Narty Zawodnicze

Zachęcamy do zapoznania się ze zgromadzoną przez nas ofertą najlepszych nart, akcesoriów oraz potrzebnego osprzętu. Narty zawodnicze inaczej zwane nartami komórkowymi, albo też serwisowymi, to grupa nart przeznaczonych do profesjonalnego sportu, które zwykle nie są dostępne w standardowo przedstawionym katalogu producenta.

Choć na pierwszy rzut oka przypominają najwyższe modele dostępne w standardowej sprzedaży, to istotnie się od nich różnią. Przede wszystkim są znacznie sztywniejsze poprzecznie, bardziej reaktywne oraz dynamiczne. W porównaniu ze standardowymi modelami są węższe pod butem, a ich geometria jest zgodna z wymogami FIS.  Podczas jazdy narty zawodnicze (np. komórkowe slalomki) dają bardziej zdecydowane oparcie na krawędzi. Sprawia to, że w czasie zjazdu niejako „dążą” do ciągłej jazdy skrętem ciętym.  Sztywność poprzeczna dziobów oraz tyłów nart sprawia, że krawędź doskonale trzyma nawet na najbardziej oblodzonych stokach. Dzięki zachowaniu minimalnej szerokości pod butem (przeważnie ok 65 mm), a także za sprawą w pełni „cumber’owej” budowy, narty tego typu są niezwykle szybkie przy przejściu ze skrętu w skręt.

Z drugiej strony narty komórkowe, które cały czas zmuszają nas do jazdy skrętem ciętym wymagają bardziej zaawansowanej techniki, aby kontrolować prędkość na stromych  odcinkach. Kiedy narty się już rozpędzą, użytkownik musi umieć za nimi nadążyć, co wymaga pewnej wprawy. Kiedy już uda się to osiągnąć, powrót do standardowych nart nie będzie się już wydawał konkurencyjną opcją. W naszym sklepie w Pruszkowie pod Warszawą posiadamy największy w Polsce wybór modeli, takie jak narty zjazdowe zawodnicze marek Atomic (seria Redster FIS) oraz Salomon (seria Lab). 

Dla kogo dedykowane są narty zawodnicze?

Narty zawodnicze komórkowe przeznaczone są dla zawodników - dzieci, juniorów, seniorów, a także dla zawodników startujących w zawodach amatorskich. Z myślą o tych użytkownikach przeznaczona została grupa MASTERS, czyli nart o konstrukcji identycznej lub dość zbliżonej do modeli FIS. Ich geometria przystosowana jest do wykonywania slalomów, występujących na zawodach amatorskich, a także do jazdy poza bramkami. Narty zjazdowe zawodnicze zwykle mają znacznie mniejszy promień skrętu i są szersze pod butem, przez co są bardziej skrętne i uniwersalne. Generalnie narty komórkowe dzieli się ze względu na dyscypliny, do których są przeznaczone:

  • Multievent - dotyczy przede wszystkim nart dedykowanych dla dzieci;

  • SL czyli Slalom - wykorzystywane powszechnie w wersjach juniorskich oraz seniorskich;

  • GS czyli Gigant - występujące w wersjach juniorskich FIS, seniorskich FIS oraz Masters;

  • SG czyli Super-g - wykorzystywane w wersjach juniorskich FIS, a także seniorskich;

  • DH czyli Downhill - najpopularniej występujące w nartach seniorskich.

Polecamy więc skorzystanie z proponowanej przez nas oferty. Znajdziecie u nas profesjonalny sprzęt, o przeznaczeniu zawodniczym, a także najlepsze modele przeznaczone dla profesjonalnych narciarzy i sportowców.