Close

Najnowsze posty

Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 3: Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty
Narty rocker czy camber? Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty Pojęciem, które w ostatnich czasach wzbogaciło...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 2: Szerokość nart.
Artykuł dotyczący doboru nart - dziś zajmiemy się geometrią, a konkretniej szerokością nart - jak wpływa na...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

Po co nam największy wybór nart Atomic w Warszawie?

Dodane: maj 29, 2018 | Autor: Jacek Mieszczak | Kategoria: Sprzęt narciarski, Porady narciarskie

Miejsc, w których można kupić sprzęt narciarski jest sporo.  Nartybuty narciarskie możemy znaleźć w specjalistycznych sklepach, w sklepach internetowych, w sieciowych molochach oferujących sprzęt do uprawiania różnych dyscyplin, a także na giełdach i w komisach.  Miejsce jest stosunkowo dużo, a w mieście wielkości Warszawy wybór jest naprawdę spory.

Po co nam największy wybór nart Atomic w Warszawie?

Specjalistyczne sklepy narciarskie

Nie jest żadną tajemnicą że zwykle największy wybór i najlepsze doradztwo można znaleźć w sklepach specjalistycznych, które koncentrują się na jednej lub kilku dyscyplinach oferując profesjonalne podejście.

Każdy sprzedawca ma swoją filozofię dot. wyboru marek.

Każdy sklep narciarski prowadzony jest według konkretnej koncepcji. Niektóre sklepy oferują jak największą liczbę Marek inne skupiają się na ofercie dwóch lub trzech producentów. 
Największy wybór Atomic i Salomon w Warszawie

Dlaczego nasz sklep koncentruje się na ofercie marki Salomon i Atomic

Nasz sklep zdecydowanie należy do tej drugiej grupy. Uznaliśmy bowiem że warto skoncentrować się na dwóch czołowych markach proponując największy wybór nart Atomic i Salomon w Warszawie.
Często jest tak że sklepy narciarskie skupiają się na bestsellery jak największej ilości marek. To bardzo dobre podejście jednak my uznaliśmy że brakuje sklepów które oferującą niemal całą kolekcję danego producenta. W naszym przypadku są to akurat dwie firmy, które świetnie się uzupełniają. Z jakiegoś nieznanego nam powodu Salamon i Atomic produkują sprzęt, który w dużym stopniu się różni. Na przykład zdecydowana większość nart firmy Atomic góruje nad konkurencją stabilnością i dynamiką z drugiej strony narty Salomon są modelami które jeszcze lepiej radzą sobie w gorszych warunkach dotyczy to na przykład półki RACE czy All Mountain. Kształt butów Salomon, a konkretniej wzorcowy kształt stopy, na którym bazują projektanci butów różni się od tego, który stosują w fabryce Atomic, dzięki czemu często zdarza się tak że klient któremu buty narciarskie Salomon nie pasują znajduje bardzo wygodny model wśród butów narciarskich Atomic. 
To dowód na to że konkurencja wewnątrz tej samej grupy może być bardzo produktywna i sprawia że Amersport czyli właściciel obu marek Salomon i Atomic na koniec zdobywa jeszcze większą części rynku.

Dlaczego Atomic jest coraz mocniejszy?

W obecnych latach można zauważyć bardzo dynamiczny rozwój marki Atomic. Firma która dotychczas znana była głównie z bardzo dobrej półki race zaczyna dominować w innych kategoriach stając się coraz częściej wybieranym producentem butów narciarskich, sprzętu skiturowego i nart all Mountain, czy modeli damskich. Uznanie dla marki Atomic widać szczególnie wśród klientów z Warszawy, którzy dotąd częściej wybierali inne marki. Dzieje się tak, ponieważ w ostatnim czasie austriacki producent nie oszczędzał na wydawaniu środków na rozwój technologii, dzięki czemu w ciągu kilku ostatnich lat Atomic stał się jednym z bardziej innowacyjnych producentów na rynku butów narciarskich, nart i akcesoriów

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close