Odzież skiturowa

Większość doświadczonych narciarzy doskonale wie, w jaki sposób ochronić swoje ciało przed chłodem na stoku lub podczas jazdy w mniej wymagających warunkach. Kurtka oraz kilka cienkich warstw pod spodem to uniwersalne rozwiązanie w większości przypadku – odzież skiturowa tworzona jest z myślą zapewnienia użytkownikowi pełni komfortu cieplnego przy zachowaniu niskiej wagi oraz swobody ruchów. Strome podejścia oraz szybkie zjazdy w dół, oznaczają ekstremalne warunki, w przypadku których najlepiej postawić na profesjonalną odzież, dedykowaną do skitouringu.

Lekkie warstwy, maksimum bezpieczeństwa i ciepło – ubrania skiturowe

Ubrania skiturowe to specjalna odmiana odzieży narciarskiej. Jej zadaniem jest zapewnienie swobody przy każdym ruchu, a także ciepła. Ciągły ruch, wytężona praca wszystkich mięśni oraz szybko zmieniające się warunki wymagają specjalnego podejścia. W naszym asortymencie oferujemy wysokiej jakości odzież, a w tym: lekkie kurtki, spodnie narciarskie, skarpety oraz inne akcesoria.

Na trasie, w czasie wdrapywania się na szczyt oraz szybkiego szusowania w dół, liczy się dobór wodoodpornych elementów. Proponujemy szeroki wybór elementów wykonanych ze specjalnych membran oraz materiałów funkcyjnych, które odznacza:

  • znakomita wchłanialność wody;
  • odprowadzanie wilgoci i szybki odparowywanie jej z powierzchni odzieży;
  • trwałość i elastyczność,
  • przewiewność.

Skiturowa odzież dla najbardziej wymagających

Skitouring wymaga doświadczenia oraz dobrego przygotowania. Trudne warunki wymagają zabezpieczenia nie tylko korpusu, ale także najbardziej narażonych na wychłodzenie części ciała, takich jak dłonie, stopy czy głowa. Najlepsza skiturowa odzież to taka, która będzie ułatwiała użytkownikowi pokonywania trasy, bez obaw o przegrzanie lub wyziębienie organizmu. Wielu fanów skitouringu zamiast kompletu spodnie + kurtka, preferuje kombinezony. Zapewniają one wygodę oraz zabezpieczają całe ciało przed utratą ciepła. Wśród pań bardzo dużą popularnością cieszą się ocieplane spódniczki, które dodatkowo osłaniają biodra i pośladki przed wiatrem oraz zimnem.

W naszej ofercie proponujemy wysokiej jakości ubrania skiturowe w szerokiej selekcji rozmiarów i kolorów, od marek takich jak Salomon, Picture czy Lenz.

Odzież skiturowa – najlepsza ochrona w trudnych warunkach

Najlepsza odzież skiturowa powstaje z wykorzystaniem funkcyjnych tkanin oraz specjalnych materiałów wodoodpornych. Na uwagę zasługuje jednak także wypełnienie. W czasie pokonywania trasy, angażowane są niemal wszystkie mięśnie, co oznacza, że ciepłota ciałą może bardzo szybko wzrastać, a także spaść – np. w czasie zjazdu w dół lub postoju. Postaw na wysokiej jakości, odpowiednio cienkie i lekkie warstwy, które zapewnią Ci pełnię komfortu termicznego, a także wygodę przez wiele godzin intensywnego wysiłku.

Sprawdź, jakie produkty przygotowaliśmy w naszym asortymencie na nowy sezon. Zużyte elementy wyposażenia warto wymienić na nowe, więc nie czekaj – zachęcamy do zakupów oraz wizyty w naszym punkcie stacjonarnym.

Zobacz też: