Dalbello

Dalbello to włoska firma współpracująca ściśle z Völkl’em. Dalbello swoje buty narciarskie zaczął produkować w 1974 roku. Marka była pionierem w kwestii wykorzystania najnowszych rozwiązań wdrażanych do konstrukcji butów i wiązań. Już od lat 80. firma Dalbello rozpoczęła wchodzić na rynek międzynarodowy, poprzez zawiązanie współpracy ze światowej klasy zawodnikami. Od roku 2000 marka angażuje się w Riders Development Project, którego celem jest opracowywanie innowacyjnych rozwiązań w oparciu o potrzeby profesjonalnych zawodników. Dzięki temu Dalbello nieustannie wychodzi naprzeciw oczekiwaniom klientów, dostarczając na rynek wysokiej klasy produkty.

W 2014 ich buty wielokrotnie stawały już na podium Zimowych igrzysk Olimpijskich. Obuwie narciarskie Dalbello to wynik współpracy doświadczonych konstruktorów oraz zawodników różnych stylów narciarstwa. Od lat z markowych butów narciarskich Dalbello korzystają czołowi freeriderzy i zawodnicy Pucharu Świata. Co charakterystyczne firma Dalbello jako pierwsza wprowadziła antypoślizgowy system Grip Walk jako standard w większości swoich butów narciarskich (przeszło 90% wszystkich modeli).

Dalbello dla zaawansowanych

W ofercie Dalbello znajdziemy modele sportowe i zawodnicze DRS stworzone pod wymagania najbardziej zaawansowanych użytkowników, skonstruowane tak, aby maksymalnie spersonalizować je pod potrzeby zawodników. Obuwie znakomicie wpasowuje się w specyfikę jazdy typu racing, zapewniając możliwość ciągłego rozwoju i poprawiania swoich osiągów.

Modele racing wyposażono w regulowany język, wytrzymałe klamry oraz liczne opcje personalizacji, dzięki którym firma Dalbello od lat wyróżnia się na rynku jako lider w zakresie osprzętowania narciarskiego. Buty (w programie MY FIT) posiadają termoformowalną, dwuczęściową skorupę oraz liner, przez co ich dopasowanie wymaga dokładnego fittingu. Modele dedykowane dla zawodowców są jednymi z najtwardszych oraz najwęższych (Race Narrow Fit, 92 mm) wariantów dostępnych w sprzedaży.

Dalbello, gdy zabawa sportem to Twój cel

Dla nie ścigających się fanów narciarstwa kolekcja DS z modelami DS ASOLO, DS, DS AX i DS MX. W tej grupie (PISTE - Power Charged Performance and Precise Fit) znajdziemy modele dla narciarzy i narciarek na każdym poziomie umiejętności, nastawione na wygodę podczas zimowego szaleństwa bez utraty odpowiedniego przekazu sił na narty.

Dzięki zastosowaniu technologii MY FIT większość modeli z tej kolekcji umożliwiona personalizację buta poprzez termiczną obróbkę skorupy i linera. Dalbello firma jako wieloletni lider na rynku dba o zapewnienie użytkownikom pełni swobody oraz precyzję w każdych warunkach. Specjalne podeszwy z technologią Grip Walk zwiększają komfort chodzenia bez nart.

Dalbello Panterra – maksimum wygody

Kolejna linia znajdująca szerokie grono fanów to damskie i męskie modele all mountain butów narciarskich PANTERRA. Cała linia stworzona była pod kątem narciarzy którzy czasem uciekają z doskonale przygotowanych tras na dzikie przestrzenie. Każdy but narciarski PANTERRA wyposażony jest w system SKI/HIKE umożliwiający zwiększenie ruchomości cholewki buta i wygodne podchodzenie. Gwarantuje to wszechstronność i bezpieczeństwo niezależnie od rodzaju obranej trasy czy rodzaju nawierzchni – sprawdzają się na dobrze ubitej i przygotowanej trasie, jak również na sypkim, świeżym puchu poza stokiem.

Dalbello buty do narciarstwa każdego typu

Włoski producent przewiduje także oddzielne kolekcje butów tourowych, freestylowych i freeride'owych oraz kolekcję dla najmłodszych narciarzy. W asortymencie Dalbello znaleźć można modele różnej szerokości:

 • Race Narrow Fit – 92 mm, dostępna jedynie w modelach zawodniczych, które gwarantują znakomitą zwrotność i precyzję;
 • Narrow Fit – 97 mm, modele Dalbello ze sportowym zacięciem, których zadaniem jest optymalny przekaz energii oraz pewne i wygodne trzymanie stopy;
 • Medium Fit – 100 mm (99 mm w modelach damskich) czyli modele równoważące sportowy sznyt z komfortem oraz dobrym trzymaniem pięty.
 • Wide Fit – 102 mm jedne z najpopularniejszych modeli, zapewniających komfort przy jeździe rekreacyjnej;
 • Extra Wide Fit – 104 mm (103 mm w modelach damskich) gwarantujące pełnię wygody.

Dalbello, firma z wieloletnią tradycją i wyrobioną na międzynarodowej scenie renomą, oferuje bardzo szeroki wybór dostępnych modeli obuwia, dedykowanych do jazdy racing, piste, all mountain, freeride, freetour, touring oraz freestyle - dla szczególnie wymagających i żądnych nowych wyzwań.

Innowacyjne technologie Dalbello

Na uwagę zasługują doskonalone przez wiele lat, opatentowane przez markę rozwiązania i technologie, dzięki którym profesjonalni i amatorscy użytkownicy mogą korzystać z najwyższej jakości obuwia.

 • Struktura 3D Grip - wykorzystywana jest w obuwiu Dalbello wzdłuż łuku stopy, w celu poprawy przenoszenia energii oraz zapobieganie odkształceniom;
 • Konstrukcja Power Cage - innowacyjne wzmocnienie zewnętrznej skorupy;
 • Konstrukcja Contour 4 - wewnętrzne wzmocnienie obuwia, chroniące 4 newralgiczne punkty, wewnętrzne podbicie, palce, kostkę oraz piętę;
 • Cabrio Design - połączenie dolnej i górnej części cholewki poprzez ruchomy język zewnętrzny;
 • Overlap Design - dwuczęściowa konstrukcja cholewki z łączeniem na wysokości kostki;
 • Dopasowanie w systemie MY FIT - umożliwia personalizację wkładki oraz skorupy, dzięki czemu but będzie idealnie dopasowany do anatomii użytkownika;
 • Fit for Women - firma Dalbello kładzie nacisk na personalizację obuwia, dlatego też w modelach dla pań uwzględnia anatomię kobiecego ciała - a wszystko to opracowane we współpracy z zawodniczkami i najlepszymi ekspertkami w branży;
 • Personalizowane linery oraz Bonded Shell - dla jeszcze lepszego dopasowania buta wewnętrznego i izolacji przed zimnem i wilgocią.

Firma Dalbello od lat zachwyca bogactwem swojej oferty i nowymi, ekscytującymi rozwiązaniami. W asortymencie marki dostępne są modele męskie (unisex), damskie oraz obuwie narciarskie w wariancie dla najmłodszych (junior).

Postaw na najwyższą, włoską jakość i przygotuj się na nadchodzący sezon wraz z marką Dalbello. Zapraszamy.