Close

Serwis ręczny narciarski Ski Race Center

W serwisowaniu Twoich nart kluczowe jest to, aby twój sprzęt znalazł się w dobrych rękach. Dosyć istotne, żeby to były głównie ręce, rzadziej maszyna.

#Przyczepność w każdych warunkach. 

Brzmi jak reklama samochodu, ale to priorytetowe zadanie Twojego serwisanta. Narty z najwyższej półki i świetna technika nie zdziałają nic, jeśli nie znajdą oparcia na stoku dzięki ostrym krawędziom. Kluczowe jest to, aby zostały naostrzone z ogromną precyzją. Czerpiąc doświadczenie i inspirację ze sportu wyczynowego bazujemy na solidnym ręcznym wykończeniu ewentualnie wspieranym przy użyciu precyzyjnych maszyn ręcznych stosowanych w przygotowaniu nart dla zawodowców. 

#Szybkość utrzymywana w długiej perspektywie

Niestety cudowne preparaty, które po łatwej aplikacji na ślizg Twojej narty miałyby dać długotrwałe efekty nie istnieją. Tak jak w sporcie, tak i u nas podstawą jest odpowiednia warstwa smaru, głęboko wchłaniająca się w twój ślizg, którą nakładamy na ciepło w precyzyjnie dopasowanej temperaturze. Dobrze nałożony smar pozostaje w narcie przez dłuższy czas i konserwuje ślizg zapobiegając wysuszaniu. Regularnie przygotowywane narty będą szybsze w długiej perspektywie, a ich ślizg będzie właściwie zabezpieczony.

#Serwis ręczny vs serwis maszynowy?

Jeden i drugi służy do czegoś innego. Z jednej strony zautomatyzowany serwis maszynowy jest stosowany w narciarstwie masowym z uwagi na ogromną wydajność.  Ręczny dominuje w sporcie oraz znajduje sporo entuzjastów wśród zaawansowanych narciarzy oczekujących maksymalnej precyzji i przygotowania. W wyniku profesjonalnego ręcznego ostrzenia krawędź zużywa się w mniejszym stopniu. Z drugiej strony okresowo narty powinny trafiać na maszynę,w celu "planowania" (wyrównania) ślizgu i podniesienia krawędzi, a także założenia struktury. O tym kiedy taka potrzeba nastąpi powie Ci nasz serwisant.

#Skąd wiemy co robić?

Znamy się na tym co robimy, ponieważ od zawsze działaliśmy blisko sportu wyczynowego i tam zdobywaliśmy swoje doświadczenie w serwisowaniu nart. Założyliśmy sobie wysokie standardy, dlatego bądź wyrozumiały, gdy przed feriami wydłuży się okres oczekiwania w naszym serwisie. 

#Ile to kosztuje?

  • 30zł smarowanie
  • 100zł ostrzenie + smarowanie + zalewanie ubytków  
  • 60zł ostrzenie + smarowanie + zalewanie ubytków (narty junior do 140cm)

#Sprawdź nas i umów się na robotę

Serwis Narciarski Ski Race Center

Aleje Jerozolimskie 424A

05-800 Pruszków

Tel: (22) 723 00 30

info@skiracecenter.pl

Godziny otwarcia:

pn-pt 11:00-20:00

sobota 10:00-19:00

niedziela  10:00-18:00

Zapraszamy!

Narciarski serwis ręczny


Close