Narty Atomic

Narty Atomic od zawsze kojarzą się z wyczynowym sprzętem, który zdobywa czołowe miejsca na zawodach Pucharu Świata. Od wielu lat austriacka fabryka nart Atomic bazuje na doświadczeniu zbieranym w wyczynowym sporcie przenosząc stamtąd  sprawdzone nowinki techniczne. Dzięki temu tworzy niezwykle wydajne i dynamiczne modele nart dla narciarzy na różnym poziomie zaawansowania.

Narty Atomic Redster to grupa „najszybszych” najbardziej sportowych modeli nart Atomic. Są przeznaczone na przygotowane trasy i polecamy je szczególnie narciarzom z zacięciem sportowym. Dla profesjonalistów stworzono specjalną grupę nart komórkowych (nazwa komórkowe pochodzi od komórki sportowej -  Racing Department) czyli modele Atomic Redster FIS.

Dla osób poszukujących wszechstronnych desek Atomic przygotował specjalną linie nart Vantage oraz Vantage-X. Reprezentują one grupę all-mountain, nadają się do jazdy poza trasą, a także na przygotowanych stokach. 

Dla fanów skitouringu austriacki producent przygotował linie nart Atomic Backland, którą podzielono na modele różnej szerokości. Odpowiednie dla siebie narty znajdą zarówno ci dla których najbardziej liczy się szybkie wejście na szczyt, jak i osoby dla których najważniejszym elementem jest kontrola podczas zjazdu.

Modele nart Atomic przeznaczone do jazdy w puchu to przede wszystkim linia Backland FR, ale także legendarny model nart Atomic Bent chetler stworzony przy udziale jednego z najlepszych Riderów na świecie.

 

Narty Atomic to deski, które niewątpliwie kojarzą się z półką Race, zawodami i świetnymi wynikami w Pucharze Świata. Od wielu dekad zawodnicy tej marki zdobywali najwyższe laury najważniejszego cyklu zimowego, Legendy jak Hermann Maier Stefan Eberharter, Benjamin Raich czy fenomen ostatnich czasów – Marcel Hirscher od wielu lat udowadniają, w markę austriackiego producenta wpisane jest ściganie na najwyższym poziomie.

Nart Atomic - mistrzowska technologia w nartach dla każdego

Atomic słynie z tego, że tworząc deski do jazdy sportowo-rekreacyjnej inspiruje się rozwiązaniami ze świata sportu wyczynowego. Producent oferuje deski wszystkich kategorii.

Narty Atomic Redster - sportowe narty dla każdego

Najbardziej znana seria Redster jest linią nart o sportowej charakterystyce. Zawiera w sobie zarówno modele slalomowe (linia S), gigantowe (linia G), jaki narty Cross-turn (linia X).

Narty Atomic Cloud - specjalnie dla kobiet

Damskim odpowiednikiem desek przeznaczonych na trasę jest linia Cloud o stylowej eleganckiej szacie graficznej, których numer modelu sugeruje poziom wymaganych od narciarki umiejętności.

Narty Atomic Vantage - narty na każdą pogodę

Dla osób preferujących jazdę w różnych warunkach, także poza trasą Atomic proponuje narty Vantage, które charakteryzuje się większą szerokością, pogłębionym rocerem i doskonale sprawdza się w różnych warunkach. Narty z tej lini oferowane są w wersjach damskich i męskich. Rozróżnia się kilka modeli usystematyzowanych według szerokości i poziomu zaawansowania. 

Narty Atomic w świecie freeride'u

Do głębokiego w puchu dedykowana jest seria nart Bent Chetler sygnowana nazwiskiem profesjonalnego Ridera.

Narty Atomic dla zawodników i skiturowców

Coraz większa rzesza fanów skituringu można wybierać spośród ultralekkich modeli wyposażonych w nowatorskie rozwiązania do skituringu. W ofercie firmy Atomic znajdują się także narty juniorskie długościach od 70 do 150 cm, a także cała seria nart zawodniczych począwszy od juniorskich skończywszy na modelach seniorskich do wszelkich dyscyplin SL, GS, DH, SG. 

Narty Atomic Savor - to tym razem nie to

Atomic jest także twórcą nart z linii Savor, których nie polecamy ponieważ technologicznie narty zbliżają się do dawnych rozwiązań – są mało wytaliowane, trudne w prowadzeniu i nie zapewniają kontroli – nie dają funu na stoku.