Close

Katalog

Narty Zawodnicze Jest 51 produktów.

na stronę
Pokazuje 1 - 18 z 51 elementów
Pokazuje 1 - 18 z 51 elementów

Narty komórkowe? Narty serwisowe? Czy po prostu narty zawodnicze? 

Narty zawodnicze inaczej zwane nartami komórkowymi, albo serwisowymi, to grupa nart przeznaczonych do profesjonalnego sportu, które zwykle nie występują w standardowym katalogu producenta.

Choć przypominają najwyższe modele „sklepowe” to istotnie się od nich różnią. Są przede wszystkim sztywniejsze poprzecznie, bardziej reaktywne i dynamiczne, węższe pod butem, a ich geometria jest zgodna z wymogami FIS.  Podczas jazdy narty zawodnicze (np. komórkowe slalomki) dają bardziej zdecydowane oparcie na krawędzi, przez co niejako „dążą” do ciągłej jazdy skrętem ciętym.  Sztywność poprzeczna dziobów i tyłów nart sprawia, że krawędź „trzyma” nawet na najbardziej oblodzonych stokach. Dzięki minimalnej szerokości pod butem (przeważnie ok 65mm), a także dzięki w pełni „cumberowej” budowie narty tego typu są niezwykle szybkie przy przejściu ze skrętu w skręt.  Z drugiej strony narty komórkowe, które cały czas zmuszają nas do jazdy skrętem ciętym wymagają bardziej zaawansowanej techniki, aby kontrolować prędkość na stromych  odcinkach, bo kiedy narty się rozpędzą my musimy za nimi nadążyć. Kiedy zacznie się to udawać, nie wrócisz już do standardowych „sklepówek”.

Komórkowe narty Salomon oraz zawodnicze modele nart Atomic

W naszym sklepie w Pruszkowie pod Warszawą posiadamy największy w Polsce wybór zawodniczych (komórkowych) modeli nart Atomic oraz Salomon. Są to serie Atomic Redster FIS oraz Salomon Lab.

Jeśli chciałbyś się dowiedzieć więcej na temat wyczynowego sprzętu, zadzwoń do nas. 22 723 00 30 lub wyślij zapytanie na adres: racing@skiracecenter.pl.

Czy warto kupić narty komórkowe? Dla kogo narty zawodnicze?

Narty komórkowe przeznaczone są dla zawodników – dzieci, juniorów, seniorów, a także dla zawodników startujących w zawodach amatorskich, dla których przeznaczona jest grupa MASTERS, czyli nart o konstrukcji identycznej lub zbliżonej do modeli FIS, natomiast o geometrii przystosowanej do slalomów występujących na zawodach amatorskich, a także do jazdy poza bramkami, zwykle mają mniejszy promień skrętu i są szersze pod butem, przez co są bardziej skrętne i uniwersalne.

Generalnie narty komórkowe dzieli się na dyscypliny do których są przeznaczone:

Multievent - dotyczy nart dla dzieci

SL (slalom) – w wersjach juniorskich/ seniorskich

GS (gigant) – w wersjach juniorskich FIS, seniorskich FIS oraz Masters

SG (super-g) – w wersjach juniorskich FIS i seniorskich

DH (downhill, w nartach seniorskich

Racing Program w Ski Race Center

Jeśli jesteś zawodnikiem, reprezentujesz klub narciarski, albo sekcję, organizujesz szkolenia na tyczkach, skontaktuj się z nami:

racing@skiracecenter.pl

Close