Ochraniacze Salomon

Bezpieczeństwo w czasie jazdy jest kluczowe. Dla osób poszukujących dodatkowej osłony pleców i tułowia, polecamy ochraniacze Salomon - marki cenionej przez zawodników oraz narciarzy hobbystycznych na całym świecie. Wygodne oraz trwałe, wykonane z wysokiej jakości materiałów funkcyjnych, odpornych na powstawanie uszkodzeń, a także wyposażone w amortyzującą kontakt z podłożem warstwę wypełnienia - oto najlepsze ochraniacze sygnowane przez markę Salomon.

Zastanawiasz się czy warto sięgnąć po ochraniacz pleców? Jeśli jesteś w trakcie rekonwalescencji pleców, lub w przeszłości przebyłeś poważniejszy uraz, warto postawić na dodatkowe zabezpieczenie w czasie jazdy. Marka Salomon ochraniacze męskie i damskie tworzy w taki sposób, aby zapewnić użytkownikom maksimum komfortu, przy optymalnej ochronie pleców (szczególnie w odcinku lędźwiowym). Lekka warstwa sprawdzi się zarówno zimną, jak również latem, ponieważ zapewnia komfort termiczny w każdych warunkach, a przy tym nie krępuje ruchów, gwarantując pełną mobilność na stoku.

Dodatkowe zabezpieczenie pleców - ochraniacze Salomon

Potocznie zwane “żółwiami”, ochraniacze Salomon na plecy w wersji męskiej oraz damskiej dostępne są w kilku wariantach. Konstrukcję akcesorium można dzięki temu bez trudu dopasować do konkretnych potrzeb, a także budowy ciała. Ochraniacze FLEXCELL tworzone są w oparciu o potrzeby użytkowników preferujących dynamiczny styl jazdy. Konstrukcja nie ogranicza ruchów, a odpowiednio elastyczna i giętka konstrukcja umożliwia wykonywanie manewrów i zachowanie prawidłowej postawy podczas jazdy. Dzięki temu znakomicie nadają się dla zawodników, jazdy freestyle oraz freeride.

Jakie cechy wyróżniają ochraniacze narciarskie Salomon? Prostota designu łączy się z trwałych wykończeniem oraz wykorzystaniem funkcyjnych materiałów. Marka Salomon ochraniacze pleców wyposaża w:

 • regulowane zapięcie typu Velcro - dzięki nim można idealnie dopasować ochraniacz do kształtu ciała, uwzględniając przy tym grubość ubrań noszonym pod spodem;
 • technologię Motion Fit™ - gwarantuje swobodę ruchu, a przy tym precyzyjne dopasowanie do krzywizny ciała oraz niewielką masę, która nie będzie wpływać na szybkość jazdy;
 • technologię Thermo Control System - wykorzystanie cienkich siateczek i materiałów funkcyjnych umożliwia zapewnienie pełnej przewiewności, a co za tym idzie, komfortu cieplnego na stoku;
 • wyjmowane wypełnienie - które można usunąć z ochraniacza aby wybrać ochraniacz.
 • Salomon - ochraniacze idealne na każdy stok

Ochraniacze w asortymencie marki Salomon są dedykowane dla osób, które poszukują sposobu na dodatkowe osłonięcie pleców. Dodatkowa warstwa nie jest sztywna, a zamiast tego lekka i elastyczna. Ochraniacze Salomon osłonią ciało w momencie kontaktu z podłożem, chroniąc przed powstawaniem drobnych stłuczeń i zadrapań. To wszechstronne akcesoria, które z łatwością można wykorzystać na każdej trasie, niezależnie od poziomu zaawansowania narciarza.

W kolekcji marki Salomon ukazały się ochraniacze narciarskie męskie, damskie oraz juniorskie, w wariancie:

 • FLEXCELL, w formie lekkiego bezrękawnika zapinanego na zamek błyskawiczny, który można nakładać na warstwę odzieży termicznej. Dzięki lekkiej, elastycznej konstrukcji, ochraniacz zapewnia pełnią komfortu i jest praktycznie niewyczuwalny na ciele. Produkty zgodne z normą EN 1621-3;
 • FLEXCELL LIGHT VEST, w formie lekkiej kamizelki, do założenia na bluzę funkcyjną. Ochraniacze Salomon wyposażono w technologię Motion Fit, regulowane pasy typu Velcro® (na klatce piersiowej oraz w talii), technologię Thermo Control System, zdejmowaną warstwę ochronną. Produkty spełniają wymogi normy jakości CE-EN 1621-2;
 • FLEXCELL SECONDSKIN - hybrydowa konstrukcja 2w1, łącząca w sobie drugą warstwę termiczną z lekkim, zintegrowanym ochraniaczem. Takie połączenie sprawdza się szczególnie przy wyższych temperaturach oraz dla osób preferujących lżejszy strój. Ochraniacz chroni przed powstawaniem podrażnień na powierzchni skóry, a przy tym usprawnia wymianę ciepła i cyrkulację.

Ochraniacze Salomon: dodatkowe zabezpieczenie pleców dla każdego

Poręczny i łatwy w pielęgnacji ochraniacz można wykorzystać w czasie rekreacyjnej jazdy, ale także w czasie treningów. Dynamiczna jazda oraz slalom mogą wiązać się z licznymi upadkami w czasie wykonywania manewrów. Aby uchronić się przed sińcami i drobnymi urazami, warto postawić na produkty marki Salomon - ochraniacze narciarskie można wykorzystać w charakterze drugiej warstwy odzieży lub też zestawiać je z ulubioną bluzą lub kurtką. Konstrukcja nie jest mocno rozbudowana, ale przy tym chroni najbardziej narażone na kontuzje punkty na plecach.

W asortymencie marki Salomon dostępne są ochraniacze w szerokiej rozmiarówce - w rozmiarach od S do XL, dzięki czemu można idealnie dopasować akcesorium do budowy ciała i wzrostu. Zachwyca także sportowy design ochraniaczy, utrzymanych w uniwersalnej i praktycznej kolorystyce. Połączenie czerni z kolorowymi wstawkami pozwala dopasować ochraniacz do pozostałych elementów odzieży, a przy tym ułatwia utrzymanie elementu z czystości.

Ochraniacze Salomon to znakomita opcja dla:

 • narciarzy trenujących jazdę typu freestyle oraz freeride;
 • młodych zawodników oraz juniorów preferujących dynamiczną jazdę;
 • dla osób rozpoczynających naukę;
 • dla osób trenujących przed ważnymi zawodami;
 • dla narciarzy którzy w przeszłości zmagali się z kontuzjami lub urazami pleców.

Marka Salomon - niezrównana trwałość i bezpieczeństwo

Dobry jakościowo ochraniacz na plecy pomoże zwiększyć bezpieczeństwo na stoku. Poprzez wykorzystanie wysokiej jakości materiałów marka Salomon ochraniacze oferuje w wariancie zapewniającym pełną swobodę ruchów oraz lekkość. Dodatkowy element nie będzie spowalniał w czasie jazdy, ani sprawiał dyskomfortu po wielu godzinach noszenia.

Skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby dobrać dla siebie i swoich bliskich odpowiedni ochraniacz. Służymy wieloletnim doświadczeniem oraz wiedzą, która pomoże w skompletowaniu całego, niezbędnego wyposażenia na stok. Zachęcamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą.