Narty All-around / narty on-piste / narty VIP

All Around nazwano kiedyś wszystkie deski, które nie są nartami race, a przeznaczone są na różne warunki panujące na trasie. Dawniej była to półka nieco łatwiejszych nart. Dzisiaj zawiera bardziej zaawansowane modele dla wymagających narciarzy, którzy jednak nie muszą tylko i wyłącznie się ścigać i szukać maksymalnej dynamiki. Tego typu deski coraz częściej nazywa się nartami VIP.

Narty Allaround
KÄSTLE  MX83 – przykład poszerzonych nart Allround Performance /VIP

Konstrukcja

Są one zwykle minimalnie szersze od modeli race, ich sztywność wzdłużna zmniejsza się na krańcowych odcinkach, w profilu bocznym pojawia się już rocker. Geometria i proporcja użytych materiałów dobierana jest tak, aby nie narzucały ekstremalnego stylu jazdy oraz nie wymagały aż tak dużej precyzji od narciarza. Niemniej flagowe modele tej serii potrafią zapewniać bardzo dobre oparcie podczas jazdy na krawędzi. 

Charakterystyka

Allroundówki to sprzęt, który został stworzony po to, aby dawać przyjemność z jazdy przez cały dzień w każdych warunkach na trasie. Narty tego typu nie narzucają intensywnego wysiłku. Z drugiej strony sporo modeli all-around pozwala na jazdę w agresywny sposób, dając przy tym właściwe oparcie na krawędzi i pewność prowadzenia, która pozwala nam na śmiałe balansowanie do środka skrętu. Jest to dosyć szeroka półka nart mieszcząca w sobie także modele bardziej podstawowe, których priorytetową cechą jest łatwość prowadzenia i przewidywalność w różnych warunkach. 

Dla kogo narty all-around?

Sprzęt ten został stworzony dla narciarzy, którzy uprawiają sport dla czystej przyjemności. Ich priorytetem nie jest maksymalne zmęczenie i wyniki, ale pewna jazda i to na wszystkich poziomach zaawansowania. To grupa desek zarówno dla tych, którzy swoją przygodę niedawno rozpoczęli jak i bardziej doświadczonych narciarzy.

Wśród nart VIP można znaleźć perełki, które zadowolą nawet najbardziej zaawansowanych i wymagających, będąc często właściwą alternatywą dla używanych przez nich nart sportowych.