Narty

Poszukujesz nart dla siebie lub swojej rodziny? Narciarstwo to piękny sport, który jednak wymaga zaopatrzenia się w wysokiej jakości sprzęt oraz opanowanie techniki, która pozwoli utrzymać się na stoku niezależnie od panujących na nim warunków. W naszym stacjonarnym oraz internetowym sklepie narciarskim Ski Race Center znajdziesz największy w okolicach  Warszawy wybór dwóch czołowych marek - nart takich marek jak Salomon oraz Atomic. Oferujemy najlepszej jakości narty zjazdowe, które możesz idealnie dobrać tak, aby spełniały wszystkie Twoje potrzeby na stoku. Nie czekaj! Nasza oferta zmienia się dla Ciebie. Na każdy sezon przygotowujemy porcję nowości, wprost od najlepszych producentów. Dobrej jakości sprzęt to podstawa przy nauce jazdy oraz późniejszych wyprawach na stok. Postaw więc na to, co najlepsze. 

 

W asortymencie dostępne są narty zjazdowe w wielu różnych wariantach, opcjach kolorystycznych i rozmiarach. Dzięki temu każdy znajdzie w naszej ofercie coś dla siebie. Są to przede wszystkim znane serie nart typu unisex marki Atomic, jak np. Redster, a także modele od marki Salomon: S/Race oraz S/Max i jego damski odpowiednik. Dla kobiet proponujemy również szeroki wybór modeli Atomic Cloud. Posiadamy także sporo męskich i damskich modeli nart typu all mountain, a w tym m.in. cieszącą się doskonałymi opiniami linię Atomic Vantage X oraz zupełną nowość na rynku - czyli znakomitą serię Salomon XDR. Wybierz to, co najlepsze. Razem z nami dobierzesz narty dla początkujących i zaawansowanych narciarzy w każdym wieku. Przygotowaliśmy również spory wybór dostępnych wielkości nart tak, aby każda odwiedzająca nasz sklep osoba mogła zaopatrzyć się w model przystosowany do budowy jej ciała. Poszerzaj swoje umiejętności, poznawaj nowe style jazdy oraz odkrywaj trasy, na których jeszcze nie miałeś okazji wypróbować swoich sił. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Ski Race Center! 

Jak dobrać narty zjazdowe na stronie Ski Race Center

Dobierz dla siebie najlepsze narty zjazdowe. Jeśli nie wiesz od czego zacząć, bez obaw. Podpowiadamy w jaki sposób dokonać zakupów sprawnie i co najważniejsze - trafnie. Jeśli planujesz zakup przez Internet, na naszej stronie znajdziesz klarowny podział nart pod względem przeznaczenia z dokładnymi opisami. Jeśli jednak możesz, zapraszamy do naszego stacjonarnego sklepu gdzie na spokojnie omówimy Twoje oczekiwania i pomożemy wybrać idealna parę. Dla ułatwienia na stronie podzieliliśmy narty na trzy grupy

 

 • NARTY UNISEX - narty przeznaczone dla mężczyzn oraz wysokie modele dedykowane dla zaawansowanych narciarzy i narciarek. Uniwersalne opcje, przeznaczone wszystkim poszukującym profesjonalnych rozwiązań na każde warunki oraz każdy rodzaj tras.
 • NARTY DAMSKIE - jest to kategoria nart zaprojektowanych z myślą o kobietach. Łączy elegancki design oraz lekkość, która przekłada się na przyjemność z jazdy oraz sportową charakterystykę.
 • NARTY JUNIOR - lekkie, zwrotne modele przeznaczone dla młodszych narciarzy. Świetne do nauki i doskonalenia techniki jazdy.
 • NARTY ZAWODNICZE - to kategoria dedykowana dla profesjonalistów, a także tych którzy oczekują jeszcze większej precyzji i prędkości. Modele FIS, Masters, a także PREMIUM - tutaj znajdziesz sprzęt, który umożliwi dalszy rozwój i zdobywanie nowych umiejętności.

 

Stąd już prosta droga aby dobrać dla siebie parę nart, która będzie dopasowana pod względem kilku najważniejszych czynników. Wybierając dla siebie narty zjazdowe trzeba liczyć się z koniecznością dokładnego przemyślenia zakupu. Wysokiej jakości sprzęt będzie służył na stoku przez wiele kolejnych sezonów i lat - wybierz jakość oferowaną przez marki takie jak Salomon i Atomic, a przekonasz się że niezależnie od poziomu zaawansowania, można czerpać przyjemność z każdej wizyty na stoku narciarskim. W czasie dokonywania zakupów ważne jest, aby narty zjazdowe były odpowiednie dopasowanie do wzrostu i rodzaju preferowanych tras. Aby to zrobić warto wziąć pod uwagę takie elementy jak: 

 

 • wzrost użytkownika, 

 • wagę narciarza, 

 • poziom zaawansowania, 

 • rodzaj najczęściej wybieranych tras, 

 • preferowany styl jazdy. 

 

Dobra analiza potrzeb przełoży się na owocny zakup. To po jakich trasach najczęściej się porusza dany użytkownik, a także jakość pokrywy śnieżnej, warunki pogodowe oraz pokonywane podejścia - każdy z tych elementów decyduje o zachowaniu bezpieczeństwa i komforcie w czasie jazdy. 

