Kije narciarskie

Jak dobrać kijki narciarskie?

Jak i dlaczego wbijamy kijki narciarskie?

Kijki narciarskie

Polecamy sprzęt narciarski oraz wszelkie akcesoria i osprzęt niezbędny do bezpiecznego poruszania się po stoku. Kije narciarskie są jednym z elementów wyposażenia, z którego nie powinno się pod żadnym pozorem rezygnować. Pozwalają utrzymać prawidłową postawę w czasie jazdy, a także umożliwiają wykonywanie manewrów oraz nabieranie prędkości na terenie o mniejszym spadku. Wysokiej jakości kijki narciarskie od marek takich jak Salomon czy Atomic, sprawdzają się zarówno w przypadku osób początkujących, jak również zawodowców, ceniących sobie niezawodność wybieranego przez nich sprzętu. Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie!

Kijki narciarskie w sklepie skiracecenter.pl

Kijki narciarskie występują w wariancie unisex, dedykowanym dla mężczyzn oraz kobiet, lżejsze modele przeznaczone dla kobiet oraz osób o delikatniejszej budowie, a także dla najmłodszych. Przygotowane przez nas produkty odznaczają się znakomitym wykonaniem, użyciem wysokiej jakości materiałów, jak aluminium, stal, włókno węglowe oraz tworzyw sztucznych, które umożliwiają uzyskanie jak najlepszych wyników w czasie pokonywania kolejnych etapów szlaku zjazdowego. Dostępne w naszej ofercie kije narciarskie posiadają wygodne, profilowane uchwyty oraz wytrzymały korpus zakończony grotem. W zależności od potrzeb warto wybierać modele wykonane z lekkiego aluminum. Jest to materiał odporny na powstawanie uszkodzeń, a przy tym jest wygodny w transporcie i nie przeszkadza w czasie jazdy. Najnowsze produkty wyposażone są również w dodatkowe funkcje, jak specjalne mechanizmy blokujące i zwalniające kijki w czasie upadku, jak np. SQS - Safety Quick Release System od marki Atomic. W momencie mocnego napięcia linki kijek zostaje odłączony, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wystąpienia kontuzji czy poważniejszych urazów.

Kije narciarskie na miarę wymagających użytkowników

Zastanawiasz się jakie kije narciarskie okażą się najlepszym wyborem? W razie jakichkolwiek wątpliwości czy problemów z wyborem, zachęcamy do kontaktu z nami. Podstawą dobrego dopasowania kijków jest dobranie odpowiedniej ich długości do wzrostu osoby, która będzie używała ich na stoku. Najpierw trzeba przyjąć pozycję, naśladując tą utrzymywaną w czasie jazdy. Nogi muszą być lekko ugięte, a stopy w całości spoczywać na podłożu. Łokcie muszą być ugięte pod kątem prostym 90°. Kij należy chwycić pod talerzykiem i dotknąć nim podłogi. Długość kija mierzy się od miejsca chwytu do podłoża, dzięki czemu można określić odpowiednią długość kija narciarskiego. Innym sposobem jest także obliczenie niezbędnej długości. W tym przypadku trzeba pomnożyć wzrost przez współczynnik 0,7. Dzięki temu otrzymuje się dokładną długość kija, jaka będzie doskonale współgrać z postawą i wymaganiami każdego narciarza. Poza tym warto także zwracać uwagę na materiał z jakiego wykonane są kijki narciarskie - najpopularniejszymi opcjami pozostają aluminium oraz odznaczające się lekkością i podwyższoną trwałością włókno węglowe. Przekonaj się jak wiele opcji przygotowaliśmy w naszej ofercie.

Warto sprawdzić:

Kijki narciarskie unisex

Kijki narciarskie damskie

Kijki narciarskie junior

Kijki narciarskie Salomon

Kijki narciarskie Atomic