Narty Salomon

Narty Salomon zdobyły zaufanie użytkowników, dzięki swojej wszechstronności, a także wysokiej jakości wykonania. Francuskie deski kojarzą się przede wszystkim z rozbudowaną linią nart All Mountain, obecnie znaną jako seria XDR oraz Quest. Na najwyższym poziomie jest również grupa modeli przeznaczonych do sportu. Szczególnie interesująco zapowiada się najnowsza linia sportowych nart Salomon oferowana pod nazwą S/Race. Co ciekawe marka Salomon, która dotychczas koncentrowała się na innych grupach produktowych, już w sezonie 2018/19 zainicjowała pewnego rodzaju rewolucję w świecie nart race przeznaczonych do dynamicznej jazdy po przygotowanej trasie.

Serie S/Race oraz S/Max stworzył specjalny zespół składający się z byłych oraz aktualnych zawodników oraz doświadczonych konstruktorów. Dzięki temu powstały zupełnie nowe narty, które są niezwykle wydajne podczas sportowej jazdy.

Narty Salomon w Skiracecenter.pl

Narty Salomon sklep Ski Race Center oferuje w atrakcyjnych cenach i szerokim wyborze dostępnych modeli – bogaty asortyment gwarantuje wybór spośród modeli przystosowanych do jazdy po przygotowanych trasach oraz poza nimi, do rozwijania dużych prędkości i gładkiego wchodzenia w zakręty, dla narciarstwa rekreacyjnego, wyczynowego oraz zawodniczego.

Marka Salomon narty tworzy w oparciu o zróżnicowane potrzeby użytkowników – zarówno profesjonalistów i zawodników, jak również narciarzy dopiero zaczynających swoją przygodę z nauką techniki. Marka oferuje najlepsze narty Salomon męskie przeznaczone do jazdy po przygotowanych trasach, przystosowane do szybkiego i płynnego wchodzenia w zakręty oraz poprawy trzymania krawędzi – w szczególności na twardym, ubitym śniegu. Tego typu narty sprawdzą się do wykonywania perfekcyjnych skrętów na stoku, a także do rekreacyjnej jazdy dla użytkowników początkujących.

W swoim katalogu marka proponuje także narty Salomon damskie i unisex typu Race. Narty z tej grupy dedykowane są dla użytkowników preferujących dynamiczną jazdę w różnych warunkach. Ten typ narciarstwa wymaga refleksu, dobrej kondycji oraz dopracowanej techniki, ale zdecydowanie nie brakuje jego amatorów. Narty Salomon Race są tworzone przy wykorzystaniu tych samych technologii, które służą do przygotowywania modeli dla profesjonalnych zawodników. W naszej ofercie dostępne są narty serii S/Race oraz S/Max.

W ofercie francuskiego producenta można także znaleźć narty juniorskie oraz modele dedykowanie do jazdy freestyle.

Najlepsze narty salomon damskie oraz modele unisex

Jeśli poszukujesz najlepszych jakościowo rozwiązań na stok, polecamy sięgnąć po wysokiej klasy narty Salomon damskie oraz w wariancie unisex, dedykowane dla mężczyzn i mocniej zbudowanych użytkowniczek. Produkty marki wyposażone są w rozwiązania i technologie opracowywane przez lata, w oparciu o wymagania i potrzeby zawodników oraz narciarzy amatorskich. Wśród nich można wymienić:

  • ulepszoną konstrukcją płyty (Edge Amplifier GS), której zadaniem jest przenoszenie całej energii na krawędzie nart, co sprzyja rozwijaniu dużych prędkości i poprawia przyczepność;
  • nowatorską konstrukcję dziobu, uzupełnioną o wkładki na bokach, wykonane z materiału termoplastycznego (zastępują wkładki z materiału titanal – również wykorzystywanego przez markę Salomon). Działają niczym zderzaki i amortyzatory;
  • specjalny laminat Metal Twin Frame – który polepsza przyczepność krawędzi w momencie wchodzenia w zakręty, na świeżym śniegu oraz na stoku;
  • konstrukcję rdzeni, wykonaną z jednego lub kilku rodzajów drewna (np. z połączenia topoli i drzewa karobowego). Dzięki temu można znacznie swobodniej manewrować wagą, dzięki czemu marka może wypuszczać na rynek ultralekkie modele damskie.

Marka Salomon: narty doskonałe na każdą trasę

Jeśli na stok wybierasz się okazjonalnie, a po ulubione “deski” sięgasz raz na czas, aby pojeździć w towarzystwie znajomych, sięgnij po tego typu uniwersalne modele wchodzące w skład serii S/Force oraz S/Max. To modele gwarantujące bezpieczeństwo oraz dobrą bazę pod dalsze rozwijanie swoich umiejętności i kształtowanie techniki.

W ofercie marki Salomon dostępne są jednak także najlepsze narty zawodnicze, dedykowane dla osób trenujących dyscypliny alpejskie, takie jak np. slalom czy zjazd. Modele kierowane są głównie dla narciarzy regularnie startujących w zawodach. Tego typu narty Salomon nadają się do jazdy poza trasą, szczególnie kiedy warunki atmosferyczne nie są sprzyjające.

Na wymagające warunki: narty Salomon – sklep Ski Race Center

Marka Salomon narty przystosowała także do potrzeb osób skłaniających się bardziej w kierunku jazdy freeride i all mountain. To narty, których można używać zarówno do jazdy na stoku jak i poza nim. Należą do niej modele obecnie znane jako seria XDR oraz Quest.

Są to modele, które odznaczają się wysoką elastycznością oraz wyposażone są w rocker. To wszystko znakomicie przystosowuje sprzęt do jazdy po świeżym śniegu. Narty tego typu są bardzo uniwersalne i wszechstronne, ponieważ nadają się zarówno do spędzania czasu rekreacyjnie, na stoku, jak również poza nim.

Polecamy także narty skitourowe i wchodzące w skład grupy backcountry. W tej kategorii sprzętu powinny poszukiwać osoby ciekawe górskich krajobrazów i mniej uczęszczanym tras. Wiąże się to rzecz jasna z utrudnionymi warunkami oraz koniecznością dobrego przygotowania na wszelkie wydarzenia na trasie. Narty Salomon do skitouringu odznacza niespotykana lekkość oraz trwałość, dzięki którym przemierzanie wybranej trasy jest łatwiejsze. Polecamy modele uzupełnione o przedni rocker, a także o niewielkich różnicach szerokości (na dziobach, w talii i na tyłach nart). Narty Salomon to także fantastyczny sprzęt do jazdy w puchu, ale również dobrze sprawdzają się w trakcie przemierzania tras przygotowanych – jazdy po ubitej pokrywie śniegu. Głównym modelem do skitouringu jest linia Salomon MTN.

Inwestycja w sprzęt marki Salomon opłaci się za każdym razem. Dopasuj narty do swojego wzrostu, wagi oraz preferowanego stylu jazdy i ciesz się komfortem użytkowania najlepszego wyposażenia narciarskiego przez lata. Zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Zapraszamy.