Dobierz odpowiednią długość nart - narty dla początkujących

Przede wszystkim narty dla początkujących warto zacząć dobierać od ustalenia rodzaju tras, po jakich planuje się poruszać. Najbezpieczniejszą opcją są rzecz jasna modele uniwersalne, ale to nie tylko do nich warto zawęzić swoje poszukiwania. Na rynku dostępne są narty zjazdowe w takich wariantach, jak: 

 

 • RACE, W OPCJI SLALOM ORAZ SLALOM GIGANT: modele zawodnicze, po które sięgać powinny osoby chcące udzielać się w konkursach i zawodach na stoku; charakteryzuje je specjalna geometria ułatwiająca utrzymanie doskonałej przyczepności do podłoża i wykonywanie szybkich manewrów - od których m. in. zależy powodzenie w czasie slalomu; 
 • ALLROUND: modele wszechstronne i dość uniwersalne, przeznaczone dla szerokiego grona użytkowników, na różnym poziomie zaawansowania; 
 • ALLMOUNTAIN: narty zjazdowe o różnorodnym przeznaczeniu, dla fanów poruszania się po wytyczonych stokach, a także poza nimi; oferują wszechstronność, przydatność w każdych warunkach;
 • FREERIDE: modele szerokie, przeznaczone przede wszystkim do jazdy po nieubitym śniegu - dla miłośników dzikich szlaków; 
 • FREESTYLE: jedna z najbardziej wszechstronnych opcji, chętnie wybierana przez narciarzy w każdym wieku; znakomicie posłużą w czasie wizyty na stoku, w ski parku, na stokach sztucznych i nie tylko. 

 

Narty mierzy się stawiając je pionowo obok siebie, dla porównania z wzrostem narciarza. Podstawową zasadą jest: im bardziej zaawansowany użytkownik, tym dłuższe modele może wybierać. Narty dla początkujących zwykle powinny sięgać do wysokości brody - dzięki temu znacznie łatwiej kontrolować je w trakcie jazdy, a przy tym nadają się do wykonywania krótkich skrętów. Modele tej długości nadają się także dla narciarzy lżejszych. Jeśli długość nart plasuje się gdzieś między rozmiarami, warto uwzględnić wagę - im jest wyższa, tym dłuższe mogą być narty. Dotyczy to przede wszystkim modeli ALLROUND i RACE. 

 

W przypadku innych modeli - FREESTYLE, FREERIDE i ALLMOUNTAIN, narty zjazdowe powinny sięgać przynajmniej do wysokości nosa. Tyczy się to osób o różnym poziomie zaawansowania. W tym przypadku warto także kierować się wyznacznikami takimi jak waga, wzrost oraz zamierzony cel. Jeśli chcesz doskonalić się w technice i stawiać przed sobą nowe wyzwania, wybierz model kilka centymetrów dłuższy. W szczególności narty FREESTYLE warto dobierać względem osobistych preferencji, a jeśli jeszcze takowe nie są jasno określone, warto zasięgnąć porady profesjonalisty, który pomoże w dopasowaniu nart. Wysoko zaawansowani technicznie użytkownicy sięgają po narty długości zbliżonej do ich wzrostu. Przekłada się to na optymalne rozłożenie ciężaru narciarza w czasie jazdy, a także umożliwia manewrowanie przy rozwijaniu dużych prędkości - także w nieubitym śniegu. 

 

Ważne, aby w czasie zakupów dokładnie skupić się na wszystkich wymienionych czynnikach. Dzięki temu można dobrać dla siebie odpowiednie narty zjazdowe nawet za pośrednictwem sklepu internetowego. Ski Race Center oferuje bardzo szeroki wybór, atrakcyjne ceny oraz dostępność najnowszych modeli, wypuszczanych z myślą o rozpoczęciu nowego sezonu narciarskiego z jak najlepszym wyposażeniem. 

Dobierz dla siebie narty - sklep który ułatwi zaopatrzenie się w najlepszy sprzęt

Najlepszej klasy narty sklep Ski Race Center poleca w atrakcyjnych cenach, licznych promocjach, opcjach kolorystycznych oraz szerokim wyborze dostępnych długości. To Ty zadecyduj o komforcie na stoku oraz bezpieczeństwie swoim i całej rodziny. Oferujemy narty dla początkujących oraz zaawansowanych narciarzy. Nasza oferta skonstruowana jest w taki sposób, aby trafiać do każdego kto żywo zainteresowany jest poszerzaniem swoich umiejętności oraz pielęgnowaniem pasji, jaką bez wątpienia może okazać się narciarstwo w wielu jego odsłonach. Dobór sprzętu wymaga wiedzy, doświadczenia oraz obycia - a to właśnie oferujemy w Ski Race Center. Zdobywamy niezbędną wiedzę od wielu lat, dzięki czemu możemy pomagać naszym klientom w wyborze najlepszych modeli nart, a także innych elementów wyposażenia. Nie wiesz na co się zdecydować lub jak rozpocząć poszukiwania? Skontaktuj się z nami za pośrednictwem strony internetowej, infolinii lub odwiedź nasz salon w Pruszkowie. Dobierzemy dla Ciebie i Twojej rodziny najlepsze narty zjazdowe. Polecamy zapoznać się z przygotowanym przez nas asortymentem i zadawanie pytań w kwestii doboru sprzętu. Pomożemy w zakupach! Zapraszamy.

W odpowiednim doborze pomoże Ci poniższy poradnik:

Sprawdź produkty dostępnych u nas marek:

Narty