Close

Najnowsze posty

Wyjazd narciarski z perspektywy mieszkańca Warszawy – cz. pierwsza - serwis narciarski
Dzisiaj chcemy bliżej przyjrzeć się tematowi serwisowania sprzętu narciarskiego z perspektywy narciarza...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 3: Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty
Narty rocker czy camber? Rocker i cumber, czyli geometria boczna narty Pojęciem, które w ostatnich czasach wzbogaciło...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak
Na co zwrócić uwagę podczas wyboru nart - Cz. 2: Szerokość nart.
Artykuł dotyczący doboru nart - dziś zajmiemy się geometrią, a konkretniej szerokością nart - jak wpływa na...
na lis 12, 2019 | przez Jacek Mieszczak

NARTY SALOMON S/MAX BLAST

Dodane: paź 3, 2018 | Autor: Jacek Mieszczak | Kategoria: Sprzęt narciarski

Salomon S/MAX Blast to przede wszystkim propozycja dla zaawansowanych narciarzy, którzy szukają alternatywy dla modeli sportowych RACE. To także dobra propozycja dla tych, którzy chcą rozwinąć swoje umiejętności do zaawansowanego poziomu. 

NARTY SALOMON S/MAX BLAST

Narty Salomon S/MAX BLAST to przedstawiciel najnowszej serii Salomona, będącej kontynuacją linii X-MAX. Ta seria powstała w nowym zespole projektującym narty grupy RACE, przez Salomon’a nazwanym Sun Of A Blast. Sun of a Blast to grupa byłych i aktualnych zawodników oraz Inżynierów, którzy dostali zadanie stworzenia zupełnie nowej linii nart na przygotowane trasy. Dzięki temu powstały od zera dwie serie Salomon S/RACE oraz S/MAX. Wspólną cechą obu grup są rozwiązania technologiczne takie jak Amplifier, który zupełnie zmienił filozofie budowy nart tej seri, a także główne założenie obu rodzajów nart. Francuski producent założył sobie za cel stworzenia nart, które pozwalają jeździć dynamicznie i bardziej sportowo szerokiej grupie narciarzy. W związku z tym stworzył narty, które mają świetne osiągi, a nie wymagają przy tym tak dużej precyzji jak poprzednie modele. Salomon S/MAX Blast jest tutaj bardzo dobrym przykładem. Patrząc na poprzednika modelu, czyli narty Salomon X-MAX X 14 można jeszcze bardziej podkreślić, że nowa seria nart, to sprzęt, który bardzo czysto wycina łuki i robi to bardzo pewnie. Z drugiej strony można wyczuć, że S/MAX mają dużą tolerancję na błędy, gdzie X-MAX nie wybaczał tak łatwo naszych niedociągnięć. Przejście ze skrętu w skręt nie jest tak dynamiczne jak w modelach RACE, ale zaawansowany narciarz, który wybierze się na tych nartach na oblodzony stromy stok na pewno nie będzie narzekał na brak wyzwań. Ciekawie narty zachowują się na twardym podłożu, kiedy zechcesz pochylać się agresywniej na krawędź. Przy większych kontach pochylenia narty Salomon S /MAX Blast dalej gwarantują dobre oparcie i sprawiają, że jadąc dynamicznie czujesz się bardzo komfortowo i pewnie. Oczywiście osobom, które preferują dynamiczną jazdę na stromych odcinkach zwykle poleca się modele RACE, które przy wyjściu ze skrętu dają jeszcze więcej dynamiki. Uważam jednak, że Salomon S/MAX Blast znajdzie bardzo dużą grupę odbiorców wśród tych, którzy potrafią bardzo dobrze jeździć jednak szukają sprzętu, który podczas długiego pięciodniowego wyjazdu nie zmęczy.

 Dla mniej zaawansowanych narciarzy poszukujących spokojniejszych nart sugerowalibyśmy model Salomon S/MAX 12.

Komentarze (0)

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Musisz być zalogowany aby dodawać komentarze.

Close