący element w...
na maj 11, 2020 | przez Kamil Gędłek
Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Środowisko SUUNTO Spartan, czyli coś więcej niż zegarek.

Dodane: kwi 3, 2018 | Autor: Jacek Mieszczak | Kategoria: Zegarki sportowe

Zwykle wielkie premiery nowych produktów sprawiają, że zadajemy sobie dociekliwe pytanie – co właściwie zostało zaprezentowane? Jak to się dzieje, że prezentacja niektórych telefonów, zegarków, czy odtwarzaczy mp3 potrafi elektryzować tak dużą publikę, podczas gdy równocześnie wprowadza się konkurencyjne produkty niekiedy bardzo rozbudowane, jednak nie wzbudzające aż takich emocji. Co zatem sprawia, że jeden produkt jest wyjątkowy, a inny solidnie zrobionym urządzeniem.

Środowisko SUUNTO Spartan, czyli coś więcej niż zegarek.

Suunto - coś więcej niż solidny  zegarek sportowy

Oczywiście w dzisiejszych czasach rozwiniętego marketingu mamy zwyczaj przypisywać wszystkie zasługi reklamie i dobrej, przemyślanej strategii budowania marki. To oczywiście ważny czynnik, jednak nie jestem w stanie do końca uwierzyć, że wszyscy dajemy się aż tak łatwo oszukać pięknym opakowaniem i dopracowanej historyjce. Uważam, że produkty, które powstają i zmieniają rynek znacznie wykraczają poza obudowę urządzenia. Uważam, że żadne z takich urządzeń jak iPod, czy nie odniosłoby sukcesu gdyby nie rozbudowany, dedykowany system, który tworzą znacznie wykraczając poza swoją podstawową funkcjonalność, tworząc wspólną przestrzeń dla użytkowników (np. iTunes).

Dobrą premierę urządzenia zwykle poprzedza udana seria, która zapoczątkowuje dobrą passę. W przypadku SUUNTO linią, która zbudowała renomę fińskiego producenta w dziedzinie outdorowych multisportowych zegarków był Suunto Ambit3, z rozbudowanym środowiskiem Movescount.

Dlatego też następca flagowego modelu w pewnym sensie musiał podnieść wysoko ustawioną poprzeczkę.

Suunto SPartan Trainer

SUUNTO Spartan jako multidyscyplinarna żywa platforma

System SUUNTO Spartan jest platformą, a w pewnym sensie społecznością użytkowników rozbudowanych zegarków, którzy wspólnie tworzą i rozwijają środowisko publikując i wymieniając się danymi treningowymi. Będąc w swojego rodzaju punktem odniesienia do innych osób trenujących z zegarkami Suunto Spartan. Właśnie personalny trener bazuje na rozbudowanych algorytmach, które odnosząc się do grupy odniesienia, którą ustalają na podstawie naszych wyników zmierzonych, podczas uprawiania konkretnych dyscyplin. Na tej podstawie z dużą precyzją i łatwością ustalić można cele i zrewidować wyniki. Uważam, że fenomenem tego rozwiązania jest możliwość porównania osób, które ćwiczą z podobną intensywnością. Trudno wyciągnąć przydatne wnioski porównując wyniki pomiaru tętna, przewyższenia, czy przebytego dystansu w zestawieniu z najlepszymi w danej  dyscyplinie sportowej. Powyższy mechanizm pozwala wytyczać realne cele i sprawia, że społeczność, która ćwiczy na podobnym poziomie dodatkowo nas motywuje.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close