Kijki narciarskie Atomic

W naszej ofercie przedstawiamy znakomitej jakości kijki narciarskie Atomic - producenta specjalizującego się w dostarczaniu najlepszego osprzętowania narciarskiego. Produkty występują w różnych długościach, a także wariantach stworzonych z myślą o różnych stylach jazdy oraz odmiennej budowie anatomicznej kobiet i mężczyzn. Dostępne są także kije dedykowane dla najmłodszych fanów narciarstwa oraz w wersji unisex. Możesz znaleźć dla siebie wysokiej jakości sprzęt narciarski, który oferujemy w korzystnych cenach i szerokiej palecie opcji. Postaw na bezpieczeństwo oraz komfort jazdy wybierając markę Atomic.

Wybierz najlepszy sprzęt - kije narciarskie Atomic

Oferujemy kije narciarskie Atomic wykonane z aluminium - lekkiego i bardzo wytrzymałego materiału, sprawdzającego się nawet w czasie najbardziej wymagających warunków pogodowych. Ze względu na swoje właściwości jest to jeden z chętniej wybieranych materiałów przy produkcji tego typu akcesoriów. Poza tym w asortymencie dostępne są także produkty wykonane w całości (lub częściowo) z włókna węglowego, które pozwala uzyskać jeszcze mniejszą wagę kijków, dzięki czemu nie stanowią one zbędnego obciążenia w czasie szybkiej jazdy. Wprawdzie jest to wariant nieco droższy, ale jednocześnie umożliwia znacznie lepsze osiągi, co z pewnością zainteresuje zaprawionych na stoku narciarzy. Marka Atomic stawia na najlepsze materiały oraz nowatorskie rozwiązania, dzięki czemu wypuszczany na rynek sprzęt narciarski odznacza się niezawodnością i niezrównaną trwałością.

W zależności od wybranego wariantu, można postawić na kijki narciarskie Atomic wyposażone w standardowe paski zabezpieczające lub też opcję SQS. Jest to specjalne rozwiązanie, system Safety Quick Release. W trzonku kija zamocowany jest element z taśmą zabezpieczającą. W razie upadku element wypnie się, dzięki czemu kij nie będzie stwarzał ryzyka odniesienia obrażeń. System zatroszczy się o to, aby element sprawnie odłączył się od kija, a po wznowieniu jazdy - mógł być ponownie zamocowany bez większych trudności. Produkty posiadają wyprofilowane rękojeści, wykonane z trwałych tworzyw oraz wzmocnione elementy, takie jak grot czy talerzyki, dzięki czemu poruszanie się po stoku nawet w najtrudniejszych warunkach nie sprawia trudności.

Marka oferuje bardzo szeroką paletę dostępnych wzorów i połączeń kolorystycznych, dzięki czemu akcesoria można bez trudu dopasować do reszty posiadanego sprzętu narciarskiego. Wybierając dla siebie kije narciarskie Atomic należy jednak przede wszystkim przestrzegać kilku głównych zasad - jak np. dobrać odpowiednią długość do swojego wzrostu. Aby to zrobić trzeba chwycić kij tak, aby ramię przylegało do ciała i było zgięte w łokciu pod kątem 90°, utrzymując dłoń tuż pod talerzykiem (trzonek musi opierać się o podłoże). Jeśli w zgięciu łokcia został utrzymany kąt prosty, oznacza to, że długość kija jest dobrze dopasowana do wzrostu użytkownika. W razie problemów z dokonaniem zakupów oferujemy nasze doradztwo i pomoc.