Kaski i Protekcja Redster

Prawidłowa ochrona ciała, a w szczególności głowy, jest niezwykle istotna w przypadku trenowania narciarstwa. Wykonywanie manewrów na stoku, rozwijanie dużych prędkości czy nawet sama nauka podstaw, mogą okazać się groźne dla naszego zdrowia, jeśli nie zatroszczymy się o obecność wysokiej jakości ochraniaczy.

Znakomite jakościowo kaski narciarskie Atomic Redster to kolejny członek rodziny serii Redster. To linia zaprojektowana w oparciu potrzeby i wymagania profesjonalnych narciarzy. Inżynierowie marki Atomic zdecydowali się oprzeć koncepcję całej kolekcji na inspiracji sprzętem zawodniczym. Seria Redster w efekcie nawiązuje do World Cup. To połączenie jakości znanej z osprzętowania zawodniczego z funkcjonalnością i wszechstronnością sprzętu dedykowanego do jazdy w różnych warunkach.

Ochraniacze narciarskie Atomic Redster, podobnie jak sprzęt wchodzący w skład innych kolekcji, zostały uzupełnione o osiągi i technologie przez lata dopracowywane przez markę. Dzięki temu udało się stworzyć trwałe kaski, które ochronią czaszkę w momencie uderzenia, a także będą prezentowały się drapieżnie, komponująć się z pozostałymi elementami stroju.

Kaski i protekcja Redster w Skiracecenter.pl

Kaski Atomic Redster dostępne są w ofercie sklepu Ski Race Center w bogatym wyborze. Razem z nami dobierzesz ochraniacz, który będzie spełniał Twoje potrzeby na stoku, a przy tym zagwarantuje najwyższy standard bezpieczeństwa, niezależnie od warunków.

Większość modeli dostępnych w serii Redster to kaski zabudowane. Ich skorupa chroni więc nie tylko całą czaszkę: czoło, szczyt głowy i potylicę, ale także uszy. Dzięki temu użytkownik jest znakomicie chroniony, nawet podczas bardzo dynamicznej jazdy. Kaski narciarskie Atomic Redster odznacza podniesiona trwałość. Dzięki specjalnej konstrukcji oferują one nawet do 30% lepszą ochronę niż inne, standardowe modele dostępne na rynku (wedle wymogów FIS i RH2013). Nie pozwól aby cokolwiek zakłóciło jakość Twojego performansu na stoku i postaw na kask, który ochroni Cię w każdej sytuacji.

  • Niektóre z dostępnych w ofercie Ski Race Center modeli można uzupełnić także o dodatkowy element, czyli tzw. chin guard. Jest to metalowa półobręcz, którą mocuje się na przodzie kasku. Jej zadaniem jest zapewnienie dodatkowej ochrony dolnej szczęki. Atomic Chin Guard Redster SL to wytrzymała osłona szczęki, dedykowana przede wszystkim slalomistom. Jej konstrukcja została zaprojektowana z myślą o zawodach i jest kompatybilna z kaskiem Redster w modelu LF SL.

Najlepsze kaski Atomic Redster – konstrukcja ochraniacza

Czym powinien odznaczać się dobry kask narciarski? Trwałością i twardością, które pomogą uchronić głowę przed poważniejszymi urazami, jeśli w trakcie jazdy dojdzie do upadku lub zderzenia z przeszkodą. Kaski Atomic Redster opierają się na wykorzystaniu rozwiązań, które zapewniają:

  • efektywną ochronę czaszki przed uderzeniami,
  • dobrą amortyzację wewnątrz kasku,
  • ochronę twarzy i szczęki,
  • komfort cieplny, dzięki czemu narciarz nie musi wybierać między czapką a kaskiem,
  • doskonałą wentylację.

Najważniejszą cechą, decydującą o jakości kasków narciarskich z serii Redster jest wykorzystanie ABS Hard Shell. Jest to konstrukcja zewnętrznej skorupy kasku, oparta na zastosowaniu trwałego plastiku ABS. Dalej – powłoka zewnętrzna jest połączona z wewnętrznym rdzeniem EPS. Jest to specjalna, dwuczęściowa konstrukcja, która zapewnia najwyższą trwałość i niezrównaną ochronę przed uderzeniami.

Z kolei za dobrą wentylację, nawet w trakcie najbardziej intensywnego wysiłku odpowiada Active Aircon Venting. To zaawansowany system chłodzenia, bazujący na wykorzystaniu rdzenia holo. Jego zadaniem jest dostarczanie odpowiedniej ilości powietrza do każdego zakamarka wewnątrz kasku, dystrybuując powietrze siecią drobnych kanałów. Dzięki temu możliwa jest wymiana cieplna i odparowywanie wilgoci, między każdą z warstw kasku. Takie rozwiązanie gwarantuje ucieczkę gorącego powietrza oraz stały dopływ świeżego, bez ryzyka wychłodzenia głowy, nawet w bardzo wymagających warunkach pogodowych.

Ochraniacze Atomic Redster – najwyższy standard bezpieczeństwa

Ochraniacze narciarskie Atomic Redster to zaawansowane kaski zawodnicze najnowsze generacji, wyposażone w specjalną piankę AMID, która gwarantuje najwyższe bezpieczeństwo i pełną amortyzację. Lubisz rozwijać dużą prędkość w czasie jazdy? Jeśli tylko pozwalają Ci na to umiejętności, nie powinieneś zatem iść na kompromisy! Zjazd w czasie wykonywania slalomu oznacza konieczność rozpędzenia się nawet do 70 km/h. W takich warunkach konieczność zapewnienia pełni bezpieczeństwa z pewnością zyskuje nowe znaczenie. Kaski Atomic gwarantują jednak nawet o 30% wyższe bezpieczeństwo, niż opisane to zostało w wymogach FIS i RH2013.

Ochraniacze Atomic Redster odznacza:

  • aerodynamiczny kształt,
  • wyściółka 3M™ X-STATIC AMID Aramid w połączeniu z Glass-Fiber Shell (włóknem szklanym),
  • X-Static Lining,
  • w przypadku części modeli także kompatybilność z Chin Guard.

Głowę użytkownika efektywnie chroni skorupa, wykonana z mieszanki włókna szklanego i aramidu. Połączono ją z wyściółką, wykonaną z pianki ochronnej AMID – czyli wysokiej jakości materiałem wysokiej gęstości. Co go wyróżnia? Przede wszystkim doskonała ochrona przed impetem uderzenia (które w momencie zderzenia rozchodzi się w różnych kierunkach).

Dla zapewnienia dodatkowego komfortu kask uzupełniono także o wewnętrzną wkładkę World Cup X-static. Jest to materiał antybakteryjny, który zapobiegnie powstawaniu przykrego zapachu wewnątrz kasku. Dzięki temu, w połączeniu ze znakomitą wentylacją, skóra głowy może swobodnie oddychać.

Podobnie, jak inne elementy osprzętowania, wchodzące w skład serii, tak i kaski Atomic Redster odznacza jedyny w swoim rodzaju design. Każdy chce móc prezentować się dobrze na stoku, a tyczy się to szczególnie sportowców. Wytrzymała skorupa została połączona z opływową formą, dzięki czemu – mimo swoich właściwości, kaski mogą prezentować się zgrabnie i nie spowalniać narciarza w czasie jazdy. W wyścigu po medal liczy się w końcu każda sekunda!