Bluzy techniczne/polary (midlayer)

Komponując strój do jazdy narciarskiej warto zaopatrzyć się w elementy, które pozwolą na zachowanie komfortu termicznego, swobody ruchów oraz dobrej warstwy ochrony przed powstawaniem drobnych otarć, siniaków czy zadrapań. Druga warstwa na narty to ubrania zakładane na bieliznę termoaktywną. Warstwa znajdująca się najbliżej ciała odpowiada za pochłanianie wilgoci oraz szybkie jej odprowadzanie - dzięki czemu nawet w czasie wzmożonego wysiłku fizycznego zimą możliwe jest zachowanie optymalnej ciepłoty ciała. Kolejna warstwa odpowiedzialna jest za prawidłową cyrkulację powietrza oraz zatrzymywanie go blisko ciała - w czym pomaga także sama kurtka narciarska. 

Jak wiadomo, na stoku narciarskim najbardziej praktycznym rozwiązaniem jest ubieranie się “na cebulkę” czyli warstwowo. W razie potrzeby można rozsunąć kurtkę lub bluzę, a także szybko zdjąć z siebie przemoczoną odzież. Dobrze dobrana druga warstwa odzieży na narty, to najczęściej wykonana z polaru bluza, albo też zapewniający ochronę przed wiatrem oraz cyrkulację powietrza softshell. W obydwu przypadkach wykorzystuje się syntetyczne materiały, które odznaczają się lekkością, wysoką oddychalnością oraz właściwościami cieplnymi. Polar znakomicie grzeje, pozwalając na utrzymanie ciepła przy ciele, a softshell polecany jest w szczególności dla osób ceniących sobie dobrą ochronę przed wiatrem oraz wszechstronność. 

Druga warstwa odzieży na narty - odpowiednia izolacja cieplna

Ważne aby wybrana przez nas warstwa odzieży, która znajdzie się pod kurtką narciarską, mogła także być noszona samodzielnie - w czasie rozgrzewki czy przebywania wewnątrz budynków. W naszej ofercie dostępne są produkty pochodzące od marek takich jak Atomic oraz Salomon, z których skomponowana być może bardzo funkcjonalna druga warstwa odzieży na narty. Można wybierać spośród odzieży męskiej, damskiej oraz unisex - produkty odznaczają się prostym, sportowym designem oraz wysokiej jakości elementami, jak np. kryte suwaki, ściągacze, troczki, kaptury, kieszenie czy wysoki kołnierz chroniący przed zimnym wiatrem. Podobne dodatki umożliwiają także noszenie zakupionych elementów poza stokiem, a także pozwalają na wygodne i bezpieczne przechowywanie drobiazgów, jak np. karta skipass. 

W asortymencie zebraliśmy odzież w różnych rozmiarach i krojach, dzięki czemu można dobierać poszczególne elementy zgodnie z jednostkowymi potrzebami. Wysokiej jakości odzież narciarska pozwala nie tylko zaoszczędzić w dłuższej perspektywie czasowej na doborze kolejnych ubrań, ale również zapewnia pełną funkcjonalność, jaką obiecują producenci. Warto zadbać o to, aby druga warstwa na narty miała dopasowany krój - dzięki temu dodatkowa ilość materiału nie krępuje ruchów w czasie jazdy, a także nie generuje dodatkowego ciężaru. Funkcyjne materiały są lekkie, szybko wysychają oraz są łatwe w konserwacji, dzięki czemu wystarczają na dłużej. Zachęcamy do kontaktu - doradzimy oraz pomożemy w skompletowaniu najlepszej odzieży, sprawdzającej się w każdych warunkach.