Gogle narciarskie Atomic

Najpopularniejsze gogle narciarskie Atomic

Gogle narciarskie Atomic z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością, dzieje się tak z dwóch przyczyn. Po pierwsze, znane są jako ciekawa propozycja bardzo wysokiej jakości w relatywnie niskiej cenie, po drugie austriacki producent z roku na rok rozwija technologie i wprowadza coraz bardziej nowatorskie rozwiązania. W naszym sklepie narciarskim w Pruszkowie pod Warszawą uważamy że szyby w nowych goglach Atomic należą do jednych z najbardziej wydajnych i innowacyjnych szkieł oferowanych dla rynku. Przede wszystkim chodzi o modele w technologii HD FDL, które rzeczywiście powiększają kontrast podczas pochmurnego dnia. Gogle narciarskie Atomic oferowane są w różnych kształtach ramek zarówno cylindrycznych jakiś sferycznych. Jedną z popularniejszych linii produktów jest seria klasycznych gogli narciarskich Atomic Savor, bardzo wytrzymałych i wygodnych. W ostatnim czasie Atomic oferuje coraz szerszy wybór gogli  i narciarskich serii Revent o powiększonym polu widzenia. Nowością w sezonie 2018/19 jest linia Count 360. To seria gogli narciarskich Atomic o ekstremalnie szerokim polu widzenia, wyższym poziomie dopasowania kształtu ramki, oferowanej z nowatorskimi szybami HD FDL. W ofercie austriackiej firmy istnieją także fotochromatyczne gogle Atomic, które dostępne są w niemal każdym modelu.

Gogle narciarskie Atomic należą do najbardziej zaawansowanych gogli dostępnych obecnie na rynku. Jeszcze do niedawna austriacki producent ograniczały się jedynie do kilku modeli gogli ze swoim wieloletnim modelem Savor na czele. W ostatnich latach Atomic poszerzył jednak znacząco bardzo półkę sprzętu narciarskiego - nie mogło być inaczej w przypadku gogli. W swojej ofercie marka posiada zarówno modele sferyczne, na czele z flagowymi modelami Count oraz Revent Q - ale nie tylko.

W ofercie Ski Race Center dostępny jest bogaty wybór najlepszych, bestsellerowych modeli od marki Atomic, dostępnych w wariantach dla mężczyzn, kobiet oraz w opcji junior. Każdy fascynat zimowych sportów może zaopatrzyć się w sprzęt, który umożliwi dalszą pracę nad swoimi umiejętnościami oraz uzyskiwanie coraz lepszych osiągów na stoku.

Gogle narciarskie Atomic - zaawansowana technologia

Spośród technologii, oferowanych przez firmę Atomic, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na zaawansowane modele szyb HD. Ich zadaniem jest poprawa widoczności kontrastów, szczególnie w warunkach gorszej pogody (mgły, odpadów czy silnego zachmurzenia). Istnieją one równolegle z technologią FDL, czyli Fusion Double Lenses, która łączy w sobie zalety korzystania z podwójnej szyby, zamykając je w szkiełku tworzonym z jednego elementu, co skutecznie ogranicza tworzenie się refleksu świetlnego. Dostępne są one w wielu wariantach z różnymi rodzajami szyby. To jednak nie wszystkie rozwiązania tworzące najlepsze gogle narciarskie Atomic - każda odnoga kolekcji zachwyca zestawem nieco innych parametrów, idealnie dostosowanych do wymogów narzucanych przez stok. Proponujemy najnowsze gogle Atomic, wchodzące w skład takich kolekcji jak:

  • Revent (oraz Revent Q),
  • Count,
  • Savor,
  • Four.

