Close


TERMOFORMOWANIE - Personalizacja Butów Narciarskich

big_hot.png

Dzięki technologii wygrzewania butów narciarskich wszystkie trzy elementy konstrukcyjne buta, mianowicie skorupa cholewka i but wewnętrzny przystosowują się do kształtu stopy i łydki, a ponadto nabywają zindywidualizowane odkształcenia, które są typowe dla każdego z nas.

Na wygrzewanie butów posiadających odpowiednią technologie (Atomic Memory Fit, Salomon Custom Shell) polecane są każdemu ze względu na fakt iż każdy z nas posiada inną stopę i mimo dużego wyboru na rynku ciężko wybrać model, który będzie idealnie dopasowany i doskonale trzyma stopę zapewniając pełną kontrole w każdej sytuacji.

U większości narciarzy po kilku godzinach spędzonych na stoku pojawiają się punkty uciskowe lub nawet natarczywy bol. Bardzo prawdopodobne jest, że właśnie w tych miejscach nasza stopa potrzebuje więcej przestrzeni. Technologie Atomic Memory Fit i Custom Shell zostały stworzone właśnie po to, abyśmy mogli cieszyć się wygodą idealnie dopasowanego buta i mieć przy tym maksymalną kontrolę w każdej sytuacji na stoku.

Atomic-Memory-Fit.jpg

Atomic - Memory Fit

Atomic Memory Fit to jedna z najszybszych metod dostosowywania butów narciarskich na gorąco. Pełna personalizacja zajmuje zaledwie kilkanaście minut. W technologię Memory Fit wyposażone są następujące modele butów: Redster FIS, Redster Pro, Hawx, Hawx Magna, Hawx Ultra oraz Backland.

big_custom_shell.png

Salomon - Custom Shell

Inżynierowie Salomona przez ostatnie kilka lat konsekwętnie rozwijali technologię Custom Shell oraz MyCustom FIT tworząc innowacyjny i bardzo skuteczny sposób dopasowywania butów narciarskich do kształtu stopy narciarza. Nowatorskie rozwiązanie polega na formowaniu termicznym nie tylko buta wewnętrznego (wkładki), ale przede wszystkim całej skorupy.

W naszym sklepie stacjonarnym posiadamy możliwość wygrzewania butów marki Atomic i Salomon.


Close