S/Max

Ochrona oczu i twarzy to podstawa na stoku. Ostre nasłonecznienie, nagłe zachmurzenia oraz nieprzewidywalne warunki atmosferyczne stawiają wobec osprzętowania narciarskiego spore wyzwanie, któremu odpowiednie akcesoria muszą sprostać. Takie są właśnie gogle serii S/MAX. To modele znane i cenione przez szerokie grono użytkowników. dopasowany krój z lustrzanymi, sferycznymi szybami, które zapewniają szerokie pole widzenia, a także optymalną ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV, zarówno w dni pochmurne, jak i wtedy kiedy słońce intensywnie odbija się od śniegu.

Gogle Salomon S/Max powstały w oparciu o potrzeby użytkowników, którzy cenią sobie niezawodność. To modele zapewniające komfort noszenia, nawet przez wiele godzin spędzonych na stoku, wyposażonych w cienkie ramki oraz znakomitą wentylację. Drapieżny design z pewnością przypadnie do gustu wielu fanom marki.

Gogle Salomon S/Max – topowy wybór z łatwą wymianą szyb

Linia S/Max jest flagową serią sferycznych gogli od marki Salomon. Konstrukcja gogli nie jest wprawdzie bardzo elastyczna, ale za to umożliwia błyskawiczną wymianę szybki i jest to rzeczywiście bardzo proste. System wymiany szybek Twin Lock zapewnia możliwość natychmiastowej wymiany szybek, co umożliwia komfortową jazdę w goglach praktycznie przez przez cały dzień, niezależnie od aktualnie panujących warunków. Co więcej, szyby możesz zmieniać nawet bez konieczności zdejmowania rękawic.

Gogle Salomon S/Max są w miarę lekkie, a ich ramka subtelna, choć widoczna. W każdym modelu dostępnym w naszej ofercie producent dołączył szybkę na wymianę w komplecie, a w cenie zawiera się także sztywny i wytrzymały pokrowiec na gogle, w którym śmiało możemy je bezpiecznie transportować, bez obawy o uszkodzenia.

Na uwagę zasługuje konstrukcja, która zapewnia bardzo dobrą wentylację. Specjalna pianka (AdvancedSkin ActiveDry) dba o skuteczne odprowadzanie wilgoci, a przy tym zapewnia, że skóra pozostaje przez cały czas komfortowo sucha. Ramka jest wyściełana trójwarstwową gąbką, podzieloną na segmenty – umożliwiającą odpowiednie dopasowanie do kształtu twarzy, jednocześnie przyjemne dla skóry. Technologia Custom ID Fit umożliwia jeszcze lepsze dopasowanie gogli do twarzy. Pianka sprawia, że gogle lepiej przylegają i nie sprawiają dyskomfortu przy noszeniu.

W połączeniu z działaniem systemu Airflow gogle narciarskie Salomon S/Max mogą zaoferować optymalny przepływ powietrza w swobodnym obiegu poprzez doprowadzanie do wnętrza gogli świeżego powietrza i odprowadzania gromadzącej się w nich wilgoci.

O pełnię komfortu i dobre dopasowanie zadba także regulowany pasek od gogli, który jest bardzo solidny oraz podklejony silikonowymi wstawkami, aby ograniczyć jego przesuwanie po kasku. Ma także możliwość regulacji, a google można bez problemu odłożyć na kask, kiedy akurat z nich nie korzystamy.

Konstrukcja serii S/Max nie jest przystosowana do łączenia ich ze szkłami korekcyjnymi (brak rozwiązania OTG).

Gogle narciarskie Salomon S/Max z najlepszymi szybami

Poszukując osprzętowania odpowiedniego na każde warunki pogodowe warto zwrócić uwagę na gogle Salomon S/Max. Modele tej serii spotkamy w różnych wariantach. Poszczególne produkty wyposażone są najlepszymi szkłami tej marki – czyli SIGMA, które zapewnia najlepszy kontrast cieni i bieli w każdych warunkach oświetlenia. Wykonanie szybek w technologii SIGMA poprawia także kontrast widzenia kolorów na śniegu, co przekłada się dla użytkownika na szybsze dostrzeganie zmian terenu w szerszym zakresie światła. Doskonałej jakości szkła odznacza kategoria S3.

Szyby dostępne są także w wariancie fotochromatycznym. Dzięki wykorzystaniu specjalnych powłok szybki mogą dynamicznie reagować na zmieniające się warunki oświetlenia, dzięki czemu ich zabarwienie zmienia się w zależności od siły nasłonecznienia (z jaśniejszego przy zachmurzeniu, na ciemniejsze, gdy wychodzi słońce). Gogle S/Max Photochromic SIGMA to najlepszy wybór dla osób oczekujących uniwersalnych rozwiązań, odpowiednich na praktycznie każde warunki pogodowe – także gdy zmieniają się one w nieprzewidywalny sposób.

Szybki w serii Salomon S/Max całkowicie blokują promienie UV. Dzięki temu gogle zapobiegają uszkodzeniom wzroku oraz fotostarzeniu, które wynika z nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. Słońce odbijające się od śniegu dodatkowo pogarsza widoczność, stąd też konieczność sięgnięcia po szyby, które będą w pełni blokować promieniowanie UV.

Gogle narciarskie Salomon S/Max wyposażono w dość duże szyby, które zapewniają poszerzone pole widzenia szerokie widzenie w wysokiej jakości. Jednak może nie pasować do drobnych twarzy. Ramka gogli w kształcie litery „A” dodatkowo zwiększa pole widzenia, szczególnie w dolnej części szyb. Wielkościowo modele określa się na jako średnie/duże, więc nie sprawdzą się dla osób z drobniejszą twarzą.

Gogle Salomon S/Max – atrakcyjny wygląd atrakcyjna jakość

Gogle Salomon S/Max mają powszechnie lubiany wygląd i kształt, cieszący się dużym uznaniem wśród użytkowników. Forma ich jest dość klasyczna, ale nowoczesne wykończenie oraz gama funkcjonalności sprawiają, że jest to akcesorium na miarę XXI wieku. Gogle dostępne w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można z łatwością dopasować je do swojego stylu i reszty osprzętowania. Estetyka to także istotny aspekt na stoku – pokaż się od najlepszej strony i ciesz się pełnią widoczności na stoku.

Szybki w tej linii są pokryte warstwą Mirror Silver Coating, co zapewnia bardzo atrakcyjny wizualnie efekt lustra. Ramka rozchodzi się delikatnie na boki u podstawy, tworząc charakterystyczny dla produktów tej linii kształt. Poszczególne modele różnią się odcieniem szyb, kolorem ramki oraz wykończeniem paska mocującego. Gogle Salomon S/Max będą kompatybilne z większością kasków marki – pas z podwójną klamrą zapewnia możliwość optymalnego wyregulowania obwodu gogli, dzięki czemu dopasują się one do każdej twarzy, a także będzie można wygodnie odłożyć je na kask.

Sprawdź najnowsze modele w kolekcji produktów Salomon i uzupełnij swoje wyposażenie o nowy sprzęt.

Zobacz też:

Gogle narciarskie Aksium | Gogle narciarskie Cosmic | Gogle narciarskie Four Seven