Buty Dalbello

Buty narciarskie Dalbello włoskiego producenta Dalbello stawiają na  komfort narciarza, nie rezygnując przy tym z możliwości dopasowania obuwia do kształtu stopy i łydki. Marka Dalbello stawia na tworzenie wysokiej jakości butów do jazdy, projektowanych w ścisłej konsultacji z aktywnymi narciarzami – aby w pełni uwzględnić ich potrzeby i wymagania. Co wyróżnia buty Dalbello?

Dostępne w asortymencie modele spotkamy w dwóch typach konstrukcji: Overlap i Cabrio. Pierwsza grupa nastawiona jest na tradycyjne narciarstwo wzbogacone o technologie umożliwiające większą wygodę od standardowych butów narciarskich – stawiającej na wysoką kontrolę i przełożenie mocy. Grupa druga butów Dalbello, z konstrukcją Cabrio, jest z kolei bardzo wygodną i łatwą do zakładania wersją butów do jazdy w stylu freeride i freestyle. Wyposażona jest w system SKI/HIKE umożliwiający wygodne podchodzenie poprzez znaczne zwiększenie kąta ruchomości cholewki.

Marka Dalbello buty narciarskie proponuje w wielu odsłonach, dedykowanych dla zawodników: racing, ale także w wariancie all mountain, freeride, freetour, touring i freestyle. Obuwie dostępne jest w wersji męskiej, damskiej oraz junior.

Termoformowalne buty narciarskie Dalbello – technologia MY FIT

Dzięki innowacyjnej technologii MY FIT termoformowania linerów i skorup buta narciarskiego, obuwie może być doskonale dopasowane do budowy stóp danego użytkownika. Buty Dalbello powstają z dbałością o zapewnienie bezpieczeństwa oraz komfortu przez cały dzień spędzony na stoku. Poprzez przystosowanie buta wewnętrznego do anatomii narciarza, uzyskać można idealny fit – w przeciągu zaledwie kilku minut. Przekłada się to na precyzję, wkładaną w każdy manewr, lepsze przekazywanie energii, a także na wygodę i optymalną ochronę stóp.

Buty narciarskie Dalbello dla zawodników

Dalbello buty narciarskie linii RS są wariantem zawodniczym przeznaczonym dla użytkowników w różnym wieku. W asortymencie marki dostępne są modele sportowe DRS, tworzone aby móc jak najdokładniej spersonalizować je względem poszczególnych użytkowników. Całkiem niedawno cała linia produktów została odświeżona: poprawiono konstrukcję cholewki, a także linerów. Zmieniono także klamry, pozwalając na jeszcze dokładniejsze spięcie z zakresem mikroregulacji do 7 mm. Model spotkamy w dwóch wyjściowych szerokościach 92 mm dla DRS WC i 97 mm dla modeli DRS juniorskich i dorosłych do flexu 140 włącznie. W modelach RACE możemy ustawiać kąt natarcia i canting, dopasowując obuwie do konkretnych potrzeb.

Buty narciarskie Dalbello Sport - personalizowane buty narciarskie

Na półce do jazdy rekreacyjno-sportowej spotkamy, aż 4 linie modelu Dalbello Sport o różnych szerokościach. DS ASOLO, DS, DS AX, DS MX – w tym znaczna większość butów z podeszwą grip walk i technologią MY FIT umożliwiającą personalizację skorupy. Ta grupa zawiera modele męskie oraz ich odpowiedniki damskie.

Buty narciarskie Dalbello damskie dostępne są w wariantach przeznaczonych do poszczególnych stylów jazdy. Odmienne pod względem konstrukcji, uwzględniają budowę kobiecej stopy, która zazwyczaj jest drobniejsza – stąd też szeroki wybór węższych modeli z termoformowalną cholewką i linerem, dla optymalnego dopasowania do stopy.

Buty narciarskie Dalbello Panterra – system Ski-Hike do wygodnego podchodzenia

Modele PANTERRA prezentują po 4 linie sztywności buta (flex), dostępne zarówno w kolekcji damskiej, jak i męskiej. Nastawione na narciarstwo typu all mountain stawiają na podwyższony komfort przy doskonałej precyzji – każdy but z modelu PANTERRA ma system Ski-Hike, czyli możliwość zwolnienia cholewki w celu wygodnego podchodzenia.

Buty Dalbello, w przypadku większości dostępnych na rynku modeli, wyposażone są w podeszwy Grip Walk. Marka Dalbello przez lata zajmowała się opracowywaniem tej technologii, dzięki czemu obecnie stanowi ona standard w przypadku większości modeli butów dedykowanych do jazdy rekreacyjnej. Dzięki nim chodzenie bez nart oraz poruszanie się w obrębie infrastruktury stoku narciarskiego lub ośrodka nie stanowi większej trudności, a przy tym jest w pełni komfortowe i bezpieczne. Grip Walk można znaleźć także w modelach juniorskich.

Buty skiturowe Dalbello – doskonała przyczepność

Dla fanów skitouringu włoski producent Dalbello przygotował ultra lekkie buty QUANTUM, z wygodnym linerem na wibramowej podeszwie, zapewniającej doskonałą przyczepność podczas podchodzenia w terenie. Buty narciarskie Dalbello QUANTUM zaprojektowane zostały z myślą o szybkich i częstych podejściach, a także intensywnych treningach oraz zjazdów – bez jakichkolwiek kompromisów. Seria stanowi prawidziwą rewolucja na rynku obuwia narciarskiego typu skitour, a to wszystko za sprawą rewolucyjnej konstrukcji BONDED SHELL oraz niezrównanej lekkości. Linia QUANTUM ma do zaoferowania przede wszystkim podwyższoną sztywność oraz konstrukcję, która ułatwia przenoszenia mocy przy zjeździe, doskonałą przyczepność, a co za tym idzie – wysoki komfort jazdy.

Buty narciarskie freeride Dalbello

Buty freeridowe dostosowane do wiązań pinowych to modele LUPO, a typowo freeridowe to modele KRYPTON i buty narciarskie Dalbello damskie CHAKRA – trwałe i bardzo lekkie. Znakomicie sprawdzą się wykorzystane przez doświadczonych użytkowników i użytkowniczki, którzy chętnie wybierają zróżnicowane trasy i jeżdżą w różnorodnych warunkach. Dla amatorów Freestyle’u dedykowano oddzielną linię.

Juniorskie buty narciarskie Dalbello

Marka Dalbello buty narciarskie przewiduje także w szerokim wyborze modeli dziecięcych i juniorskich, tradycyjnie już, z podeszwą Grip Walk. Najmłodsi narciarze potrzebują dobrego startu i osprzętowania, które pozwoli im rozwijać swoje umiejętności i doskonalić technikę. W ofercie dostępne są modele:

  • CX – przeznaczone dla najmłodszych, którzy chcą uczyć się i świetnie bawić na stoku. Obuwie jest wyposażone w cztery łatwe w obsłudze klamry;
  • MENACE – trwały model dla średnio zaawansowanej młodzieży,
  • GAIA – ultralekkie modele, przeznaczone dla średnio zaawansowanych użytkowników.

Poszukujesz pomocy z wyborem odpowiedniego modelu dla siebie? Skontaktuj się z nami i przygotuj się na następną wyprawę na stok.