Suszarki i grzałki

Akcesoria narciarskie pozwalają przygotować się ewentualność taką, jak trudności z wysuszeniem obuwia lub skarpet po całym dniu spędzonym na stoku. W zależności od tego, gdzie zatrzymujesz się w czasie wypadu w góry, warunki w lokum mogą utrudniać swobodne suszenie odzieży. W naszej ofercie proponujemy funkcjonalne suszarki do butów narciarskich oraz inne akcesoria, które pomogą odpowiednio zatroszczyć się o całe wyposażenie. Wśród nich znajdziesz również skarpety ogrzewane, a także wkładki do obuwia.

Proponujemy produkty austriackiego producenta Lenz, który specjalizuje się w tworzeniu termoaktywnej odzieży oraz bielizny narciarskiej, a także akcesoriów dedykowanych do osuszania sprzętu. Jako innowacyjna marka, obecna na rynku od wielu lat Lenz wyróżnia tworzy produkty odpowiadające na potrzeby użytkowników wymagających niezawodności. W asortymencie marki znaleźć można m.in. podgrzewane skarpety narciarskie oraz wydajne suszarki i grzałki. Sprawdź naszą ofertę i skompletuj wszystko, czego będziesz potrzebował w czasie zimowego wypadu na narty.

Suszarki do butów narciarskich i innych elementów wyposażenia

Suszarki do butów narciarskich w ofercie marki Lenz to wszechstronne i uniwersalne urządzenia, które można wykorzystać na wiele sposobów, w szczególności suszarki przydadzą się zarówno do osuszania:

  • butów narciarskich,
  • butów snowboardowych,
  • butów trekkingowych,
  • standardowych butów sportowych (trampki, sneakery),
  • innych, tekstylnych elementów wyposażenia.

Tego typu akcesoria okażą się również bardzo pomocne przy osuszaniu rękawic, czapek, kominów, szalików czy wreszcie grubych, narciarskich skarpetek. Suszarka z pewnością okaże się niezbędnym elementem wyposażenia w czasie każdego wyjazdu. Dzięki wydajnej turbinie, która generuje strumień gorącego powietrza, każdy przemoczony śniegiem element można szybko przywrócić do stanu używalności, bez konieczności rozwieszania elementów sprzętu w pokoju lub rozkładania ich na grzejniku. Warto zaznaczyć, że ta ostatnia metoda może być także niebezpieczna dla odzieży funkcyjnej, uszkadzając delikatną strukturę. Bezpośredni kontakt z gorącą powierzchnią jest niezwykle szkodliwy dla tkanin. Suszarki do butów narciarskich nie niszczą sprzętu, a dzięki szybkiemu odprowadzaniu wilgoci można efektywnie zadbać o utrzymanie poszczególnych elementów w nienagannym stanie przez wiele kolejnych sezonów.

Przydatne grzałki do butów narciarskich

W asortymencie marki Lenz dostępne są również specjalne grzałki do butów narciarskich. Tego typu akcesoria do suszenia elementów odzieży znajdą zastosowanie przede wszystkim podczas wyjazdów takich jak weekendowe wypady ze znajomymi, ale także kolonie i ferie zimowe, kiedy dzieciakom przyda się dodatkowa pomoc z osuszaniem elementów odzieży. Produkty są niezwykle łatwe w obsłudze i bezpieczne. Dzięki nim czas niezbędny do wysuszenia wełnianej odzieży czy butów na narty będzie znacznie krótszy, a ich konstrukcja nie zostanie naruszona. To szeroka kategoria produktów, do których zaliczają się:

  • ogrzewane skarpety,
  • ogrzewane wkładki do obuwia (narciarskiego lub trekkingowego),
  • specjalne grzałki typu ogrzewacz do obuwia.

Dzięki tego typu akcesoriom można przygotować się na każde warunki na stoku, niezależnie od tego, jak niskie zaskoczą nas temperatury. Grzałki posiadają zasilanie w postaci bezpiecznych akumulatorów litowych, które generują ciepło. Zadaną temperaturę można regulować manualnie lub też zdalnie, używając do tego celu aplikację mobilną.

To szczególnie przydatne akcesorium dla osób, które mają problem z częstych wychładzaniem się stóp w czasie jazdy. Pozwoli to cieszyć się czasem spędzonym na stoku bez konieczności szybszego powrotu do pokoju hotelowego.

Grzałki i skarpety z opcją regulacji ciepła

Produkty marki Lenz spełniają najwyższe wymogi jakościowe, a przy tym są bezpieczne w użytku i poprawiają komfort na stoku. Grzałki do butów narciarskich oraz specjalne skarpety warto ze sobą zestawiać. Kiedy temperatury spadają bardzo drastycznie, warto zabezpieczyć stopy przed wychłodzeniem, stosując do tego celu ciepłe skarpety z opcją podgrzewania. Przędza jest niezwykle wytrzymała i zawiera dodatek prawdziwej wełny, dzięki czemu doskonale chroni przed utratą ciepła i pochłania wilgoć. Dzięki temu nie trzeba rezygnować z intensywnego performansu na stoku. Po zakończonej jeździe skarpety można wrzucić do prania – wystarczy jedynie usunąć element z akumulatorem.

Po całym dniu spędzonym na aktywności fizycznej przemoczone rzeczy, a szczególnie obuwie, warto dokładnie wysuszyć. Zapobiega to powstawaniu uszkodzeń, a także przykremu zapachowi. W niewysuszonej odzieży z łatwością mogą zacząć rozwijać się bakterie i grzyby. Dopełnieniem akcesoriów będą zatem suszarki do butów narciarskich, które można wsunąć do butów i pozwolić, aby dokładnie osuszyły ich wnętrze.

Akumulatory kompatybilne z wkładkami i elementami ogrzewanymi

Marka Lenz oferuje także specjalne akumulatory, które działają kompatybilnie z wkładkami do obuwia i skarpetami. Bateria PACK INSOLE rcB 1200 to element przeznaczony do wykorzystania w połączeniu z wkładkami marki Lenz. Bateria oferuje możliwość pracy nieprzerwanie, nawet przez 22 godziny. Dzięki temu znakomicie spisują się nawet kiedy warunki na stoku są bardzo wymagające. Baterię mocuje się w mankiecie cholewki buta narciarskiego, dzięki czemu jest odpowiednio zabezpieczona i nie przeszkadza w czasie jazdy. Ponadto, urządzenie posiada aż 3 tryby grzania, możliwość zdalnego sterowania temperaturą oraz daje możliwość szybkiego naładowania (co ułatwia kontrolować wskaźnik naładowania baterii).

W ofercie dostępne są również baterie litowe przeznaczone do różnych akcesoriów: skarpet, kamizelek, opasek, rękawic oraz systemów LED. Ich moc jest nieco mniejsza (grzanie przez 14 godzin bez przerwy), ale dzięki możliwości regulowania ciepłoty (z poziomu smartfona) można dopasować tryb pracy urządzenia do konkretnych potrzeb.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą najnowszą ofertą!

Zobacz też:

Pokrowce narciarskie | Smary narciarskie | Narzędzia narciarskie