Gogle Atomic REVENT stanowią pierwszy model typu All Mountain, którego konstrukcja została uzupełniona o podwójną soczewkę (FDL), dzięki czemu pole widzenia w goglach zwiększone jest nawet o 20%. Przy tym gogle gwarantują także ograniczanie powstawania załamań, odbić i zamgleń. W czasie jazdy można cieszyć się zachowaniem znakomitego kontrastu (technologia soczewek HD). Gogle odznacza ponadczasowa cylindryczna forma uzupełniona o technologię OTG (Over the Glasses) - dzięki czemu pod goglami można wygodnie nosić codzienne szkła korekcyjne, bez obawy ich uszkodzenia, zachowując pełną widoczność.

Linia REVENT Q daje możliwość szybkiej zmiany szybki, wraz ze zmianą warunków panujących na stoku. W zestawie gogle narciarskie Atomic zawierają dwie szyby, które przy pomocy wygodnego systemu i jednego kliknięcia można łatwo podmienić. Co więcej, gogle zapewniają także wygodę - Live Fit, to opcja zapewniająca natychmiastowe dopasowanie do kształtu twarzy, od momentu założenia.

Szkła linii FOUR to jeden z najnowszych dodatków w asortymencie Atomic. Mają oryginalną formę, łączącą cylindryczne szyby z niepowtarzalnym, nowoczesnym stylem sportowym. Ponownie, gogle Atomic oferują możliwość szybkiej zmiany szyb (QCS), które tworzone są w oparciu o wyznaczniki technologii Fusion oraz widzenia HD. Dzięki temu seria Four nadaje się znakomicie zarówno dla początkujących, jak i osób preferujących dynamiczną jazdę w zmiennych warunkach.

Fotochromatyczne gogle Atomic na zmienną pogodę

Gogle Atomic dostępne są także z szybami fotochromatycznymi, które adoptują swoją jasność do panujących warunków i naświetlenia. Tego typu rozwiązanie wiąże się z nieco większą inwestycją, ale jakże opłacalną! Jeden zestaw szyb okaże się wystarczający na każde warunki. Bez konieczności ciągłej zmiany szkieł oraz zdejmowania gogli, można komfortowo poświęcić się całodziennej zabawie na stoku, zachowując przy tych ochronę oczu! Marka Atomic w swojej bogatej ofercie proponuje możliwość dopasowanie szyb fotochromatycznych do niemal każdego modelu dostępnego w asortymencie.

Gogle narciarskie Atomic serii SAVOR to ponadczasowy klasyk i bestseller marki. Konstrukcja tych modeli odznacza się trwałością oraz klasycznym designem stawiającym na stonowane kolory i formę. Gogle wyposażone w klasyczne soczewki cylindryczne soczewki oraz gąbki dopasowujące się do kształtu (Live Fit).

Seria COUNT zaprojektowana została z myślą o podnoszeniu poziomu przejrzystości i poprawie kontrastów, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się dla profesjonalistów, poszukujących najlepszych rozwiązań na każde warunki. Dodatkowo, technologia Anti-fog Inner Lens (AC) gwarantuje ograniczenie problemu parowania szyb niemal do zera. Te cechy w połączeniu ze standardowymi opcjami od Atomic, gogle Count plasują jako jedną z najlepszych opcji dedykowaną dla zawodników.

Gogle narciarskie Atomic: styl i wygoda

Wszystkie modele zostały wyposażone w elastyczną ramkę, która ułatwia użytkowanie i zakładanie gogli na kask. Przy tym marka Atomic gogle wyposażyła w wytrzymałą gumę na pasku z regulacją, która zapobiega zsuwaniu się ich z kasku. Zarówno gogle, jak i kaski Atomic pasują do akcesoriów innych czołowych producentów, ale zestawiając ze sobą poszczególne elementy warto sprawić, jak dobrze ze sobą współgrają. W razie pytań skontaktuj się z nami - nasi konsultanci służą profesjonalnym doradztwem. Nasz salon stacjonarny oferuje możliwość idealnego dopasowania modelu gogli do potrzeb danego użytkownika - zapraszamy!