Count

Poszukujesz odpowiednich gogli dla siebie? Postaw na najlepsze, flagowe modele od marki Atomic. Wysoka jakość w połączeniu ze znakomitą trwałością zapewnią komfort w czasie jazdy i bezpieczeństwo na stoku, niezależnie od panujących na nim warunków atmosferycznych. Gogle narciarskie Atomic Count to modele sferyczne. Co je wyróżnia? Przede wszystkim najlepsza przejrzystość oraz zachowanie wysokiego kontrastu, dzięki czemu oferują niezrównanej jakości widoczność. To wybór osób poszukujących najwyższej jakości osprzętowania oraz profesjonalistów. Seria 360° dedykowana jest do wyścigów, zapewniając najlepszy performans na stoku, przy zachowaniu pełnej widoczności wszystkich przeszkód. Odpowiednio dobrane elementy osprzętowania to znakomita podstawa – sprawdź jakie nowości pojawiły się w naszej ofercie.

Gogle Atomic Count – doskonała widoczność i dopasowanie

Linia Atomic Count stanowi flagową serię gogli wyposażonych w szyby sferyczne. Dzięki ich formie zapewniają znakomitą widoczność w każdej płaszczyźnie, eliminując zakrzywienia obrazu czy widoczność odblasków. W zależności od wybranego wariantu, gogle będą doskonale sprawdzać się w warunkach silnego nasłonecznienia lub zachmurzenia.

Konstrukcja gogli jest elastyczna i pozwala na doskonałe dopasowanie do twarzy. Dzięki ramce Live Fit gogle zachowały niewielką wagę, a wizualnie ramka jest subtelna, optymalnie chroniąc jednak szyby z każdej ich strony. Ramka umożliwia szybką wymianę szyby i w najwyższym z modeli takie dodatkowe szyby mamy przewidziana w komplecie (technologia Easy Lens Switch). Obudowa gogli zapewnia także odpowiednią wentylację i odprowadzanie wilgoci gromadzącej się przy twarzy w czasie ruchu. Ramka Atomic Count jest wyłożona trzema warstwami wytrzymałej pianki amortyzującej, która umożliwia odpowiednie dopasowanie maski do kształtu twarzy (Live Fit Frame oraz Vent Foam), a jednocześnie przyjemne dla skóry wrażenie miękkości i ochronę przed podrażnieniami.

Podobnie jak pozostałe modele, tak i gogle narciarskie Atomic Count posiadają pasek z regulacją, który został dodatkowo podklejony wartwą silikonu, aby ograniczyć przesuwanie się gogli po kasku. Wygodna i łatwa w obsłudze regulacja umożliwia dopasowanie obwodu gogli do konkretnych potrzeb, dzięki czemu posługiwanie się nimi nawet przez cały dzień nie będzie wiązało się z dyskomfortem.

Gogle narciarskie Atomic Count – szyby najlepszej jakości

Najważniejszą funkcją wszystkich gogli narciarskich jest jednak ochrona wzroku przed szkodliwym działaniem promieniowania UV. Specjaliści marki Atomic opracowali szyby, które poprzez specjalne warstwy nie tylko zapewniają dobrą widoczność, ale także ochronę przed parowaniem (technologie Hydrophobic Lens Coating oraz Anti-fog Inner Lens, wykorzystująca połączenie kilku warstw szkła).

Najlepsze modele serii Atomic Count dostępne są w kilku wariantach z najlepszymi szybami sygnowanymi przez markę:

  • wariant HD – zapewnia najlepszą widoczność kontrastu, cieni i bieli, praktycznie w każdych warunkach oświetlenia, niezależnie od nasłonecznienia. W połączeniu z technologią Spherical Fusion Double Lens (FDL) szyby chronią przed pojawianiem się odblasków na śniegu oraz poprawiając widoczność zmian w terenie;
  • wariant Stereo Lens – oferuje widoczność kolorów i ponadstandardowy kontrast. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu aż dziewięciu warstw wysokiej jakości powłok lustrzanych, które poprawiają przejrzystość widzenia oraz gwarantują ochronę przed blaskiem odbitego światła;
  • wariant Photochromic Lens – ze szkłami fotochromatycznymi, które dopasują się do aktualnego nasłonecznienia. Specjalna warstwa umożliwia przyciemnienie lub rozjaśnienia szyb, aby zachować pełnię widoczności;

Marka Atomic oferuje szyby o różnym stopniu zaciemnienia od S1 do S3, dzięki czemu z łatwością można dobrać model, który sprawdzi się w danych warunkach. Dodatkowo dostepne są także modele z wymienną szybą w zestawie.

Gogle mają bardzo atrakcyjny wygląd i kształt cieszący się dużym powodzeniem. Dostępne w różnokolorowych wersjach. Większości z nich ma bardzo lubiany wizualny efekt lustra. Modele oznaczone 360 oferują szerokie pole widzenia (nawet do 20% szersze niż klasyczne modele), a także dobrą widoczność kontrastów na śniegu. Gogle Atomic Count są idealnie dopasowane do kasków linii Count, a także dostępne w mniejszych rozmiarach, idealnych dla juniorów.

Gogle Atomic Count zachwycają swoją jakością, a szeroka selekcja wariantów i wykończeń umożliwia dopasowanie konkretnego modelu do swoich potrzeb. Seria gwarantuje doskonałą widoczność, możliwość wyboru szyb z warstwą fotochromatyczną, dla wszystkich którzy poszukują uniwersalnych rozwiązań, sprawdzających się przy zmiennej pogodzie.

Gogle Atomic Count dla juniorów

Modele Count są dostępne w kilku rozmiarach, również w rozmiarze "junior", dedykowanych dla nastolatków oraz dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z narciarstwem. W linii juniorskiej gogle narciarskie Atomic Count znajdziemy w aż 3 wariantach sferycznych i 2 cylindrycznych. Ostatnie z nich stanowią najbardziej budżetowy wybór, który jednak zapewni młodemu użytkownikowi pełnię wygody oraz bezpieczeństwo.

Wyższe modele zostały uzupełnione o wszystkie rozwiązania technologiczne, które są wykorzystane w pełnowymiarowych modelach dla dorosłych, a najwyższy z nich dostępny jest w wersji z 2 szybami w zestawie (polecany dla nastolatków zaangażowanych w narciarstwo). Gogle juniorskie oprócz szkieł HD spotkamy tylko w zaciemnieniu kategorii S2 (najbardziej uniwersalna, sprawdzająca się na większości tras).

Sprawdź najnowsze modele na nadchodzący sezon, które pojawiły się w naszej ofercie. W razie pytań lub złożenia zamówienia na aktualnie niedostępny produkt, zachęcamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Odwiedź naszą bazę wiedzy i sprawdź w jaki sposób dobrać dla siebie najlepsze gogle narciarskie.