Produkty grzane

Wyjście na stok lub na górską trasę wymaga właściwego przygotowania. W wysokich partiach, przy niesprzyjającej pogodzie i porywistym wietrze, organizm wychładza się bardzo szybko. Z problemem marznących stóp i dłoni najczęściej borykają się panie, ale również spore grono panów poszukuje akcesoriów, dzięki którym można utrzymać komfortowe ciepło w każdych warunkach. Specjalne produkty z funkcją grzewczą, takie jak ogrzewacze do butów oraz rąk, a także skarpety, wkładki do butów oraz rękawice pomogą w zapewnić komfort termiczny w każdych warunkach.

Skarpety ogrzewane – rozwiązanie idealne na stok oraz wymagającą trasę

Jedną z najpopularniejszych opcji wybieranych przez narciarzy są ogrzewane skarpety, skonstruowane nie tylko w taki sposób, aby chronić przed utratą ciepła, ale także aby je dostarczać. Marka Lenz proponuje skarpety ogrzewane wyposażone w zintegrowany element grzewczy. Bez obaw, ponieważ skarpety są w pełni wygodne i dopasowane konstrukcją do wymogów każdego narciarza.

Palce i przednia część stopy objęte są strefą grzewczą, która dodatkowo uzupełniona jest o nowoczesny system wentylacyjny, który odprowadza wilgoć i zapewnia komfort noszenia, nawet przez wiele godzin. Skarpety marki Lenz powstają z wysokiej jakości włókien syntetycznych i naturalnych, takich jak: poliester, nylon, wełna merino, jedwab, spandex oraz polipropylen. Dzięki temu otrzymany materiał ma właściwości funkcyjne: znakomicie chroni przed chłodem, pochłania i odprowadza wilgoć oraz szybko wysycha. To ogrzewane skarpety narciarskie wyposażone w niewyczuwalnie zamocowane baterie Lithium Pack. Element utrzymuje się przy pomocy wytrzymałych zatrzasków, które zabezpiecza się na górnej opasce skarpet. Ponadto:

  • skarpety można normalnie prać;
  • produkt oferuje możliwość regulacji temperatury, dzięki trzystopniowej, ręcznej regulacji;
  • ciepłotę można również zadać zdalnie, przy pomocy Bluetooth, za pośrednictwem aplikacji Lenz Appl zainstalowanej w smartfonie.

Skarpety ogrzewane elektryczne znakomicie sprawdzą się podczas wielogodzinnych wypraw na stok oraz poza nim, kiedy warunki stają się bardzo trudne, a stopy wystawione są na ryzyko wychłodzenia.

W naszym asortymencie polecamy wysokiej klasy akumulatory marki Lenz, dostępne w szerokiej rozmiarówce skarpety narciarskie oraz specjalne wkładki, które można wykorzystać zarówno w obuwiu narciarskim, jak również w butach trekkingowych.

Ogrzewacze do butów – sprzęt gotowy do użytku na następny dzień

Sposobem na szybkie wysuszenie elementów wyposażenia narciarskiego są wydajne ogrzewacze do butów. Ich działanie jest zbliżone do suszarek, które pomogą wysuszyć buty, rękawiczki oraz inne akcesoria w zaledwie kilka godzin. Dzięki temu, po owocnej sesji spędzonej na stoku przemoczony sprzęt można bezpiecznie i szybko wysuszyć, bez konieczności rozkładania pojedynczych elementów na kaloryferach czy grzejnikach. Marka Lenz oferuje SPACE DRYER oraz nieco mniejszy model – SPACE WARMER, z pomocą którego można suszyć obuwie narciarskie, trekkingowe, a także różnego rodzaju buty sportowe. Urządzenia zapewniają optymalną cyrkulację ciepłego powietrza, które może być z łatwością odprowadzone na zewnątrz obuwia, dzięki czemu schnie ono bez ryzyka rozklejenia czy uszkodzenia.

Komfort cieplny przez cały dzień – ogrzewacze do rąk

Kolejnym z przydatnych na stoku akcesoriów są ogrzewacze do rąk. Oferujemy znakomite rękawice narciarskie marki Lenz, wyposażone w grubą ocieplinę oraz specjalny wkład grzejący. Dzięki utrzymaniu komfortowej ciepłoty dłoni, można w pełni zapanować nad kierunkiem jazdy, pewnie utrzymywać kije oraz cieszyć się kolejnymi godzinami na stoku, bez obaw o przemrożenie palców. Ogrzewacze do rąk polecamy w szczególności dla użytkowniczek, których dłonie bardzo łatwo się wychładzają. Wodoodporna warstwa chroni przed przedostawaniem się do wnętrza rękawic śniegu, podobnie jak wykorzystane w produktach akumulatory. Baterie wystarczają na wiele godzin, dzięki czemu wyjście na stok nie musi kończyć się po kilku zjazdach, a może trwać przez cały dzień.

Zobacz też: