Rowery Górskie Damskie

Damskie rowery górskie MTB (Mountain Terrain Bike) są przeznaczone do jazdy po leśnych ścieżkach i górzystym terenie, jednak nie tylko - są to jednocześnie bardzo wygodne i uniwersalne w użytku jednoślady, przydatne do szybkiego poruszania się po mieście oraz poza nim. Rowery górskie damskie posiadają najlepszej jakości sprzęt, wytwarzany z zastosowaniem najbardziej zaawansowanych technologii oraz formę, zaprojektowaną specjalnie w oparciu o damską anatomię. Żadna miłośniczka kolarstwa nie musi iść na kompromisy. W naszej ofercie przygotowaliśmy znakomity wybór najlepszych rowerów dedykowanych do jazdy górskiej, pochodzących od najlepszych marek na rynku, które specjalizują się w tworzeniu profesjonalnego sprzętu rowerowego. Dobrej jakości rower górski damski można dobrać spośród wielu wariantów - przeznaczonych do codziennej jazdy, a także bardziej ekstremalnych jej odsłon, jak np. skoków czy szybkiego poruszania się po skalistym terenie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym asortymentem. Na nadchodzący sezon proponujemy wybór najlepszych jednośladów do jazdy sportowej. Rowery damskie górskie MTB charakteryzują się wytrzymałą ramą, wysoko umiejscowionym siodełkiem i kierownicą, a także kompletem przerzutek - zwykle tylnych i przednich. Tego typu rowery posiadają także znakomitą amortyzację, dzięki czemu możliwe jest poruszanie się po bardziej wymagającym terenie, bez szkody dla pojazdu. Rower damski górski sprawdza się znakomicie w czasie wypadów za miasto, na górskich szlakach i trasach biegnących w górę oraz stromo w dół. Wśród tej kategorii można znaleźć najlepsze jednoślady do sportów ekstremalnych, jak np. zjazdów na trasach enduro. Polecamy znakomitą jakość oraz niebanalne wzornictwo naznaczone sportowym charakterem.

Rower górski damski i jego zalety

Dobierając dla siebie rower górski damski warto pamiętać, że jego przeznaczenie jest zależne od zestawu dobranych do niego części zamiennych. Specjalnie wzmocniona rama, wraz z mocnymi hamulcami i szerokimi kołami dają świetną przyczepność na stromych wzniesieniach i nierównym podłożu. Nasze rowery górskie świetnie nadają się dla zaawansowanych oraz amatorów - dla osób ścigających się w zawodach, jak i dla wszystkich kobiet, które dopiero zaczynają swoją przygodę z MTB.

Co powinien zapewniać dobrej jakości rower damski górski? Przede wszystkim jak najlepszą kontrolę. Górskie trasy, mimo swojego piękna i rozmaitości, bywają niestety zdradliwe. Oferowane przez nas modele gwarantują zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa, niezależnie od warunków. Rowery wyposażone są w przerzutki, dzięki którym możliwe jest sprawne pokonywanie stromych podjazdów oraz szybka jazda w dół. Podstawę stanowią także moce hamulce - w tym przypadku oferowane w większości modeli części firmowane przez znaną na całym świecie markę Shimano. Nagłe zwroty, manewry i wchodzenie w zakręty z dużą prędkością wymagają harmonijnego działania wszystkich elementów jednośladu. Proponujemy rowery marki Giant - światowego lidera w zakresie produkcji znakomitego osprzętowania rowerowego. W zależności od wybranego modelu, producent oferuje nieco inny zestaw parametrów, które decydują o tym jak dobrze rower sprawdzi się na danej trasie.

Rowery damskie górskie przeznaczone są do wielogodzinnego poruszania się po trasach charakteryzujących się trudnym podłożem oraz zmiennymi warunkami. Jazda górska wymaga od użytkownika przyjęcia określonej pozycji - zwykle ciało jest mocno pochylone do przodu, ale nadal wygodnie wsparte na kierownicy i dobrze amortyzującym siodełku. Dzięki temu możliwe jest rozwijanie dużych prędkości. Szerokość opon decyduje z kolei o przyczepności do podłoża. W bardziej wymagającym terenie lub też w przypadku trenowania na trasach enduro warto postawić na osprzętowanie, które pozwoli utrzymać się w torze, a stabilnie wylądować, jeśli natrafi się na uskok.

Panie, które chętnie uprawiają jazdę górską z powinny dobierać jednoślad w taki sposób, aby w czasie rozwijania dużych prędkości nadal możliwe było utrzymanie kontroli nad rowerem. Aluminiowa rama pozwala obniżyć wagę roweru tak, aby jego transport oraz rozpędzanie się na tarsie nie sprawiały większego problemu oraz nie obciążały nadmiernie mięśni. Dostępne w naszym asortymencie rowery górskie dla kobiet wyposażone są w ramy wykonane z aluminium, które oferuje zarazem niewielką wagę, jak również optymalną sprężystość ramy oraz jej wytrzymałość. Modele pochodzące od najlepszych producentów, takich jak Giant są odporne na powstawanie uszkodzeń, gwarantują płynną jazdę, a przy tym zachwycają pięknym, sportowym wykończeniem. Proponujemy modele w różnych wersjach kolorystycznych - od klasycznej czerni, poprzez biel a na jaskrawych neonach kończąc.

Dopasowany do Twoich potrzeb rower damski górski

Razem z nami dobierzesz dla siebie najlepszy rower damski górski. Przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na dobór odpowiednio wysokiego roweru. Standardowe modele do jazdy górskiej nie mają zwykle mocno wykrojonej ramy, przez co konieczne jest dobranie modelu w taki sposób, aby był dopasowany do budowy ciała użytkowniczki. Rowery dedykowane specjalnie dla kobiet mają jednak obniżoną ramę, dzięki czemu zapewniają znacznie większy komfort w czasie jazdy, a także wygodne wsiadanie i zsiadanie z roweru. Proponujemy rowery damskie górskie na kołach w wielkościach od 26 do 28 cali, a także o ramach dostępnych w różnych rozmiarach. Dobierając dla siebie sprzęt rowerowy warto zwracać uwagę na wszystkie detale oraz poszczególne parametry, dzięki czemu można zaopatrzyć się w rower, który okaże się znakomicie dopasowany do wymagań danej fanki jazdy po górskich szlakach.

Wybór spośród tak bogatej selekcji nie jest łatwy, a ilość dostępnych modeli może go dodatkowo utrudniać. Na początek warto wiedzieć, że do kategori rowerów górskich dla kobiet zalicza się:

  • rowery XC hardtail - z przednim amortyzatorem przeznaczone do wydajnej pracy w lżejszym terenie. Brak tylnego amortyzatora zwiększa wydajność dzięki sztywnej ramie. Praca rowerzysty jest przenoszona bezpośrednio na układ napędowy.
  • rowery damskie górskie XC full suspension - dzięki zastosowaniu tzw. dampera - tylnego amortyzatora dają większy komfort i kontrolę jazdy w cięższym terenie.
  • rowery trailowe oraz enduro o skoku zawieszenia w okolicach od 140 do 160 mm, przeznaczone do zjazdów trasami enduro, nadają się do podjazdów, jednak skonstruowane są tak, aby ich pełna wydajność była wykorzystywana podczas zjeżdżania w ciężkim terenie, włącznie ze skokami.
  • rowery DH - wyposażone w zawieszenie o największym tzw. skoku (nawet do 200 mm), które przeznaczone są do tzw. kolarstwa grawitacyjnego typu downhill, czyli jazdy w ekstremalnie trudnym terenie.

Jak widać każdy ze stylów jazdy rządzi się swoimi prawami, przez co konieczne jest dobranie osprzętowania w taki sposób, aby jak najlepiej odpowiadało na wymogi danej trasy. Poszczególne parametry decydują o tym w jakich warunkach najlepiej sprawdzi się dany model. Bardzo istotny jest w tym przypadku tzw. skok zawieszenia, czyli amortyzacja. To właśnie za sprawą wysokiej jakości elementów możliwe jest zapewnienie sobie bezpieczeństwa oraz komfortu w czasie jazdy. Tąpnięcia oraz siła w momencie uderzenia o podłoże (np. po skoku) muszą rozłożyć się na konstrukcji ramy w taki sposób, aby zapobiegać powstawaniu jej uszkodzeń.

Jeśli w naszej ofercie brakuje jakiegoś modelu, rozmiaru lub masz pytanie dotyczące doboru jednośladu, skontaktuj się z nami. Drogą telefoniczną lub poprzez stronę internetową masz dostęp do wiedzy oraz doświadczenia naszych konsultantów, którzy pomogą dobrać rower idealnie wedle danych potrzeb. Zachęcamy także do odwiedzenia naszego salonu stacjonarnego, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie dobrać optymalny model. Styl jazdy, budowa ciała, poziom zaawansowania a także preferencje w kwestii doboru najlepszego sprzętu - to wszystko trzeba wziąć pod uwagę w czasie zakupów. Razem z nami postaw na najwyższą jakość i sprawdź rowery górskie damskie, które przygotowaliśmy dla naszych klientek na nadchodzący sezon.