Poradnik narciarski – Ski Race Center

W naszym poradniku narciarskim znajdziesz szereg artykułów dotyczących doboru sprzętu, sposobie użytkowania, serwisowania. Znajdziesz tutaj także informacje jak spakować się na wyjazd, gdzie i jak się szkolić w ramach rozbudowy naszego poradnika powstawać będą kolejne porady dot. techniki jazdy oraz porady wyjazdowe,

JAK DOBRAĆ NARTY – PORADNIK DOBORU NART

Jak dobrać narty, czym kierować się przy ich wyborze. Jak cechy nart takie jak długość, szerokość, czy sztywność wpływają na właściwości jezdne. Jakie rodzaje nart oferowane są na rynku dla kogo są dedykowane. Na co zwrócić uwagę przy wyborze nart, jak dobrać je odpowiednio do swoich umiejętności i preferencji. Czytaj więcej

JAK DOBRAĆ GOGLE – PORADNIK DOBORU GOGLI NARCIARSKICH

Jak właściwie dobrać gogle narciarskie, czym różni się kształt poszczególnych ramek. Czy poszczególne modele różnią się wielkością? Jakie szyby mamy do wyboru w goglach narciarskich i jak dobrać je w zależności od warunków i naszych preferencji. O czym mówią oznaczenia na szkiełkach, które modele będą parować. Wreszcie jakie technologie stosowane są w konstrukcjach gogli? Na co zwrócić uwagę? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań znajdziesz w obszernym poradniku doboru gogli narciarskich. Czytaj więcej.

Jak dbać o gogle narciarskie, jak je przechowywać, co robić, aby nie parowały. Gogle narciarskie to stosunkowo wrażliwy na czynniki zewnętrzne element wyposażenia narciarza. Od jego użytkowania zależy komfort, wydajność, a przede wszystkim bezpieczeństwo jazdy. Co robić, aby gogle przez długi czas nam służyły? Jak je przechowywać, jak wymieniać szyby, czym je ew. czyścić. Czytaj więcej.

JAK DOBRAĆ KASK NARCIARSKI – PORADNIK

Jak dobrać kask narciarski? Jak prawidłowo ustalić jego rozmiar. Szereg informacji dotyczących konstrukcji dostępnych na rynku kasków oraz różnic w budowie. Co dają poszczególne rozwiązania technologiczne i czy warto mieć je w wybieranym modelu. Omawiamy istotne elementy na które warto zwrócić uwagę podczas doboru kasków takie jak regulacja, rodzaj zapięcia, kształt i materiały.Jak dbać o kask narciarski, czy pod kask zakładamy czapkę? Odpowiedzi na te i szereg innych pytań znajdziesz w naszym poradniku. Czytaj więcej.

Co kupić? Kask z przyłbicą, czy klasyczny kask i oddzielnie wybrać gogle? To pytanie które pojawia się wraz z wzrostem popularności kasków ze zintegrowaną szybą, czyli tzw. przyłbicą. Jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Kiedy lepiej wybrać kask i gogle, a kiedy lepiej kask z przyłbicą. Więcej infotmacji w artykule. Czytaj więcej.

JAK DOBRAĆ BUTY NARCIARSKIE – PORADNIK DOBORU BUTÓW

Jak właściwie dobrać buty narciarskie. To jedno z istotniejszych zagadnień, które będzie miało ogromny wpływ na Twoje narciarstwo. Buty są kluczowym elementem, za pośrednictwem którego sterujesz swoimi nartami. Od ich umiejętnego doboru zależy komfort oraz jakość jazdy. Co zrobić, aby idealnie pasowały do stopy i gwarantowały pełną kontrolę? Jak dobrać ich rozmiar, kształt? Jak ustalić ich sztywność? Jak dobrać je do umiejętności i jak rozmawiać ze sprzedawcą? Co to jest bootfitting i jak wygląda praca nad personalizacją butów narciarskich? Odpowiedź na te i wiele więcej pytań znajdziesz w obszernym poradniku doboru butów narciarskich. Czytaj więcej.

Czym są personalizowane wkładki pod stopę stosowane w butach narciarskich? Czy warto je mieć i na co wpływają podczas jazdy? Czytaj więcej.

Jak dbać o buty narciarskie, jak utrzymywać je w dobrej kondycji? Co robić, aby były suche i czyste, a ich kształt i parametry pozostawały niezbędne? Czytaj więcej

Jak mierzyć buty narciarskie oraz stopę, aby osiągnąć wysoki poziom komfortu? Czytaj więcej.

JAK DOBRAĆ KIJE NARCIARSKIE?

Jak dobrać właściwe kije narciarskie. Jak ustalić ich długość, czy da się to zrobić na podstawie samego wzrostu? Czym różnią się poszczególne modele i na co zwrócić uwagę przy ich wyborze. Czytaj więcej.

JAK DOBRAĆ RĘKAWICE NARCIARSKIE?

Jak dobrać rękawice narciarskie. Jak wybrać właściwy rozmiar? Na co zwrócić uwagę przy ich doborze? Jakie materiały używa się przy ich produkcji i które warto mieć w swoich rękawicach? Czytaj więcej.

JAK DOBRAĆ KURTKĘ NARCIARSKĄ

Czym kierować się przy wyborze kurtki narciarskiej. Jakie stosuje się materiały, na które warto zwrócić uwagę? Jakie właściwości powinna mieć kurtka narciarska? Czytaj więcej.

JAK DOBRAĆ SPODNIE NARCAIRSKIE

Spoodnie narciarskie – jak je wybrać? Czym różnią się stosowane na rynku materiały oraz rozwiązania? Na co zwrócić uwagę przy wyborze spodni narciarskich? Czytaj więcej.

JAK UBRAĆ SIĘ NA NARTY

Co założyć na siebie przed wyjściem na stok? Jak się właściwie ubrać, aby nie zmarznąć, z drugiej strony się nie przegrzać w mniej mroźne dni? Czytaj więcej.

ODZIEŻ TERMICZNA – JAK DOBRAĆ

Odzież termiczna – jakie są istotne różnice w dostępnych modelach. Na co zwrócić uwagę przy wyborze bielizny termicznej? Czytaj więcej.

CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CO ZROBIĆ Z NARTAMI PO SEZONIE?

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO SEZONU NARCIARSKIEGO?

JAK ZARADZIĆ MARZNĄCYM PALCOM W BUTACH NARCIARSKICH?

CO ZABRAĆ NA WYJAZD NARCIARSKI?