Buty narciarskie Head

Obuwie narciarskie jest niezbędne na każdej trasie, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych użytkowników. Nawet jeśli początkowo stawiasz na wypożyczony sprzęt, z czasem z pewnością odkryjesz jakie typu obuwie sprawdza się najlepiej oraz po jaki model warto sięgnąć aby dalej rozwijać swoje umiejętności. Buty narciarskie HEAD to doskonałe połączenie precyzji i komfortu. Producent w dużej mierze stawia na personalizację, dlatego też większość butów z oferty wyposażona jest w technologie takie jak FORM FIT (termiczne dopasowanie skorupy), dopasowanie kapcia wewnętrznego Perfect Fit 3D, czy Liquid Fit (jeszcze dokładniejsze dopasowanie w obrębie linera).

Buty narciarskie HEAD - profesjonalnie i w dobrym stylu

Producent przewiduje w ofercie zarówno modele dla profesjonalnych zawodników, dla osób trenujących narciarstwo sportowe jak również dla osób jeżdżących rekreacyjnie, w różnym stylu i na różnym poziomie umiejętności technicznych.

Za flagowy model uchodzą buty narciarskie HEAD serii RAPTOR, w większości butów zgodny z normami FIS z możliwością dopasowania do stopy technologią LiquidFit. Modele RAPTOR stanowią obuwie dedykowane dla zawodników oraz użytkowników zaawansowanych. Wyróżnia je przede wszystkim doskonały przekaz sił, a także dobra przyczepność i precyzyjne trzymanie krawędzi. Konstrukcja została opracowana typowo z myślą o rozwijaniu dużych prędkości i jeździe bez kompromisów - precyzyjne trzymanie, wysoka wygoda dopasowanych na ciepło butów wewnętrznych, wytrzymałe i niezawodne klamry oraz zapięcia. To wszystko, w połączeniu z konstrukcją Race Balance pozwala osiągnąć najlepsze osiągi na stoku. Buty oferują:

  • regulację flexu;
  • podwójny canting typu Racing;
  • grubość podeszwy zatwierdzoną przez FIS
  • obniżone dno obuwia Racing;
  • but wewnętrzny HeatFit Pro Liquid Fit do formowania na ciepło z wkładką sportową High Performance;
  • wytrzymałe aluminiowe klamry Spine-Tech z mikroregulacją.

Marka HEAD buty narciarskie tworzy w oparciu o nowoczesny, sportowy design, który prezentuje się drapieżnie na każdym stoku i uniwersalnie pasuje do innych elementów wyposażenia.

Buty narciarskie HEAD VECTOR - przyleganie do stopy i wygoda

Buty serii VECTOR do jazdy typu all mountain, to modele termoformowane z wieloma rozwiązaniami umożliwiającymi personalizację, dla narciarzy szukających wysokiego komfortu i równocześnie precyzji. Dla każdego wymagającego jakości narciarza i narciarki. W ofercie dostępne są także buty narciarskie damskie HEAD, dopasowane do drobniejszej budowy kobiecego ciała, z odpowiednio niższą cholewką.

Obuwie serii VECTOR zapewnia komfort i bezpieczeństwo w każdym terenie. Modele oferują możliwość pełnej personalizacji skorupy poprzez odpowiednie kształtowanie plastiku. Wewnętrzne buty tworzone są w taki sposób, aby oferowany szerokie możliwości w zakresie indywidualnego dopasowania kształtu do budowy stopy, a także samego flexu butów. Przekłada się to na wygodę, komfort cieplny, bezpieczeństwo oraz prawidłowe krążenie krwi. Buty narciarskie HEAD męskie oraz damskie wyposażone są w podeszwę ułatwiającą chodzenie oraz zapięcie Double Power Booster podnoszące reaktywność. Konstrukcja obuwia ułatwia szybkie ich zakładanie.

Ultra lekkie buty narciarskie HEAD LYT TECH

Dla stawiających na rekreację - ultra lekkie buty z grupy LYT TECH a wśród nich modele NEXO RS, NEXO i EDGE LYT. Wykorzystanie w tych modelach technologii Duo Flex zapewnia precyzyjną kontrolę nad nartami w każdej fazie skrętu.

HEAD buty narciarskie serii NEXO to rozwiązanie dla użytkowników z większym doświadczeniem i umiejętnościami. Graphene, innowacyjne tworzywo, zestawione ze skorupą Smart Frame gwarantują wygodę, bezpieczeństwo, ale przede wszystkim - niesamowitą lekkość obuwia. Za sprawą wykorzystania skorupy Smart Frame obuwie charakteryzuje się reaktywnym flexem i optymalnym przekazywaniem siły, które sprzyjają dynamice jazdy oraz zachowaniu płynności przy wykonywaniu manewrów.

Perfect Fit 3D Evo Custom z kołnierzem High Performance, czyli specjalne buty wewnętrzne dostosowane do personalizacji, gwarantują precyzyjne dopasowanie, które przekłada się na efektywny performans na stoku. Formowany na gorąco jest także obszar butów umiejscowiony na wysokości kostek, co umożliwia ergonomiczne uformowanie butów. Buty narciarskie HEAD męskie (w wariancie unisex) utrzymują się na stopie dzięki zestawowi czterech klamr Superleggera z mikroregulacją.

Buty narciarskie HEAD - bezpieczeństwo i wygoda na stoku

Buty narciarskie damskie HEAD tworzone są przy wykorzystaniu wysokiej jakości materiałów, które gwarantują trwałość i wytrzymałość. Obuwie wnętrze jest zaprojektowane w taki sposób aby zapewnić optymalne dopasowanie na całej powierzchni stopy, ograniczając ryzyko powstawania podrażnień czy otarć na skórze. Materiały takie jak Primaloft gwarantują wchłanialność wilgoci oraz doskonałą oddychalność, a wykorzystanie innowacyjnych tworzyw, takich jak Graphene umożliwia oferowanie butów narciarskich o niezwykle niskiej wadze oraz niezrównanej trwałości.