Narty Salomon E S/FORCE 9 + Z12 GW F80 2021
zoom_out_map
chevron_left chevron_right
-39,63%

Narty Salomon E S/FORCE 9 + Z12 GW F80 2021

salomon logo

1 569,00 zł (brutto) 2 599,00 zł -39,63% 1 275,61 zł (netto)
block Brak na magazynie
 • Masz pytanie? Napisz!
 • Zapytaj o Produkt

  Narty Salomon E S/FORCE 9 + Z12 GW F80 2021

  Narty Salomon E S/FORCE 9 + Z12 GW F80 2021

  <p><img title="salomon" src="https://skiracecenter.pl/img/cms/salomon-logo.jpg" alt="salomon logo" width="210" height="80" /></p>

  Uzupełnj wszystkie pola przed wysłaniem pytania. :

  * Wymagane pola

  • Polityka prywatności Polityka prywatności
  • Darmowa wysyłka powyżej 100zł Darmowa wysyłka powyżej 100zł
  • Zwroty i obsługa posprzedażowa Zwroty i obsługa posprzedażowa

  odwiedź nasz sklep narciarski Warszawa

  Salomon S/Force 9 - poczuj moc przy każdym zakręcie podczas jazdy po przygotowanych trasach.

  Narty Salomon S/Force 9, to propozycja dla średniozaawansowanych narciarzy, który nie spoczęli na laurach i dalej chcą rozwijać swoje umiejętności. To narty, które mają być łatwe w obsłudze, ale pozwolić także na sytuacyjnie bardziej dynamiczną jazdę. 

  Konstrukcja nart Salomon S/Force 9

  To przedstawiciel nowej koncepcji Salomona wprowadzonej w nartach o szerokości 80 do 85 mm. Francuski producent postawił na modele, które przypominają swoją budową wersję typowo trasowe, a nawet półkę  RACE w niektórych aspektach, którą następnie poszerzył. To nic innego jak linia S/Force, która stworzona jest na wszystkie warunki na trasie. Narta pozbawiona jest rockera z tyłu. Jej pięta jest dosyć szeroka, a przedni rocker (choć opisywany przez producenta jako 15%) jest dosyć krótki. Konstrukcja oparta jest oczywiście na drewnianym rdzeniu z topoli, która dosztywniona jest jedną warstwą Tytanalu. Szerokość na odcinku pod wiązaniami to 80 mm, a promień waha się dla różnych długości od 14 do 17 m. 

  Jeżeli chodzi o geometrię nart to są one bardzo podobne do modelu Salomon S/ Force 11.

  Oba zostały dodatkowo przerobione w celu zapewnienia bardziej sportowej charakterystyki. 

  Jakie są odczucia podczas jazdy nartami Salomon S/Force 9.

  Podczas testów, w których sprawdzaliśmy model S/Force 9, że są to narty, które nie dość, że są przyjazne i łatwo się prowadzą, to w sytuacji, w której je sprowokujesz potrafią pokazać sportowy pazur. To ciekawe, ponieważ w tej półce można spodziewać się raczej nart, które przy bardziej agresywnym pochyleniu i większej prędkości na twardym podłożu przestają trzymać krawędź - tutaj jest odwrotnie. Jednak najistotniejszą cechą charakterystyczną tego modelu jest łatwość prowadzenia się w różnych warunkach. Narty na tak zwanych „kalafiorach”, czyli rozbitej trasie i lekkich grudach wycinają skręty stabilnie i sprawiają, że je czujesz. Tak naprawdę niewielka jest różnica w ich zachowaniu między jazdą rano na świetnie przygotowanej trasie, a jazdą po południu – to duży atut.

  Trzeba jednak stwierdzić, że jest to model właśnie dla średniozaawansowanych narciarzy. Mimo, że można na nim naprawdę szybko i dynamicznie jeździć, to dużo łatwiej będzie to zrobić na modelu S/Force 11 zaawansowanym narciarzom, a średniozaawansowani doskonale spożytkują właśnie model S/Force 9.

  Jak wygląda ten model na tle innych nart o szerokości 80 mm pod butem?

  S/Force 9 na pewno jest dosyć charakterystyczna, ponieważ większość jej konkurentów w tej szerokości oferuje już narty bardziej wygięte na dziobach i tyłach a co za tym idzie narty mniej sztywne na tych odcinkach i bardziej wszechstronne jeżeli chodzi o warunki. Dlatego też jeżeli szukasz narty All mountain do jazdy na trasie i wyskoków poza wyznaczony szlak, to rozważ inne modele o charakterystyce bardziej zbliżonej do nart freeride. Jeśli jednak twoja jazda przypomina bardziej sportową i chciałbyś tak jeździć przez cały dzień, to ta linia jest właśnie dla ciebie. 

  Technologie:

  Dziób Crossover - Nowa konstrukcja dzioba wzbogacona o boczne wkładki z termoplastycznego poliuretanu, które zastępują wkładki z materiału titanal. Pełnią funkcje „zderzaków” pochłaniających drgania, podczas gdy rozwiązanie C/FX wykorzystujące włókno węglowe poprawia amortyzację. Nowy dziób świetnie radzi sobie ze wszystkimi zmianami ukształtowania terenu i ułatwia jazdę po śniegu.

  Edge Amplifier GS - Ulepszona konstrukcja płyty Edge Amplifier GS pozwala na przenoszenie całej energii na krawędzie nart, zapewniając niezrównane trzymanie krawędzi i niezwykłą stabilność przy dużej prędkości.

  Rdzeń drewniany - Rdzeń drewniany oferuje stabilność, dynamiczność i wysoką tolerancję na błędy, jednocześnie zapewniając dobry kontakt narty ze śniegiem.

  Szerokość talii:

  76 - 88

  Konstrukcja:

  Konstrukcja półprzekładkowa Semi Sandwich

  Profil:

  Profil Rocker na dziobie

  Struktura wierzchnia:

  Błyszcząca powłoka wykonana w technologii In-Mold

  Rocker na dziobie (%):

  15

  Rocker na piętce (%):

  Brak

  Przeznaczenie na trasy:

  6/6

  Przeznaczenie do jazdy w puchu:

  1/6

  Poziom zaawansowania narciarza:

  4/6

  L41170700163
  2020-08-13
  193128292386
  Sezon
  2021

  Bądź pierwszy, który zada pytanie o ten produkt!


  Pytanie o produkt

  *Wymagane pola
  czytaj
  Wyślij
  Zobacz także
  chat Komentarze (0)